Alternatywa dla gmail.com - rozmowy o serwisach pocztowych

Nic nie jest takie jak Gmail, musisz być tego świadomy. W dobrej cenie można polecić Zoho, Exchange Lite kupiony w Home.pl albo przeniesienie poczty do jakiegoś polskiego hostingu z dobrą ofertą pocztową.

Jak jesteś kuc i masz szybki net to imap-sync Twoim przyjacielem. Jak nie to są serwisy co maja to narzędzie pod spodem i taka usługa kosztuje kilka dolarów.

Ja dalej upieram się przy korzystaniu z Purelymail. Okazał się mniej problemowy od Zoho, które jest duże (ale już nie pamiętam z czym miałem problem). Ma webmaila, zwykły roundcube z jakimś skinem, ale mi to lekko dynda, bo na wszystkim mam klienty postawione. Przy advanced pricing zużyłem $2.65 od lipca mając 1 konto ze średnim ruchem (używam go na codzień)
ciekawostka: dodatkowo płatne są maile w domenach purelymail - wasze własne są gratis

Powiem szczerze. Nie chce mi sie bawic. Naprawde. Moglbym sobie postawic i zorganizowac co mi sie podoba, ale po co?
@franciszek Nie chce za bardzo nic w PL mowiac szczerze.

Ale ja mówię tylko o jednorazowym przeniesieniu maili do innego providera, nie pisałem nic o hostingu. Nic stawiać nie trzeba.

o365, jako bonus masz tonę usług od MS. ale to raczej jest najdroższa alternatywa ale stabilna łatwa i masz z MS narzędzi do przenoszenia całego syfu z gugiela.
cos za cos:)

1 polubienie

Ah to to spokojnie da rade zrobic. Myslalem ze proponujesz zebym sobie sam postawil maszyne :rofl:

1 polubienie

Co do opłat wprowadzonych przez Google do czegoś co miało być zawsze za free to mignął mi ktoś na Twitter gdzie ma takich kont ponad 50 (rozdawał 16 lat temu za free znajomym i klientom) na nowych zasadach ma do zapłaty ponad 5000pln na miesiąc :exploding_head:

1 polubienie

Mam O365 Family. Zeby miec u nich moja wlasna domene musze ja miec w GoDaddy. A ja tam nie chce :grin:
Poza tym ja musze przeniesc 3 konta. Moje, zony i syna. Wiec nie wiem czy na przyklad iCloud mail z wlasna domena sie lapie. Bo o tym tez myslalem.

Purelymail mam. Jest tam moja druga domena. Ale ksiazka adresowa i kalendarz jest mus.

Ja lubię własne rzeczy i pocztę hostowalem sobie już wiele razy, teraz grzecznie płace Google. Święty spokój :slight_smile:

1 polubienie

Boli mnie £15 miesiecznie :rofl:

Serio ograniczyli tą funkcje tylko do go daddy? Straszna lipa. Godaddy ma dużo droższe domeny niż taki np. OVH.

Nie wiem jak to dziala na O365 jezeli jest dla firmy. Ale indywidualny pakiet Family dziala tak a nie inaczej. Wiec mowiac szczerze jakos mi sie nie chce. Szczegolnie ze mam domene oplacona teraz na 2 lata i bym po prostu stracil kase przenoszac.

domene kupujesz u byle jakiego rejestratora i wskazujesz na serwery MS jako odpowiedzialne za pocztę. tak to w wersjach businness, ent działa wątpię żeby w family jakoś inaczej było - ale to MS wiec mogę się mylić.
całość chyba 400PLN rocznie wiec dramatu nie ma, a raczej ciężko będzie w takich pieniądzach kupić i mieć święty spokój:)
no zawsze zostaje kucowanie ale to nie dla każdego i nie każdemu się kce:)

1 polubienie

kurde aż sprawdzę i zobaczę, mam jakieś domeny wolne i zobaczę, czy mogę je podpiąć.
jak tak to zwracam honor i sorka:)

1 polubienie

Wg specyfikacji wystarczy podpiąć DNSy, nie ma rozróżnienia na konkretnych dostawców domen
https://support.microsoft.com/pl-pl/office/podłączanie-swojej-domeny-do-usługi-office-365-cd74b4fa-6d34-4669-9937-ed178ac84515

Ja mam Family i nie pozwolilo mi nic podpiac co nie jest od GoDaddy.
Kurde. Wchodze i sprawdzam. Wezcie pod uwage ze ja jestem w UK. To co dziala w PL niekoniecznie musi dzialac tutaj.

1 polubienie

Spróbowałem to zrobić na microsoft 365 family. Żeby podpiąć domenę trzeba się zalogować do godaddy więc ewidentnie na family tak to działa. Na biznesowym O365 można mieć gdziekolwiek, wystarcza dnsy. Na family ewidentnie nie.

właśnie aktywowałem sobie 1 miesiąc okres próbny - to nie ma nic wspólnego z firmowym czy tym co uzywalem. o boże jaki dramat, już się zdążyłem zgubić kilka razy, a teraz nie wiem, jak anulować to :frowning:
odszczekuje wszystko:)

3 polubienia