💱 Alternatywy revolut

Dokładnie do tego się to nadaje. Revolut fajnie przewalutowywuje, ale pieniędzy tam nie trzymamz. Do tego N26 jest super jeśli ktoś nawet w dłuższej perspektywie albo dorywczo planuje zarabiać w strefie euro, bo na ten rachunek można normalnie przelewać wypłatę (sprawdzone). Na Revoluta niby też, ale tam się czepiają o jakiekolwiek większe kwoty i można sobie narobić problem. Jak ktoś nie planuje korzystać z euro (albo £ dla konta w UK) to nie ma to sensu.

Tylko jeśli nagle masz kwotę dużo większą niż zwykle, albo gdy na świeżo założone konto chcesz przelać 100.000pln :smiley:

No własnie wpada czasami coś dorywczego ze strefy euro, wiec też się moze przydać :stuck_out_tongue:

@p_m, @Martin_Fox a w jaki sposób się czepiają? Konto mogą zamknąć?

Pytają o źródło dochodu i od momentu pytania do zweryfikowania dostarczonych dokumentów konto jest zablokowane. O ile rozumiem samo pytanie (compliance), o tyle czas oczekiwania na weryfikację dokumentów może być zarówno bardzo krótki jak i bardzo długi.

:open_mouth: MASAKRA. Dobrze wiedzieć, dzięki.

Z doświadczenia powiem, że konto nie musi być zablokowane - mogą wstrzymać tylko tą jedną płatność. Nie wiem czy teraz jakieś automaty blokują czy nie, ale z rok temu było tak, że wstrzymywali płatność i tyle, do momentu pokazania źródła nie można było korzystać z tej kasy, ale to co już było na koncie można było brać i płacić/wypłacać.

PS - jak już kiedyś pisałem - trzymanie oszczędności w jednym miejscu (nieważne fintech, bank czy skarpeta) jest głupotą - podstawą jest dywersyfikacja.

1 polubienie

Mój ojciec w połowie czerwca chciał wrzucić trochę gotówki na konto Revolutowe przed miesięcznym wyjazdem za granicę. Niestety przy włączeniu aplikacji z niewiadomych przyczyn pojawił się komunikat że konto zostało zablokowane i aby je przywrócić chcą aby przesłać im dokumenty takie jak odcinek wypłaty lub wyciąg z konta. Dokumenty od razu zostały przesłane, a po blisko dwóch miesiącach oczekiwania nadal cisza.
Ich obsługa klienta jest dramatyczna, za pierwszym razem trzeba było czekać 2-3 dni aby się odezwali, przy kolejnych podejściach kilka godzin. Za każdym razem nie chcieli powiedzieć dlaczego konto zostało zablokowane oraz kiedy dokumenty zostaną przez nich zweryfikowane. Na konto Revolutowe w ogóle wejść się nie da, więc o tyle dobre, że nie ma tam większej ilości gotówki zablokowanej. Dramat.

1 polubienie

O kurwa, no to chyba coś się pogorszyło, ja jak musiałem się kontaktować z supportem to max 1h czekania było i sprawy były szybko rozwiązywane.
Inna sprawa, że do dziś wrzucam na revo po trochu, ale to bardziej efekt mojej prywatnej paranoi niż potrzeby :stuck_out_tongue:

Ja wczoraj i dzisiaj siedziałem z supportem Revoluta i na odpowiedź czekałem minuty. Po raz pierwszy w życiu udało mi się zepsuć fizyczna kartę :joy:

1 polubienie

Revolut ma dwa teamy customer supportu. Jeden do zwykłych problemów, reklamacji itd., a drugi do KYC. Zgadnijcie z którym są problemy, a który działa bez zarzutu.

Czytalem na reddit o blokowaniu konta ale ludzie pisali, ze mozna bylo wyplacic kase z revoluta. Zablokowana byla opcja dalszych wplat.

Podbije to, bo dzis przypadkowo się o czyms dowiedziałem i uważam, ze to może być dla niektórych osób ważne.

Otóż ten bunq oferuje przedpłacona kartę kredytowa. Trzeba by się jeszcze zagłębić w detale, bo nie do końca rozumiem jak to działa od strony technicznej w 2019 (podejrzewam, że po prostu na oddzielnym rachunku zakładana jest blokada na naszych środkach i tak faktycznie „kredyt” jest udzielany na karcie), ale jak wół jest na niej napisane „credit” i tak tez jest to reklamowane na ich stronie. A to oznacza, że osoby, które nie chcą mieć karty kredytowej i/lub nie maja zdolności kredytowej powinny się tym produktem zainteresować, bo możecie na przykład wypożyczyć auto używając takiej karty. Żadna poważna wypożyczalnia nie wypożyczy wam samochodu na debetowke/prepaida (co już gdzieś na tym forum tłumaczyliśmy)

To jest serio mega ważna rzecz, która ten bunq wyróżnia i jeśli ktoś dużo podróżuje, to warto się tematem zainteresować. Coś mi mignęło, że nie pobierają prowizji za przewalutowanie, ale temat trochę olalem, bo to nie jest produkt dla mnie.

Tak, czy siak, jeśli ktoś jest w grupie docelowej, to warto zapoznać się z oferta.

1 polubienie

Ja tam nie wiem, ale Hertz pożyczał mi auto wielokrotnie na debetowa kartę bez problemu.

Może wewnątrz EU to wyglada inaczej, ale poza zapomnij.

Pojawiła się ciekawostka, Czersku fintech Twisto
http//twisto.pl
Karta wielowalutowa działająca jak kredytowa doładowywana Blikiem

1 polubienie

Jest to dość duży wątek, wiec go odkopię, zamiast zakładać nowy. Zbliża się kolejny urlop w Polsce i trzeba przelać gdzieś kilka złotych by płacić kartą w PL. Wybór padł na Revoluta. Zawsze korzystałem z TransferWise ale przy ostatnim zagranicznym wyjeździe Revolut spisał się na piątkę. Zobaczyłem, ze jest w aplikacji opcja połączenia z Revolutem swoich kont z innych banków. Czy ktoś z Was z tego korzystał? Jakie niesie to za sobą korzyści?

To jedt chyba to ze jak połączysz to może z konta bankowego przelewać bezpośrednio na Revoluta szybkie doładowanie. U mnie to przekierowuje do appki banku i tam muszę to zatwierdzić + drugi raz w Revolucie zatwierdzić.

Top up karta debetowa z tego samego konta wychodzi mi szybciej. Nie wiem jak z porównaniem bezpieczeństwa.

1 polubienie

Używam nadal Revolut, ale od jakiegoś czasu nie bardzo widzę korzyści.
Przesiadłem się natomiast na Curve. Tam nie muszę nic przelewać. Po prostu podpinam swoje karty tam. Jak chce płacić czy to w PL czy UK to wskazuję kartę (konto) z jakiej ma zejść transakcja i płącę bez przewalutowania. Jak się pomylę czy zmienię zdanie mogę przenieść transakcję pomiędzy swoimi kartami (genialna opcja). Mam jedną kartę zamiast 4 i jest to super wygodne.

2 polubienia

Myślałem, ze może dzięki temu powiadomienia o płatnościach np. w HSBC będą działu tak, jak chociażby w Revolucie.

Jesli dobrze zrozumialem artykul, to Twisto wypadnie z mojego portfela. A szkoda, bo wsrod Revoluta/Twisto/Curve wlasnie Twisto najbardziej mi pasowalo. Ale 3% przewalutowania robi ta karte zupelnie nieooplacalna do czegokolwiek

Jako xiekkawostke dodam, ze zwrot za zakupy w przypadku Twisto wraca do Twisto w formie punktow, czyli tylko za pomoca Twisto mozna wykorzystac zwrocone pieniadze