Adblock dla Safari

Cześć,

Jestem nowym użytkownikiem MacOS i trochę staram się w nim odnaleźć. Na pierwszy ogień idzie rozszerzenie do Safari pozwalające blokować reklamy i jest ich dosyć sporo w sklepie z aplikacjami, przy czym albo część ma negatywne opinie (o przegrzewaniu się urządzenia albo zwiększonemu użyciu pamięci), albo tych opinii ma bardzo mało.

Wiem, że istnieje rozwiązanie NextDNS ale może ktoś korzysta i może polecić samą wtyczkę do przeglądarki, która spełnia swoje zadanie?

1Blocker - https://1blocker.com/

3 polubienia

Alternatywnie do propozycji od @pawelorzech ja polecę ‎AdGuard — adblock&privacy on the App Store

2 polubienia

Ale ona chyba jest na mobilną Safari?

Już link dla MacOS :smiley:
Sorki, mam na telefonie mobilną a w domu po prostu adblock na openwrt siedzi :smiley:

1 polubienie

Tez używam AdGuard i daje radę elegancko

Używam AdGuard, na Macu, iPhonie i iPadzie i jestem bardzo zadowolona

2 polubienia

Jeśli coś prostego, nie zaawansowanego – typu “włącz i zapomnij” to Wipr.

1 polubienie

Używam Wipr na iPhone i iPadzie, kiedyś jeszcze na Macu i działa świetnie

Tak jak napisał @pawelorzech - 1Blocker. Używam ponad rok na MacBooku oraz iPhone i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Przez kilka lat używałem AdGuard for Mac i byłem z niego cholernie zadowolony. Niestety od Mac OS 12 pojawiły się problemy. Zacząłem mieć problemy z Internetem - część stron była niedostępna. Pomagał restart komputera lub wyłączenie Adguarda.
Odinstalowałem i zacząłem używać Adguard for Safari. Problem znikł