Amazon(pl)

Ale wiesz, że możesz zaznaczyć, żeby całe zamówienie przyszło jako jedna przesyłka a nie tysiąc? :smiley:

Jak coś, to zamawiając z amazon.pl do paczkomatu dostałem w kopercie bąbelkowej

a przedmiot był większy i kanciasty… :man_shrugging:

1 polubienie

Ta, Amazon ciśnie co raz bardziej aby jednak rezygnować z ASAP-ów i poczekać parę dni aż wszystko przyjdzie jedngo dnia.

Ostatnio miałem ciekawy przypadek. Paczka A miała przyjść w poniedziałek, paczka B we wtorek, jeśli chciałbym dostać A i B w jeden dzień to by przyszły w środę. :sunglasses:

Z drugiej strony 107% ich dostawczaków to elektryki więc jak biorę one day-a to mam mniejsze wyrzuty sumienia. :rofl:

Bardzo często jest też tak, że paczki, które mają przyjechać tego samego dnia przywożą różni kurierzy o różnych porach. Więc ta cała idea aby robić mniej przebiegów trochę się gubi w tym całym e-commerce.

jeśli idą z różnych magazynów/centrów dystrybucyjnych, to nic dziwnego - albo muszą różni kurierzy dostarczyć, żeby każde z osobna było na planowaną datę, albo wszystko muszą zwieźć w jedno miejsce i wtedy +1 dzień na logistykę, żeby w jednej paczce doszło

1 polubienie

Lepiej sprawdź jaki % dostawców to pracownicy amazona, a jaki to self employed z własnym autem :slight_smile:
Bo ci na własnym aucie to raczej elektrykiem nie jeżdżą.

1 polubienie

Jeśli mam konto na Amazonie w UK i chcę zamówić coś z dostawą do Polski, to muszę zakładać osobne konto na Amazon PL? Ktoś zamawiał z UK z dostawą do PL i wie jak to wyglada w praktyce?

Pomuszcie człowiekowi.

Konto amazon jest to samo, wystarczy że się logniesz na stronie .pl

2 polubienia

Zamawiałem ze dwa razy i przychodzi bez problemu, ale to co pisał Kuba zadziała lepiej, o ile tylko przedmiot jest dostępny na Amazon.pl

1 polubienie

A jak nie polski, to zwykle amazon.de daje radę
Albo którykolwiek w unii (xD)

2 polubienia

Prime jest jakoś oddzielny ale konto to samo. Niedawno przełączałem się na włoski, żeby kupić grę niedostępną gdzie indziej. Na polskim mam kupiony prime ale darmowa wysyłka nie działa na UK (za to prime video tak).

1 polubienie

Dzięki!

Robilem tak juz kilka razy. Logujesz sie do konta przez amazon.pl Dodajesz adres z PL. I robisz zakupy. kase sciaga z Twojej glownej karty. Dostajesz powiadomienia normalnie. Ale dostawa Prime nieststy nie dziala. reszta dziala bardzo dobrze.

3 polubienia

No ja na tym samym loginie mam konta na .co.uk, .pl, .com, .de :smile_cat:

Amazon działa u nas od kilku miesięcy i szczerze mówiąc mam mocno mieszane uczucia. Oferta sklepu na tle wersji. com czy .de jest mocno uboga a wyszukiwarka produktów działa baaardzo średnio i nieprecyzyjnie.

Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości, ale przyznam, że głosuję pieniędzmi na Amazona mimo to, bo jasne, że moralnie jest meh, ale jako konsument jest mi na rękę, żeby oferta w PL się poprawiła i żeby Amazon został na stałe.

1 polubienie

Nie żebym bronił Amazon-a ale macie jakieś przykłady?

W sumie to chyba wiem, czemu Amazon w PL jest uboższy, ale z drugiej strony ja tam większej różnicy nie widzę.

Przykłady jego moralnego bycia meh? Myślę, że częściowo wpisuje się to w ogólny hate na wielkie korporacje unikające podatków, do tego wyniszczanie konkurencji byciem “dużym” (ale to chyba prawa wolnego rynku, który wg wielu nie powinien być taki wolny), plus te żarty/czysta prawda o pracownikach sikających w butelki. Pewnie ktoś jest w stanie podać więcej powodów.

Rozwiniesz?

Podstawą niemoralnej podstawy nie jest to, że Amazon wykańcza konkurencje, ale sposób w jaki to robi. Bo jest jednocześnie pośrednikiem oraz sprzedawcą. Ale wchodzi w rolę sprzedawcy danego produktu tylko wtedy, gdy jako pośrednik dowiedział się, że na daną rzecz jest duży popyt. Ergo- całe ryzyko wprowadzenia nowych produktów przerzuca na swoją konkurencję (z punktu widzenia Amazon sprzedaż) i korzysta z analityki którą ma jako Amazon pośrednik (na której też zarabia) żeby potem tę konkurencję kanibalizować.

2 polubienia

Chodziło mi raczej o produkty dostępne w .DE, których nie ma w .PL. :wink:

Ciekawe ilu jest rodzimych sprzedających jednocześnie na Allegro i na Amazon? Wydaje mi się, że niewielu. A jeszcze mniej będzie sprzedających z zachodu.

Pomijając marżę (do 40%) Amazon-a, to większość woli sprzedać coś dla Niemca za 40 euro, gdzie Niemiec jeszcze podziękuje, niż próbować sprzedać to samo za połowę ceny w Polsce i jeszcze bujać się z całą logistyką. Dla mnie póki co to jest bardzo nie opłacalny biznes zwłaszcza z perspektywy “zachodniej” firmy. Wygląda to lepiej będąc na miejscu w PL ale wtedy komplikacje zaczynają się ze sprzedażą na zachodzie.

Tak, ale nie do końca. :slight_smile:

Tak, Amazon wie wszystko… Nie, Amazon nie czyha na każdego sprzedawce i jego towar. W ogóle to jest taki “Święty Graal” wśród sprzedających, bycie przejętym przez Amazon. Ale to tak nie działa jak większości się wydaje.

Amazon może zaproponować współpracę i może zająć się sprzedażą towarów sprzedającego. Oczywiście nie z dobrej woli i nie charytatywnie. :smiley:

Wtedy taki sprzedający zajmuje się tylko karminem bestii, jak określa się wysyłkę swojego towaru do magazynów FBA. Ale żeby Amazon takie coś zaproponował to brand musi być dobrze ogarnięty. Nie ma szans aby jakiś szemrany drop selling nawet robiący dobrą kasę był na radarze Amazon-a.

Wróć, jest na radarze… Amazon od kilku lat walczy z takimi “ciułaczami”. Jeszcze kilka lat temu kupienie czegoś w lokalnym Argos i sprzedanie tego samego z 100% narzutem na Amazon to był spoko biznes. Ba, flipy na samym Amazonie to była jazda bez trzymanki. Kupowało się coś co akurat było w promocji na Amazon(często używając Primie i darmowej dostawy) i za dwa dni wysyłało się to samo do Amazon-a aby zacząć sprzedawać jak już promocja się skończy. Można by książkę napisać o takich akcjach. :wink:

Aby zrozumieć czemu Amazon jest taki popularny potrzebna jest inna mentalność… Amazon nie jest dla ludzi, którzy potrafią jechać przez pół miasta bo tam jest coś 0.50gr tańsze.

Wiele firm próbuje kopiować Amazon-a i bardzo dobrze, ja chcę aby było więcej sklepów, które będą tak samo dobrze i sprawnie działać jak Amazon.

1 polubienie