461 - Dual Wano

Originally published at: 461 – Dual Wano – YesWas | Podcast

Odcinek o wszystkim – od hardware, po kulturę. Taki podcast wszechstronny.

Linki:

https://9to5mac.com/2023/01/24/whatsapp-mac-app-2/

https://www.esquire.com/uk/culture/a42519847/the-last-of-us-real-science/

Natomiast jeśli chcecie zacząć z całym Fediverse/Mastodonem:

– Wybór waszego serwera (instancji): https://instances.social

Mastodon

Link do profilu Pawła

Link do profilu Wojtka

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – https://ref.fm/u26294944, Surfshark – https://surfshark.deals/yeswas.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl).

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na Telegramie.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:45 – Errata i MagSafe

00:11:32 – Orange Światłowód 2.0

00:35:05 – WhatsApp na Catalyst

00:41:25 – The Last of Us

00:55:30 – No to do zo

00:55:50 – Outro BMC

Magsafe - powerbank Applowy nie tylko rozpoznanie. I o ile pamiętam to default nie jest jak @pawelorzech sugeruje “ładuj na maxa” - tylko właśnie ładuj do 90% a potem podtrzymuj te 90% (można to zmienić w ustawieniach). Dodatkowo chyba lepsze zarządzanie mocą ładowania w zależności od temperatury ogniwa (za gorąco = ładuj wolniej).

PS. Chyba, że Orzech mówiąc “ładuj na maxa” miał na myśli ładuj z pełną prędkością (do 7.5W jeśli wireless, a podłączone do zewnętrznego zasilania to do 15W - wciąż bezprzewodowo z punktu widzenia telefonu)

2 polubienia

Urządzenie z portem 2.5 albo 10Gbit. Dual WAN to zazwyczaj będzie redundancja albo port trunking (zazwyczaj LACP), więc w najlepszym przypadku obsłuży agregację 2x1Gbit. Czyli nie jedno sumaryczne połączenie o prędkości 2Gbit tylko dwa osobne np. downloady po 1Gbit - z punktu widzenia ściągania pliku z sieci. Co ciekawe jeśli korzystać z protokołów pokroju torrent, gdzie jednocześnie idzie wiele połączeń równoległych to wykorzystanie łącza 2Gbit w postaci 2x1Gbit z jednego kompa jest teoretycznie możliwe.

2 polubienia

Idealnie do pobierania swoich ulubionych dystrybucji linuxa!

2 polubienia

To ja rozwieje wątpliwości, sezon pierwszy pokrywa całe The Last of Us Part 1 razem z Left Behind

3 polubienia

Apropo sporysza i TLoU, to w pierwszym odcinku bohaterowie uniknęli zarażenia właśnie przez to że nie mieli kontaktu z zarażoną mąką.

Na śniadanie nie było naleśników bo skończyła się mąka, nie zjedli ciastek, którymi częstowali sąsiedzi, nie było urodzinowego tortu…

1 polubienie

To będzie niestety bardzo droga przyjemność @6ghost9. Orbi 6E obsługuje 10-gigabitowe wejście, ale kosztuje właśnie te wspomniane dziesięć tysięcy.
Między tym urządzeniem od Orange a Orbi potrzebowalbys, jeśli dobrze kojarze coś co się nazywa Load Balancing Router, a nie zwykły Switch, ale tutaj ktoś musi mnie sprawdzić, bo na sieciach to ja się za bardzo nie znam.

Tak czy siak, chyba nikt tutaj nie powie, ze wydawanie dziś 10000+ żeby zmienić łącze z turboszybkiego na superturboszybkie ma sens.

2 polubienia

Haha taaaaak jestem po wstępnym researchu. I jest dokładnie tak jak mówisz.

Pojawił się jednak jeden inny pomysł - może zamiast Funboxa wziąć od Orange jakiś magiczny ONT który na wyjściu ma 2,5G - wtedy już na jednym kablu w teorii byłoby 2G down i 600M up. Wtedy podmiana głównego node na taki który ma 2,5G lub więcej na WAN i jesteśmy w domu. :smiley:

3 polubienia

Cieszę się, że w nowym domu będę miał w każdym pomieszczeniu pociągnięty LAN :sweat_smile: a i „skrzynkę techniczną” na cały osprzęt :grin:

5 polubień

Orzeszek chyba jest pierwsza osoba, która bardziej się boi strasznych rzeczy ode mnie.
Bo ja się straszliwie boje wszystkiego co straszne, ale wyjątkowo takie zombie rzeczy mogę wciągać bez problemu.

4 polubienia

Ja naprawdę mam nisko próg strachu horrorowy i nawet nie próbuję go trenować, bo nie wiem po co miałbym niestety

3 polubienia

U mnie podobnie. Nie oglądam horrorów, bo nie ma z tego korzyści. Nie przepadam też za scenami typu gwałty etc. Źle się przy tym czuję i nie wiem po co miałbym się w ten sposób dołować.

4 polubienia

Zgaduje, że Irréversible z Bellucci nie jest twoim ulubionym arcydziełem filmowym :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie jest. Widziałem tę scenę jak byłem młodszy i do teraz mam czasami jej migawki przed oczami. Być może to ona też się częściowo przyczyniła do tego jak teraz mam :slight_smile:

Edit: Jak sobie to przemyślę to straszne sceny a’la “BU!”, a te wynaturzone psychologicznie , to dwie różne kwestie. W pierwszej jest nieprzyjemny, impulsowy strach. Ale do obejrzenia i zapomnienia. W tych drugich nie chodzi o to, że się boję. Zresztą większość życia trenowałem sztuki walki, jeśli trzeba było stanąć w czyjejś obronie, to pierwszy reagowałem. Takie “chowanie się” nie jest moją cechą. Straszne w tych filmach jest dla mnie to, że widzę tę scenę i nie mogę zareagować w żaden sposób. Jestem teraz na stanowisku kierowniczym, a wynika to też między innymi z mojej wysokiej empatii. Przy scenach gwałtu czy robienia komuś krzywdy na oczach ich bliskich, ta moja empatia tylko potęguje to straszne uczucie niemożności pomocy tej osobie z filmu.

Poczułem się jak na kozetce :slight_smile: Kiedyś muszę się wybrać.

2 polubienia

Pomijając wszystko, to jest po prostu chujowy film.

Nie przesadzaj. Scena z gaśnicą jest super.

Takie mam zdanie, nic nie poradzę :upside_down_face:

Same. Dlatego miło mi, ze mogę pedro oglądać. Chyba ze zaczną dowalać jakieś makabryczne jump scare’y. Ledwo przeżyłem tego ziomeczka co stał za rogiem ale kulturalnie mnie wprowadzili, wiec wiedziałem, ze tam będzie. Gdybym nie wiedział to mogłoby być różnie. I dźwięku głośnego tez nie było wiec to pomogło.
Ja ogólnie nie rozumiem jak można lubić się bać.

3 polubienia

MagSafe to tylko magnesy. Niektóre akcesoria Apple mają też NFC lub wykorzystują BT.
Gdy obecna wersja portfela z MagSafe odłączy się od iPhone, to pojawi się powiadomienie, że tego przedmiot został pozostawiony i zapamiętana lokalizacja „rozłączenia”.
Jeśli chodzi o inteligencję akumulatora Apple z MagSafe, to w przypadku gdy akumulator podłączony do zasilania oraz jednocześnie połączony z iPhone, to energia zostanie pokierowana tak, żeby w pierwszej kolejności naładować telefon, a następnie doładować akumulator. Oczywiście przy odpowiednio mocnym zasilaczu, może okazać się, że oba urządzenia będą ładowane równocześnie, bo max ładowania bezprzewodowego dla iPhone to 7,5W

IMO 15W (tak jak z ładowarki) - pod warunkiem, że jest podłączone zewnętrzne źródło oraz sam ‘powerbank’ jest naładowany na 100%.

1 polubienie