馃挶 Alternatywy revolut

W og贸le mia艂em bek臋, jak popydo w jednym z ostatnich swoich podcast贸w poleca艂 swoje wielkie odkrycie - Revolut! xD

A tak na serio to wszystko zale偶y od tego, w jaki spos贸b b臋dzie si臋 z tego korzysta膰.
U mnie zacz臋艂o si臋 tak, 偶e jak lecia艂em do Polski (na codzie艅 mieszkam w UK) to tradycyjnie bra艂em got贸wk臋, kt贸r膮 w kantorze wymienia艂em na PLNy. Jednak potrzebowa艂em czasem czego艣, dzi臋ki czemu m贸g艂bym przelewa膰 GBP na polskie konto i wtedy pojawi艂 si臋 Transferwise (polecany z reszt膮 przez YWP). Nie oferowali oni jednak karty. Postanowi艂em wi臋c za艂o偶y膰 Revoluta, z kt贸rego nie zd膮偶y艂em skorzysta膰, bo na TW pojawi艂a si臋 karta. Nie chcia艂em wi臋c korzysta膰 niepotrzebnie z dw贸ch serwis贸w, gdy mog艂em zosta膰, wiernie, przy jednym. Tak oto nadal korzystam z TransferWise, kt贸rego mog臋 serdecznie poleci膰.

Je艣li kto艣 chce to TU jest link polecaj膮cy, dzi臋ki kt贸remu pierwszy przelew macie za FREE (ale og贸lnie op艂aty za przelewy i tak s膮 艣mieszne i bardzo si臋 op艂aca :))

3 polubienia

Je艣li wrzucasz link polecaj膮cy (do czegokolwiek), zach臋cam do wrzucenia go tutaj: Referrale, linki, kody itd Wtedy wszystkie b臋d膮 w jednym miejscu i 艂atwo b臋dzie takie linki znale藕膰

3 polubienia

Odgrzebie ten temat i zapytam: czy kto艣 z Was kojarzy bunq? Ostatnio widz臋 sporo reklam tego. Zetknal si臋 kto艣 z tym bli偶ej i mo偶e co艣 powiedzie膰?

Influenceryzm Curve鈥檕wy? Chyba wezm臋, skoro ca艂kowicie za darmo. Oraz jak tylko Curve b臋dzie w Apple Pay, to znowu b臋d膮 ciekaw膮 alternatyw膮 do czegokolwiek.

BTW. Curve w UK ma r臋ce i nogi, mam 1% cashbacku na wi臋kszo艣ci sklep贸w, do kt贸rych chodz臋 (M&S, Sainsbury鈥檚 i Tesco). To naprawd臋 nie jest taki z艂y pomys艂. Na samych bu艂kach w Sainsburym zwracaj膮 mi鈥 jak膮艣 policzmy鈥 拢1.40 za 4 bu艂ki razy 30 dni w miesi膮cu鈥 daje 拢42 funty na bu艂ki. 1% z tego to 42 pensy. Wi臋c GRUBO.

1 polubienie

Jak kto艣 nie ma Curvy a chcia艂by i mie膰, i mi pom贸c w mieniu Curve Black to zapraszam do skorzystania z kodziku: 7D5YZR4D :slight_smile:

Zg艂aszam si臋!

Q4 2019. Mo偶e si臋 przeci膮gn膮膰, ale I鈥檇 bet my money on Q4 2019.

Teraz Curve si臋 fajnie nadaje jedynie do p艂atno艣ci on-line, bo nie musisz podpina膰 wielu kart do merchant贸w typu Amazon, iTunes itd. i sobie mo偶na zmienia膰 w apce wygodniej. Z Curve 艂atwiej wyci膮gn膮膰 te偶 merchant data ni偶 z niekt贸rych bank贸w, je艣li kogo艣 to obchodzi.

1% z 拢42 to 42 pensy. 100 pens贸w = 1 funt, lol

2 polubienia

i鈥檓 dumb

1 polubienie

Te偶 dosta艂em t膮 wiadomo艣膰. Skasowa艂em od razu xD

Jakie s膮 zalety posiadania Curve w Apple Pay?
Chodzi o to cofanie transakcji?

O cofanie transakcji, o Curve Cash, o ichniejsze przewalutowania, o to, 偶e mo偶emy mie膰 wi臋cej ni偶 8/12 kart w telefonie, o lepsze statystyki i raportowanie transakcji.

2 polubienia

To mam kilka pyta艅, bo dla mnie to wszystko nowo艣膰.

Wi臋cej, ni偶 8/12 kart?
A ze tak spytam nie艣mia艂o: po jaki ch*j komu艣 dwana艣cie kart? Serio. Chcia艂bym pozna膰 cho膰 jeden pow贸d na posiadanie dwunastu kart, o ile nie prowadzi si臋 dziesi臋ciu r贸偶nych firm :smiley:

A co do przewalutowania, to Revolut nie ma lepszego?

I co to jest curve cash i jak si臋 to ma do Apple Pay?

1 polubienie

Dla mnie 4 to ju偶 za du偶o :wink:

1 polubienie

Nie wiem, nie w艂a偶臋 ludziom do portfeli. Ale skoro masz wyb贸r mi臋dzy da si臋/nie da si臋, to ja wol臋, 偶eby si臋 da艂o. Na moim ajfonie limit to 8, i powoli do niego dobijam, a podejrzewam, 偶e nawet na tym forum s膮 osoby du偶o bardziej ubankowione ode mnie, np. ci, kt贸rzy mieszkaj膮/mieszkali w r贸偶nych krajach i dalej maj膮 tam konta. Niekt贸rzy te偶 prowadz膮 dziesi臋膰 r贸偶nych firm :stuck_out_tongue:

W dni robocze jedno i drugie powinno mie膰 niemal偶e identyczne (w obu przypadkach to live interbank exchange rate). W weekendy:

• mi臋dzy walutami USD/EUR/GBP jest tak samo,
  • dla walut UAH/RUB jest lepiej na korzy艣膰 Curve,
  • dla innych walut jest lepiej na korzy艣膰 Revoluta.

Revolut ma t臋 zalet臋, 偶e mo偶esz sobie wymieni膰 walut臋 wcze艣niej, je艣li wolisz. Z kolei Curve ma t臋 zalet臋, 偶e nie musisz do艂adowywa膰 偶adnej portmonetki i trzyma膰 pieni臋dzy poza swoim bankiem.

Cashback 1% u wybranych retailer贸w w wy偶szych planach Curve.

P艂acenie Apple Pay jest w oczywisty spos贸b wygodniejsze, a obecnie mamy alternatyw臋 mi臋dzy wygodniejszym sposobem p艂atno艣ci a cashbackiem.

1 polubienie

Dzi臋ki za wyjasnienie.

1 polubienie

Chyba kt贸ry艣 raz opowiadasz o z艂ym do艣wiadczeniu z Revolutem. Niechcia艂by艣 si臋 tym podzil膰? Czy mo偶e ju偶 to zrobi艂e艣 a mnie omin臋艂o?

By艂o w kt贸rym艣 YWP ju偶. Do艣膰 mocno si臋 na ten temat rozwin臋li艣my.

1 polubienie

Dla mnie Curve ma sens tylko ze wzgl臋du na cashback, zawsze to w ci膮gu miesi膮ca dzi臋ki zakupom w Lidlu i tankowaniu na BP darmowe HBO. W momencie, w kt贸rym mi to utn膮 (bardzo nie艂adnie jest zmienia膰 zasady gry w trakcie jej trwania) pewnie zamkn臋 us艂ug臋, bo nie robi臋 zakup贸w za granic膮 a je偶eli ju偶, to z jakiego艣 powodu nie mam tak atrakcyjnych na curwie przelicznik贸w, jak na Revolucie, chocia偶 podobno powinny by膰 takie same.

a ma kto艣 z Was N26?

My艣licie, 偶e warto?

Za艂o偶y艂am 鈥渢estowo鈥, czekam teraz na kart臋.

@Majcher

Ale w skr贸cie - w PL nie ma to super sensu, bo konto g艂贸wne jest w euro (lub w gbp, jak jeste艣 w UK). Revolut daje takie same mo偶liwo艣ci (chocia偶 nie jest bankiem).

1 polubienie

Tak, ale N26 tak jak ju偶 sam zauwa偶y艂e艣 - to bank. Przy programie wenezuela+ zastanawiam si臋 czy zacz膮膰 tam trzyma膰 cz臋艣膰 oszcz臋dno艣ci :stuck_out_tongue: Na zasadzie 鈥渘a wszelkie zasie鈥, no i przy p艂atno艣ciach zagranicznych mo偶e si臋 przyda膰 (je艣li kto艣 szuka alternatywy dla revolut). Przewalutowanie maj膮 po kursie mastercard bez spreadu.

Btw. nie wiedzia艂am, 偶e w GB na N26 mo偶na trzyma膰 GBP :open_mouth: Ekstra sprawa (ech鈥 i zn贸w mam b贸l, 偶e w Polsce nie ma euro ;( ).

Ciekawe, czy gdybym si臋 wynios艂a do GBP (planuj臋, ale nie wiem jeszcze kiedy. To bardziej odleg艂e plany) czy mi z automatu doda mo偶liwo艣膰 trzymania na koncie funt贸w? Czy mo偶e jak zmieni臋 adres w ustawieniach apki? A mo偶e nowe konto musia艂abym za艂o偶y膰?

Edit:

Ps. no i bank, kt贸ry nie ma finansowania opartego na kredytach jak np. monzo :stuck_out_tongue:

1 polubienie