#432 - Apartament_z_basenem.FM

Originally published at: #432 – Apartament_z_basenem.FM – YesWas | Podcast


2022-07-05 09.57.08

Trochę o życiu z klimatyzacją, o potencjalnym nowym Apple Watch, o tym jak Google czyści historię lokalizacji… a potem utopia czilera przy Poolsuite.fm i o tym, dlaczego Orzech nie jest już kryptobrosem.

Partnerem tego odcinka jest Farnell. Wpisz kod „YES10WAS” w sklepie na https://pl.farnell.com, aby zgarnąć 10% zniżki na zakupy powyżej 300 zł. Voucher jest ważny tylko do 1/08/2022 roku i można go wykorzystać 1 raz na użytkownika. Tutaj lista marek i produktów, których nie dotyczy ta zniżka: https://www.farnell.com/brand-exclusions.html

Linki:

– https://soundcloud.com/poolsuite/sets

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl).

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:25 – Partnerem odcinka jest Farnell

00:00:40 – Wstępnie

00:01:26 – Klimatyzator update

00:09:32 – Apple Watch zmierzy temperaturę?

00:12:49 – Już po pandemii?

00:19:12 – Apple Watch, kupimy?

00:23:30 – Google wyczyści Ci historię lokalizacji

00:29:10 – Poolsuite.fm

00:39:29 – Farnell – kod YES10WAS

00:41:03 – Orzech zrywa z NFT?!

00:49:54 – Kup akcje, pytaj prezesa

00:56:17 – Partnerem odcinka był Farnell

00:56:32 – Outro BMC

4 polubienia

@6ghost9 tegoroczny urlop w okolicach Rowów. Full parawaning, boombox plus karaoke na plaży z disco polo. Sorry, ale słuchanie muzyki w miejscu publicznym nie na słuchawkach to obciach.

6 polubień

Chyba, że to muzyka dochodząca od organizatorów!

3 polubienia

@pawelorzech, Ty dobra, uczciwa mordo. Mega szacun za przyznanie się do uwalenia 8000 na NFT.

@pawelorzech, Ty frajerze. Uwaliłeś 8000 na NFT.

27 polubień

to jest jedna z lepszych rzeczy jakie człowiek stworzył w XXI wieku,

przy okazji polecam w tym klimacie album:

https://tidal.com/browse/album/71627740

4 polubienia

Happens to the best of us :smiling_face_with_tear:

2 polubienia

Ponad 8 DKT. Ło panie, ile to piwa i innych przyjemności.

10 polubień

Ale wiesz Paweł, z drugiej strony chwaliłeś się na bieżąco jak coś tam Ci urosło i zarobiłeś ($200 w kwietniu pamietam z Twittera), a o stracie prawie 80% włożonej kasy mówisz trochę późno i trochę na odwal się. To chyba nie spadło w ostatnim tygodniu.

Tak mi się wydaje, ze to trochę nie w porządku jednak. Albo się mówi o wszystkim, albo o niczym, a nie tylko wybiórczo o sukcesach.

Wiem, ze się strasznie sram o te NFT, ale to silniejsze ode mnie :man_shrugging:t2:

17 polubień

W sumie to dobrze Orzech, że nie masz do tego Tesli, bo wtedy to by mnie na bank zamkneli za wysyłanie listów z pogróżkami.

15 polubień

W Polsce za to nie zamykają.

2 polubienia

Ponoć miał mieć wesele w tym roku, czy coś. :grinning:

W sumie się mocno zgadzam. @pawelorzech myślisz, że faktycznie to jest tak, że Ci się to znudziło, czy może fakt, że uwaliłeś 8k miało na to wpływ? Bo jeśli potencjalnie miało to wpływ na twoją decyzję o odejściu, to chyba powinno to bardziej wybrzmieć. Jesteś w końcu opiniotwórczy, a wizja NFT, która od Ciebie płynęła była ultra pozytywna :wink:

7 polubień

Wesele, weselem, ale podobno pośrednik providenta z osiedla Orzecha dorobił się domu pod miastem.
I to jedyna osoba która dorobiła się na nft

9 polubień

Znana zasada z historii :wink: Na Gorączce Złota najbardziej dorabiali się handlarze sprzętem do jego poszukiwania :grinning:

9 polubień

nacie jakieś insajderskie informacje? Bo z tego co ja rozumiem to @pawelorzech stracił 10 000 - 9 675 = 325 zł. Wiec chyba nie ma o co kręcić afery.

Co do zasady się zgadzam, że jeśli chcemy przekazywać informacje to wszystkie bo inaczej to wiadomo. Ale w tym przypadku Paweł powiedział, że stracił, wyspowiadał się z cyferek a ponieważ kwota straty nie robi wrażenia to też nie krzyczał o tym wszem i wobec.

1 polubienie

Ej ale ja mówiłem w trakcie że byłem w dupe i to dużo więc mogłeś po prostu nie widzieć. Ja też nie mówiłem w tym podcascie dużo o NFT więc, no mogło umknac. Ale mówiłem!

2 polubienia

Nadal inwestuje i nadal kupuje. To tak tylko nawiasem doda.

3 polubienia

Któryś z nas chyba nie jest dobry w polska język, bo wydawało mi się, ze 9675 to on włożył, a teraz to co ma jest warte kolo dwójki. Mogłem się walnąc, bo słuchałem do cardio, ale dałbym sobie dużo uciąć, ze właśnie prawie ósemę wdupił.

5 polubień

Jak mówiłeś to ok. Ja nie słyszałem, ale to żadna wymówka. Jak ktoś potwierdzi to uderzę się w pierś, ale jeszcze nie, bo nie ufam kryptobrosom :wink:

2 polubienia

Ej Pinokio

13 polubień

ja jakoś strasznie bardzo nie śledziłem bo jak tylko Paweł powiedział, że wchodzi w NFT to w zasadzie oprócz pierwszego odcinka (kiedy opisywał proces wchodzenia do króliczej norki) byłem głuchy na komunikaty. A cyferki wziąłem z tego odcinka - mi się też wydaje, że wcześniej nie mówił nic ani o zarabianiu ani o traceniu albo były to znikome kwoty. A na Twitterze przewijałem wpisy :smiley: