Adios, czyli WWDC 2021 - #376

Originally published at: Adios, czyli WWDC 2021 – #376 – YesWas | Podcast

Mamy gości! Z Michałem Śliwińskim i Rafałem Sobolewskim z Nozbe rozmawiamy o applowskiej konferencji WWDC 2021.

Kliknij tu (https://ywp.pl/nozbe) i skorzystaj z oferty Nozbe dla naszych słuchaczy. Zgarnij darmowe 3 miesiące Nozbe Teams lub Nozbe Personal przy zakupie rocznej subskrypcji. Kupując z tego linku wspierasz swoją produktywność i nasz podcast. Słuchaj także podcastu Nie Ma Biura – czyli podcastu propagującego nowoczesne metody pracy w modelu #NoOffice. (https://ywp.pl/niemabiura)

Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i zostań naszym Patronem. Już od 3$/msc wspierasz naszą twórczość i odblokowujesz sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum YesWas Podcast (kliknij). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

1 polubienie

Zanim się wyleje gorycz to chciałem potwierdzić, że w tym odcinku jest trochę problem z synchronizacją Andrzeja audio.

Nasi najlepsi ludzie pracują nad rozwiązaniem, żeby w kolejnych już było wszystko git.

16 polubień

Jak słucham jak to teraz po pandemii, nie ma po co oglądać filmów razem online, bo można przecież wyjść do kina ze znajomymi, to mam ochotę zakrzyknąć ,OK BOOMER’, tylko Pan Paweł jak zwykle z rigczem :wink:

10 polubień

Dziękuje bardzo, to dużo dla mnie znaczy!

6 polubień

Odsłuchałem tego o czym mówi Wojtek i faktycznie - na nagraniu działało. Więc moje wypowiedzi są nieczytelne specjalnie i można je podsumować w zdaniach:
“Fajnie, nadganiacie wszystko, ale robicie to zwykle świetnie. Czekam z nowości głównie na Focus, reszta to takie mikrobajerki”.

Sorry, popracujemy nad tym, aby nie było takich lichych powtórek :confused:

2 polubienia

@pawelorzech jesli dobrze pamietam, to sonosik sprzedaje w zestawie z barem te satelicki bez mikrofonów, wiec szykuj kasiorkę :smiley:

1 polubienie

@pawelorzech po nagraniu odcinka: Super odcinek, fajni goście, jeden z lepszych jakie zrobiliśmy!
ja po przesłuchaniu odcinka: niech on się już kończy i chodźmy do "jest już ciemno"bto mi za raz głowa wybuchnie od skupiania się. 5 głosów, prędkość smart speed x2 (czyli realnie nawet pod x2,5), desynchro…

Ale dotrwałem! :slight_smile:

8 polubień

No, mi się wydaje, ze to nie ma się co szczypać i jak trzy osoby naraz gadają, to trzeba tych wtryniajacych się wyciszać w post, bo bardzo ciężko było słuchać miejscami.
Ale hej, pierwsze koty za płoty. Następnym razem pewnie wyjdzie lepiej.

7 polubień

Wyszło jak wyszło, jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz.

A z ciekawości, desynchro spowodowało to, że Andrzej nie klaskał na początku nagrywania ? Może myślał, że to oklaski dla niego :joy:

1 polubienie

Kochani, Wojtedżio wziął odcinek jeszcze raz na warsztat i przemontował tę desynchronizację. Jest już wrzucone na produkcję, więc pewnie w ciągu godziny będzie można pobrać już zaktualizowaną i poprawioną wersję.

Jeszcze raz przepraszamy za kłopoty z audio.

17 polubień

Kurde, chyba wstyd się przyznać, po tym co usłyszałem w AD ale ja używam Apple maps od roku i jeżdżę tylko na nich :oncoming_automobile:

Bo Apple Maps w Uk są zajebiste. Patentowy temu jak dorabiałem na pizzy w dominosie, doprowadzały w 95% pod drzwi. A Google nie jednokrotnie w pole.

W Polsce może być jednak inaczej

5 osób na podcast to za dużo. Szczególnie jak wszyscy sobie wchodzą w słowo. Poza tym kilka razy się uśmiechnęłam więc odcinek spoko.

Dziękuje za te problemy techniczne. Teraz będę 2 razy bardziej doceniał to co jest tu standardem - dobry montaż, wyrównane głośności - generalnie technicznie top lvl.
„… ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto Cię stracił…”

7 polubień

Wiesz - ja tych map zacząłem używać nie będąc w UK, zresztą trasę PL-UK autem i potem UK-PL też na nich zrobiłem i naprawdę, jak kilka lat temu specjalnie kupiłem Sygic, bo mapy applowe się wtedy nie nadawały do używania w krajach trzeciego świata jak Polska, tak obecnie jest wszystko - mapy, adresy, asystent pasa itp.

1 polubienie

Ja używam jednak dość często tras komunikacji miejskiej i rowerów, więc brak takiej opcji w Apple Mapa to dla mnie duży minus.

Poważnie używasz nawigacji jadąc na rowerze?

Patrzę na trasę przed wsiadaniem na rower. A później sprawdzam tylko jak mam wątpliwości.

2 polubienia

O proszę, to tego nie wiedziałem. Dawno po Polsce tez nie jeździłem.
Jest jeszcze jeden aspekt. Mapy Apple po prostu dobrze wyglądają dla mnie

To pa na to #iOS15

3 polubienia