Airbnb - opinie, wady, zalety

To prawda. Nie ma co się martwić. Ja raz miałem akcję niezła w NY. Za ch…a nie mogłem znaleźć lockera na kluczyk, a do hosta nie mogłem się dodzwonić bo był w Azji na wakacjach i spał sobie pewnie smacznie. Dopiero po oględzinach z latarką całej przestrzeni wokół i szczegółowej analizie opisu miejsca udało się go zlokalizować, ale zajęło mi to ze 30 minut z kłębiącymi się myślami czy nie szukać hotelu :smiley:

Edit: dodam, że te lockery na klucze to są wielkości klucza na ogół z jakimś szyfrem jak kłódka. Małe toto i naprawdę łatwo o przegapienie :smiley:

1 polubienie

To musiało być dawno. Teraz większość hostów mówi „zainstaluj sobie aplikacje do Augusta i wyślę Ci klucz na telefon” :smiley:

1 polubienie

Tak, dawno z Airbnb nie korzystałem.

1 polubienie

Ja również polecam, dodam, żeby tylko sprawdzać komentarze i oceny ( prawie jak na Allegro ) na portalu airbnb, wtedy masz praktycznie 100 % pewności, ze wszystko się uda. Będąc w Portugalii znaleźliśmy nocleg przez airbnb, podjechaliśmy pod to mieszkanie. Właściciela nie było, ale stał jego kolega ( Azjata ), który po angielsku nic nie rozumiał, wyciągnął telefon i pokazał SMSa od właściciela, a tam informacja o kodzie, dostaliśmy klucz, i jakieś inne potrzebne informacje. Polecam również nie chwalić się za bardzo, ze nocujecie przez airbnb, w wielu miastach bardzo tego nie lubią. Np. W Lizbonie.

4 polubienia

Korzystałem wielokrotnie. Wydając te same pieniądze, warunki zazwyczaj kilka klas lepsze niż w Hotelu i przede wszystkim większe lokum. Niestety na miejscu check in czasem trwa dłużej, ale to już zależy od miejsca, bo jak się nie trzeba spotykać z żadną obsługą, to jest nawet szybciej niż w hotelu. Podobno jakość supportu Airbnb spadła (kiedyś była na bardzo wysokim poziomie), ale póki co nie korzystałem.

Reflinki dają obu osobom więcej kasy do wydania niż na Bookingu, jak ktoś chce, to chętnie podeślę, widzę że obecnie z mojego linka dostaje się 173 zł na podróż. Nie zawsze Airbnb jest alternatywą do hoteli, np. Na małych wyspach potrafi nie być żadnych ofert, ale w miastach raczej zawsze coś jest.

3 polubienia

O… bardzo to potrzebny wątek bo będę w tym tygodniu rezerwował swój pierwszy pobyt na kwaterce z AirBNB. Dzięki za wartościowe uwagi!

2 polubienia

A fakturę się dostanie ?

Chyba jest jakaś opcja na zaznaczenie podróży służbowej ale nie wiem jak to dalej wyglada

Oj nie, nadal są tacy, którzy robią te skrytki :slight_smile:

Ja korzystam z airbnb sporo, nawet bardzo. Ostatnimi czasy - tj. przy przeprowadzce do UK - szczególnie dużo. Ba, pierwsze dwa miesiące mieszkałem w airbnb w UK. Co jest całkiem ciekawym i fajnym przeżyciem - można spróbować mieszkania w różnych dzielnicach i zobaczyć co Ci bardziej odpowiada :). Teraz jadę na wakacje, tj. za miesiąc i też nie wynajmujemy hotelu, tylko airbnb. Cenowo różnic nie ma, ale zamiast pokoju w hotelu, mamy 50m2 mieszkanie z pralką (za którą nie trzeba płacić £50 za koszulę) itd.

Generalnie - zależy czego się oczekuje od swojego pobytu, ale airbnb jest zwykle super. Hotele są często małe, często przesadnie drogie i standard wcale nie jest taki wysoki, jak powinien być, a w przypadku airbnb jest zwykle lepiej za podobną cenę. Wiadomo - aferki się zdarzają i czasami mieszkania nie są takie, jak na zdjęciach, ale airbnb ma całkiem dobry support. Minusy są takie, że to mieszkania - nikt nie sprząta tam podczas Twojego pobytu zwykle. Nie masz śniadań jak są w hotelach. No jakbyś normalnie wynajmował gdzieś mieszkanie… :slight_smile:

4 polubienia

No to trochę mnie uspokoiliście. :slight_smile: Dzięki za informacje.
Pewnie się zdecyduję na rezerwacje poprzez Airbnb jak tylko uda mi się przejść weryfikację, bo utknąłem na weryfikacji numeru telefonu. Zamiast otrzymać kod smsem dostaję wiadomość o takiej treści: „Kod PIN z Airbnb. Nigdy nie udostepniaj nikomu swojego kod…” I to cała wiadomość. :man_shrugging:t2: Teraz jeszcze jakiś limit przekroczyłem i mam spróbować później. Do supportu napisałem, póki co bez odpowiedzi. :confused:

EDIT: Support się odezwał. Nie pomógł za bardzo. Muszę czekać do jutra aż limit zostanie wyzerowany i spróbować weryfikacji telefonicznie. Masakra jakaś. :confused:

1 polubienie

Z tego co się orientuję jest możliwość, ale… Dostajesz dwie faktury od airbnb, a drugą od hosta pod warunkiem, że takie wystawia. Można chyba, oferty pod tym kątem przefiltrować.

Co do samego wynajmowania, to zdarzyło mi się, że gospodarz anulował rezerwację. Wtedy automatycznie dostałem z serwisu oferty podobne, oraz kupon na trochę dolarów z przeprosinami, oraz prośbą o kontakt gdybym miał trudności ze znalezieniem czegoś odpowiedniego.

Myślę, iż warto jeszcze zwrócić uwagę na to czy rezerwacja jest natychmiastowa, czy trzeba czekać na potwierdzenie.

2 polubienia

Tak! Tylko natychmiastowa rezerwacja.

2 polubienia

Też trochę korzystam z Airbnb i ogólnie jestem zadowolony. Pierwszy raz przydał się w Hiszpanii parę lat temu jak niespodziewana okoliczność spowodowała, że nie byliśmy w stanie dojechać tam gdzie mieliśmy wcześniej zarezerwowany nocleg i musieliśmy szukać na cito. Uratował nam wtedy skórę i portfel :slight_smile:

Moim zdaniem dużo lepszy sposób rezerwacji jest na booking. Możliwości bezpłatnego anulowanie do danej daty (w airbnb też tak jest ale to jest bardziej skomplikowane, jest kilka różnych etapów - bezpłatne anulowanie do 7 dni po rezerwacji, potem coś tam, potem 100%, generalnie trzeba poczytać), potwierdzenia rezerwacji od razu przez serwis a nie, że host się odzywa, itd.

Ale generalnie ja sobie cenię to, że mam cały apartament do dyspozycji (takich tylko szukam). Udogodnienia typu aneks kuchenny, pralka, żelazko itd na wyłączność.
Bardzo zwracam uwagę na opisy i opinie: czy jest czysto (często doliczana opłata za serwis sprzątający) czy właściciel spoko, jaka okolica (bo zdjęcia to wiadomo).
Zachętam również do rzetelnego oceniania - miałem taką sytuację, że w sumie mieszkanie było spoko ale jedyne co to skończyła się butla z gazem i nie było ciepłej wody. Do właścicielki nie można się było dodzwonić (zostawaliśmy na jedną noc) i musieliśmy sobie radzić z zimną. Machnąłem na to ręką i nie ująłem tego w ocenie mieszkania. W zamian za to dostałem opinię jakobym zostawił po sobie nie całkowity porządek (a na tym punkcie akurat mam hopla i poza zwykłymi śladami użytkowania nie zostawiam bałaganu). Tak więc mam nauczkę (opinia hosta widoczna jest dopiero po wystawieniu własnej i vice versa).

2 polubienia

Na 100% dostałbyś od airbnb refund albo kupon, gdybyś to zgłosił. To jest transakcja. Płacisz - wymagasz. Nie ma co żałować hosta. Za darmo Cię nie gości. Jeśli nie wywiązuje się ze swojej części umowy, to jazda z nim.

5 polubień

całkowita racja dlatego o tym wspomniałem. Z wiekiem tyłek się robi za twardy od tego miękkiego serca to i serce twardnieje!

1 polubienie

Pamiętajcie tylko, że przy rejestracji na Airbnb jest 100 złociszy gratis, jeśli skorzystacie z linka polecającego. Shameless plug do odpowiedniego wątku: 🔗 Referrale, linki, kody itd - #46 przez Matelan

2 polubienia

To może wstaw swojego linka do działu 🔗 Referrale, linki, kody itd

Sam niedługo sie wybieram na wycieczkę z rodziną to chętnie skorzystam.

2 polubienia

Racja, link z kasą na pierwszą podróż dodany tutaj: 🔗 Referrale, linki, kody itd - #47 przez Voland

1 polubienie

No i moje pierwsze wakacje z Airbnb zaliczone. Nie było żadnych problemów, klucze w skrytce, mieszkanko przygotowane a i kontakt z gospodarzem super. Jestem zadowolony. :slight_smile:

4 polubienia

Spałem już kilka razy w lokalach oferowanych na Airbnb i nigdy się nie zawiodłem. Nie tak dawno temu moja żona, w ramach prezentu urodzinowego, sprawiła mi niespodziankę w postaci noclegu w takim oto namiocie, również z oferty Airbnb. Niezapomniane przeżycie :slight_smile:

Obraz

Obraz

10 polubień