#425 - Idą zmiany

36 polubień

Andrzej dobry gość, ale trzech prowadzących to było dla mnie za dużo. Dobra decyzja.

8 polubień

Czyżby po ostatnim odcinku o NFT Orzech zaczął wprowadzać plan o własnym podkaście w życie? Najpierw Andrzej “rękami” Wojta a za chwilę… :smile:

@AndrzejKotarski ale nagrany zostaje?

a odnośnie suszarki to ja mam takie powiedzenie: jeśli coś jest głupie ale działa to nie jest głupie! :slight_smile:

and one more thing - dzięki za info o 1P 8. Nie ma aktualizacji w 1P 7, trzeba zrobić ręcznie upgrade. Kompletnie umknęła mi informacja o nowej wersji.

4 polubienia

Przetrwałem odcinek o NFT żeby wjebać się od razu na takie info. Z deszczu pod rynnę.

@AndrzejKotarski będę tęsknił. Jakbyś był w Pradze to spotkajmy się pod Ikeą.

26 polubień

odcinek złoto. A zachecenie Andrzeja to zakupu Patronite…

3 polubienia

btw Choosy - oszczędność jakiś 5 minut dziennie tk sobie przypiszę trochę zasług…

4 polubienia

6 polubień

Ja nie wiem skąd taka zmiana. Czy redakcja cuzka, że coś jest nie tak? Bo wprawdzie wszyscy przyznali, że z Andrzejem jest inaczej, ale chyba tylko bardzo pojedyncze głosy mówiły, że jest gorzej, co chyba równoważyły głosy mówiące, że jest lepiej. Dla mnie to dalej był dobry YWP, w dwójkę czy w trójkę. Czyżby był jednak jakiś inny feedback, o którym nie wiem, że jednak podcast wraca do korzeni?

6 polubień

Ja - tak serio serio - nie szukałbym jakichś powodów w tym miejscu. Nasz kochany Andrzejek ma po prostu dużo mniej czasu wolnego niż miał wcześniej i coraz ciężej mu znaleźć czas na podcastowanie. Szczególnie w przypadku, kiedy ewidentnie był z nas najbardziej przygotowany. Ja to rozumiem, robienie podcastów jest czasochłonne. Żeby było jasne, to naprawdę nie zmienia niczego w naszych relacjach - chociażby jutro idę go okraść.

22 polubienia

Chyba oDkraść. Weź imię Andrzej, usuń kilka liter i dodaj parę innych - wychodzi Bart, jak w mordę strzelił.

13 polubień

Pamiętam, że gdy Andrzej pojawił się na stałe, uwidoczniły się również zachęty do zostania patronem. Tekstów na początku opisu podcastów o patreonie wcześniej nie było, w treści też nacisk się zwiększył. Jak się okazuje, niestety niewiele to dało. Natomiast pokazuje to, jaką hiper-świadomą społecznością są słuchacze, którzy zignorowali dodatkowe zachęty - ci, którzy chcieli płacić, to płacili bez nich, ci którzy nie chcieli nie zmienili zdania pod wpływem zachęt. Oczywiście nie twierdzę, że jest to przyczyna odejścia, chociaż podejrzewam, że być może byłaby inna rozmowa gdyby wpływy zwiększyły się znacząco.

Jeśli o mnie chodzi, to z jednej strony szkoda, bo Andrzej wydaje się być niezwykle miłym człowiekiem, a z drugiej może sama chemia pomiędzy prowadzącymi to za mało. W każdym razie skoro idą zmiany, to ja bym sugerował mniej wchodzenia w szczegóły szczegółów, które dotyczą zapewne mniej niż 1% słuchaczy, a więcej omawiania wydarzeń i ciekawostek w świecie technologicznym.

6 polubień

Nie lubię zmian, jestem jak mój dziadek. Jak kopalnia umeblowała mieszkanie które mu dała, tak ma do dzisiaj.

A za Andrzejem będe tęsknił.
Na szczęście zwolnił Wojta, wiec będzie miał więcej pieniędzy na kupowanie, i chłopaki będą go zapraszać :slight_smile:

13 polubień

Może teraz inny gość w każdym odcinku? :slight_smile:

Tak a propos tego, o czym mówił Wojtunio, to Apple tez się szykuje na okulary.

2 polubienia

Nie odnosząc się do żadnego z prowadzących personalnie (bo każdy z nich czasem smęci), bardziej lubię dwuosobowy skład. Czasem trzy punkty widzenia, trzy opinie, to za wiele na jeden godzinny podcast.

A tematyka ostatnio nudnawa niestety.

Nic personalnego, ale od kiedy było Was trzech to przestałem słuchać podcast. Jedyne co teraz wiem to to co dostanę w mailu z forum.

Słucham od absolutnie pierwszego odcinka, ale muszę przyznać, że @AndrzejKotarski wniósł tyle dobrego do podcastu, że zrobiło mi się smutno na informację o odejściu.

Przede wszystkim totalny RIGCZ w tematach wolności słowa w internecie, gdzie mocno studził zapędy @pawelorzech do banowania wszystkich, z którymi się nie zgadza (odcinki o Twitterze).

Podcastu nie przestanę słuchać, patronem nadal będę, chłopakom życzę powodzenia i mam nadzieję, że Andrzej jeszcze wpadnie nie raz.

12 polubień

Hej, bardzo to miłe co piszesz, bo dla mnie YWP był właśnie dobrym testem właśnie na to. Robiłem to świadomie, zgodnie ze swoim ciągle ewoluującym poglądem, ale zdystansowanym do tendencji obu stron, z którymi się nie zgadzam. Upłycając - z jednej Ci różno-fobiczni z bardzo wąskim horyzontem na “normę”. Z drugiej Ci hiperprogresywni węszący zalążek nazizmu u każdego nieotwartego na wszystko.

10 polubień

Równowaga we wszechświecie musi byc, teraz tylko czekać az wchłonie nas czarna dziura :scream:

2 polubienia

Z mojego doświadczenia podcasty „technologiczne newsy” najbardziej sprawdzają się w formule dwuodobowej, jedna osoba „szalona”(Orzech) a druga „stonowana”(Wojtek). Mamy wtedy fajny balans, dodatkowo każdy ma czas żeby się wygadać.

Rozumiem jednak chęć zmiany po 300+ odcinkach i ten eksperyment

W aktualnej formule mam wrażenie ze Wojtek zszedł trochę na drugi plan, a na niektóre rzeczy nie starczało czasu z racji limitu 1h i liczby prowadzących bo każdy musi się wypowiedzieć.
Andrzej także pełnił funkcje „stopera” , co niekoniecznie mi się podobało bo lubię kiedy Orzech się zapala :slight_smile:

Wydaje mi się ze Andrzej od kilku odcinków występował jakby „za karę”, słychać było trochę zniechęcenie w głosie . Być może decyzja została podjęta już wcześniej i dlatego taki efekt.

Szanuje Andrzeja(mój imiennik :)) i jego udział w „Nagranym” się sprawdza , ale dwa podcasty w tej samej obsadzie to już za dużo .

Życzę powodzenia i cieszę się ze zmian.

6 polubień