Alternatywa dla AirPods? (Xiaomi, BlitzWolf itd.)

Cześć,
Zastanawiam się nad zakupem AirPodsów, jednak trochę mnie kusi, żeby najpierw przetestować jakąś tańszą alternatywę.

Czy używa ktoś i może napisać parę słów np. o Xiaomi Air Dots, BlitzWolf FYE5 lub o czymś podobnym (małe słuchawki BT + etui jako “powerbank”).

Na Ali czy innym GearBest można znaleźć też coś takiego jak TWS i20/i30/i60 - są to “fake’owe” AirPodsy, wykonane 1:1 (przy łączeniu na iOS pojawia się nawet taki sam popup ze stanem baterii itd. jak w prawdziwych AirPods). Miał ktoś może do czynienia z takim wynalazkiem?

1 polubienie

TWS miałem i odradzam. Słaba jakość wykonania, są brzydko grubsze od oryginału, robią opóźnienia więc nie da się nawet YouTube obejrzeć.
W tej chwili używam Xiaomi Airdots i jestem bardzo zadowolony. Nie wypowiem się co do jakości dźwięku bo się nie znam. Wykonanie jest ok, działanie bardzo dobre. W tej chwili mam tylko problem z tym, że zadrapała mi się ta gumopodobna warstwa na słuchawce. Druga rzecz jest taka, że może od upadku, a może to kwestia wyczyszczenia złącza, a może to po prostu wada, ale po odlozeniu do pudełka i schowaniu do kieszeni czasami łączą się znowu z telefonem zamiast się ładować.
Podsumowując, a tą cenę są fantastyczne. Prawdopodobnie na jakiejś promocji kupię je znowu, może w wersji Redmi, bo są czarne. Zwykle jakieś 80zł wtedy kosztują.

1 polubienie

Ja mam i używam, tylko wersji czarnej czyli redmi. Od jasnej różnią się tym, że mają fizycznie wciskany przycisk zamiast płytki dotykowej i bt 5.0 a nie 4.2 jak masz w białych.
Grają całkiem nieźle jak na ten rozmiar, szybko się łączą, łatwo się je paruje, czas działania ok - nigdy mi w ciągu dnia nie brakowało prądu ale trzeba pamiętać że bez ładowania w etui to jakieś trzy godziny max.

Tak wyglądają:

1 polubienie

Ja mam Jabry Elite 65t, korzystam z nich już kilka miesięcy i się nie zawiodłem. Nie wiem czy to przypadłość wszystkich słuchawek bezprzewodowych ale słabo rozmawia się przez telefon, tzn. mnie podobno słabo słychać bo mikrofony na słuchawkach zbierają za dużo dźwięku. Ale to nie jest jakiś duży problem, bo mało rozmawiam przez telefon po prostu.

Słuchawki często są dostępne na różnych promkach, ostatnio widziałem gdzieś za 450 zł.

1 polubienie

Ja najpierw kupiłem te słuchawki. ale wstrzymałbym sie z oenianiem ich bo od samego początku miałem z nimi drobne problemy by ostatecznie po równych dwóch miesiącach od zakupu prawej słuchawce padło się dokumentnie :slightly_smiling_face:
Po zwrocie ich zamówiłem B & O PLAY Bang & Olufsen którymi pewnie nawet nie zainteresowałbym się normalnie ze względu na cenę, gdyby nie to, że zostały przecenione o 1/3 ze wzgledu na pojawienie się nowszego modelu :smiley:
Prz okazji nasunęło mi się kilka wniosków:

  1. Jeśli kupujecie jakieś chińskie noname to nie ma co cebulić nawet jeśli za Wielkim Murem da się je kupić trochę taniej, bo w przypadku jakichś problemów, a niestety z moich obserwacji wynika że przy słuchawkach bt zdarza się to stosunkowo często załatwianie zwrotu o ile w ogóle będzie możliwe będzie długotrwałe, a w moim przypadku zwrot pieniędzy z Amazona wpłynął na konto 2 dni po odesłaniu słuchawek :grin:
  2. Lepiej unikać modeli bez fizycznych przycisków, bo przy dotykowych mogą pojawić się problemy z włączaniem czy wyłączaniem muzyki. W moich słuchawkach zdarzyło się kilka razy, że zamiast właczyć muzykę uruchomiło mi na telefonie połączenie z ostatnio wybranym numerem :sweat_smile:
  3. Jeśli zamierzasz używać słuchawek przez wiecej niż 3-4h to wybierz model który ma opcję łączenia obu słuchawek bezpośrednio z tel. tak jak to jest w Airpodsach, bo dzięki temu można w momencie rozładowania się baterii włożyć na chwilę jedną z nich do ładowania a później je zamienić. W tych które mają tylko jedną z połączeniem bt a druga łączy się z główną magnetycznie nie jest to możliwe.

To Airdots od Redmi pasują, ja najczęściej prawej w samochodzie używam jako zestawu głośnomówiącego a lewej w pracy :slight_smile:

1 polubienie

O jak miło, ze jest tutaj ten temat. Właśnie jestem na spacerze o zauważyłem, że z dnia na dzień słuchawki totalnie stracili pojemność baterii a jedna z nich rozładowuje się w oczach.


O tu wyniki z 30 minut spaceru.

Dał bym sobie tekę uciąć ze jeszcze z tydzień temu działały normalnie.

A wiecie do kiedy była gwarancja? Minęła 3 tygodnie temu :expressionless:
Chyba czas na coś tańszego.

To jest największy minus chyba wszystkich słuchawek true wireless - są jednorazowe.
I to jest przyczyna dlaczego szkoda mi tyle kasy wydać na coś co wyrzucę po dwóch latach jak dobrze pójdzie - wolę kupić redmi za 70 PLN i też je wyrzucić po dwóch latach - takiej kasy mi aż tak bardzo nie szkoda treść na dwa lata wydać :money_mouth_face:

1 polubienie

Ja akurat się cieszę że dałem sporo za Jabry - mam je od 8 lipca 2018, katowane są codziennie po minimum 2-3h. Bateria nadal trzyma tak jak trzymała. Mam nadzieję że wytrzymają jeszcze rok, może półtora, i wtedy będę chciał wziąć coś z podobnej półki już z ANC. Wcześniej miałem jakieś QCY i nie wytrzymały upadku na podłogę.

1 polubienie

W sensie masz je dwa lata już? Czy mówisz o rocznej gwarancji producenta?

1 polubienie

No chodziło mi o tą dwuletnią rękojmię :confused:

No to smuteczek. I tak bym poszedł do nich zapytać co z tym można zrobić, może za dopłatą wymienią? Dadzą rabat na nowe?

To w sumie nie wyglada najgorzej

Kupowałem u Apple Polska, wiec nie istnieją salony :smiley: Nawet nie liczę, że coś bym ugrał swoją drogą :confused:

No to smuteczek tym bardziej.