AdGuard blokuje Amazon Video

Mam od pewnego czasu taki problem, Amazon nie pozwala mi oglądać seriali w Prime bo twierdzi że używam VPN, natomiast ja akurat nie używam VPN w tym czasie, za to używam AdGuard na Raspberry Pi, problem w tym że nawet jak wyłącze Raspberry to i tak nie mogę nic obejrzeć z Amazon, tak jak by rozpoznawał że ruch DNS idzie i tak przez Raspberry i uważa to za VPN, co ciekawe jak odpalam VPN i łączę się z lokalizacją w UK (choć i tak jestem w UK) to mogę oglądać Amazon, tyle że łączenie się z VPN mija się z celem i jest nie możliwe na Apple TV z którego oglądam wszystkie VOD. Jak to rozwiązać?

Nie używałem AdGuard, więc mogę się mylić:

• podejrzyj log i sprawdź co jest wycinane, dodaj do allow listy
  • wyczyść cache DNS w systemie, jak używasz Chrome’a to też jego DNS cache

Jak nie pomoże to wyłącz AdGuarda i powtórz procedurę z cachem.

Jak nie pomoże to ustaw w AdGuardzie jakieś DNSy lokalnego operatora zamiast cloudflare’owych albo googlowych.

• mam dodane wiele adresów do allow listy tych które pojawiają się jako amazon ale nadal nic
  • nie chodzi tu o cache bo nie czyszczę go za każdym razem jak włączam VPN a wtedy amazon działa, tuż po tym jak rozłączam VPN amazon umiera, więc dzieje się to w locie.
  • wyłączyłem adguard tak że odłączyłem raspberry ale nadal nic
  • próbowałem ustawić w adguard inne dns ale w sumie nie wiem jakie mogą być lokalne, a i tak nic się tu nie zmieniło.

Ustawień różnego rodzaju jest tutaj multum i sposobem prób i błędów do tego nie dojdę, tak samo jak nie rozumiem dlaczego przy wyłączonym raspberry na kompie nie mogę nadal oglądać bez VPN ustawionego na UK (choć jestem w UK)

Ustaw sobie na kompie DNS Google i będzie działało :joy:

nadal nie działa i nie rozwiązuje problemu że inne urządzenia mają ten sam problem w tym najważniejsze Apple TV bo to z niego oglądam tylko Amazon, a nie jak zwierzę z laptopa :smiley: chyba że robię coś źle

tu jest kilka sugestii np antywirus, firewall, synchronizacja czasu