#424 - Cały o NFT

Skipnijcie sobie jeden odcinek i już. Ja skipowałem Omnifocusa i żyję.

4 polubienia

Jak mój brat, który “tylko pisał licencjat z tajnych stowarzyszeń”, a teraz robi za pół foliarza.

8 polubień

Przesłuchałem cały odcinek, w sumie nie bez przyjemności, ale z drugiej strony nie mam pojęcia po co mi ta cała wiedza
Z drugiej strony nie taką wiedzę posiadłem z Internetu i się nie zastanawiałem wtedy…

ja to akurat szanuję

mam w głowie taki przykład z życia, że istnieje sobie mała firma, która sobie dobrze radzi, ale się rozrasta i musi w końcu zatrudnić prezesa, który będzie ogarniał rzeczy po tym rozrośnięciu
no i ten prezes nie dość, że wprowadza trochę potrzebnego ładu, to przynosi nowych klientów, a i na zewnątrz dobrze reprezentuje firmę, bo i na rzeczy się trochę zna, i wysłowić się umie

i chyba Andrzej jest trochę jak ten prezes…?

4 polubienia

Pomimo śmieszkowania mojego - bardzo mi się odcinek podobał, był lepszy niż 420.

3 polubienia

A ja znam przykład sklepu osiedlowego który od kilkudziesięciu lat wciąż jest taki sam. Ten sam miły i przyjemny sprzedawca. Nie uważam aby twoja firma była lepsza. Nie każdy musi się rozwijać aż do nieba, disruptowac wszystko naokoło i w ogóle dążyć do tego aby podbić świat. To że bezosy i muski są najlepsi nie znaczy, że cała reszta jest bez wartości

ale w analogii do sklepu, raz na kilkadziesiąt lat przyda się remont, wprowadzenie nowego asortymentu, czy płatności kartą

tak jak znałem firmy, o jakich pisałem wyżej, tak znałem sklepy, które przez stagnację znikały z rynku, który zdążył się rozwinąć

anyway, odrobina ostracyzmu nie zaszkodzi, fajny to był odcinek, ale na jakiś czas wystarczy
i imho dopóki YWP nie przerodzi się w podcast w 50-100% o NFT, to nie sądzę, że wpłynie to znacząco na jego słuchalność

4 polubienia

Niestety, najczęściej przy okazji wprowadza korporacyjne zasady i okazuje się, że mimo napływu klientów, pracowników i pieniędzy to przestaje być miejsce dla starych pracowników.

2 polubienia

NFT to też część świata technologii i dla mnie to zupełnie ok, że pojawia się ten temat. Bez Orzeszka nie dowiedziałabym się tylu insightów, bo świat crytpo odstrasza mnie tymi czyhającymi scamami itp., i cieszę się, że Yes Was mi to przybliżył :slightly_smiling_face:

11 polubień

W sumie to tak naprawdę zależy od firmy, ja się spotkałem że akurat nie. Zwłaszcza, że miałem na myśli serio małe, przyjmijmy kilkunastoosobowe firmy, gdzie na korporyzację jeszcze nie było przestrzeni, za małe struktury do shierarchizowania

Sporadycznie wpisuję się pod tematami, więc będzie dłużej :). Tematyka odcinka jest ok :slight_smile: Zdecydowanie lepiej jeden długi odcinek opisany wyraźnie o czym jest, niż przemycone 15 min w kilku kolejnych.
I dobrze, że chłopaki o takich tematach opowiadają, bo przecież blochchain/kryptowaluty/bitcoin to są rzeczy powiązane z technologią. Są też tematem występującym w naszych rozmowach - najczęściej “ale debile kupują JPG, heheheheh”. Cieszę się, że wśród chłopaków jest jeden, który bronił stwierdzenia, że NFT/krypto ma sens i przyszłość, dzięki temu dyskusja była ciekawsza, chociaż ja pozostałem ze swoimi obawami :slight_smile: I pewnie też z bardzo małą wiedzą o temacie.

Co do zmian w YWP? No była. Wydarzyła się jak przyszedł Andrzej. Jest inaczej, ale nie uważam, że lepiej, czy gorzej. Trochę jak w rodzinie. Najpierw jest dwójka ludzi, potem potem pojawia się dzieciaczek. Jest zdecydowanie inaczej wtedy :wink: Dla jednych lepiej, dla innych gorzej (szczególnie na krótkim dystansie), ale nikt nie powie, że tak samo. Zmienia się dynamika, zmieniają się relacje itd. :slight_smile:

Podsumowując: Panowie @6ghost9 @AndrzejKotarski @pawelorzech - dobra robota!

9 polubień

image

13 polubień

Luna walnęła więc obawiam się że temat przewodni kolejnego odcinka już mamy :wink:

2 polubienia

Kusi :slight_smile:

1 polubienie

Wróćcie do korzeni, Google zapowiedziało fajne rzeczy

4 polubienia

Heh, to jest bardzo trafny komentarz. :slightly_smiling_face:

2 polubienia

O boże, to byłby mój drugi* ulubiony odcinek YWP. Deep dive o SWIFT, SEPA, Elixir, BLIKu i jego międzynarodowych odpowiednikach, i o wszystkich rodzajach kart płatniczych na świecie. Wtedy wam wybaczę całe to NFT. <3

A tak serio, to ja na YWP w obecnej formie nie narzekam, ale czasem tęsknię za takimi odcinkami o niczym, bo teraz, jak nie macie o czym gadać, to właśnie wchodzi na tapet krypto itd.

*Pierwszy był oczywiście ten after dark, gdzie torturowałem Wojta i Orzecha używaniem gotówki przez tydzień. Czasem specjalnie go włączam jeszcze raz, kiedy mam szczególnie sadystyczny nastrój.

5 polubień

Wrócili do korzeni, wywalili @AndrzejKotarski :man_shrugging:

1 polubienie

nu, nu, nu. Andrzej szuka perspektyw rozwoju poza podcastem YWP.

2 polubienia

A Wojt poza wydawnictwem… i tak sobie razem szukaja. Czy tylko ja widze motyw zemsty? :smiley:

5 polubień

Jeszcze trochę takich i okaże się, że YWP będzie musiała prowadzić Justyna Mazur