#423 - Duma z narzeczonej

To coś słaba ta łajba, z takim momentem obrotowym…

2 polubienia

Potwierdzam, kalibracja jest bardzo wazna. Uzywam od 2.5 roku i jestem zadowolony, wiadomo ze nie jest to medical grade.

1 polubienie

Dopiero odsłuchałem odcinek i poczułem, ze mój sposób korzystania z MacOS był mocno atakowany :unamused:

Mam Maca od października, ale nadal 70% mojego komputerowania w Windows w pracy.

Mimo walki z nawykami i częściowego sukcesu, nadal jest wiele zachowań które kopiuje z Windowsa dla wygody, choć wiem ze są daleko nieoptymalne. I uswiadomialiscie mi ze właśnie jednym takim nawykiem jest minimalizowanie okien i używanie cmd+tab zamiast wirtualnych pulpitów.

1 polubienie

Kto to widział trzyklawiszowy skrót do screenshota i brak wsparcia dla dwóch monitorów w XXI wieku. Jak zwierzęta. Tyle dutków za tego Makbuka Pro poszło.

1 polubienie

wciskam jedną ikonkę na Touch Bar i po sprawie :slight_smile:

Shift+Win+S znasz? :wink:

6 polubień

:open_mouth:

Przyznam, że tego nie znałem.

I właśnie po to był touch bar. Po co to usuwali?

Generalnie się śmieję bo kupiłem inżynierom (Network Security) Makbuka do testów i dawno nie słyszałem większego jęku :smiley:
Miało być tak pięknie, połowa rzeczy nie działa, dwa monitory nie działają, skróty klawiaturowe do dupy jak się robi 200 screenshotów dziennie itd. itd.

W życiu nie miałem w ręku Maka, więc zaskoczyłeś mnie tym “trzyklawiszowym skrótem” ;). Od kiedy poznałem ten na Win to nie robię screenów inaczej, można od razu wklejać (nawet tutaj na forum działa).

3 polubienia

zwykle snipping tool wyskakuje przez “FN” + “Prt scr”. Na MX Keys jest dedykowany klawisz - coś wspaniałego :smiley:
Trzyklawiszowy skrót to pewnie coś do czego można się przyzwyczaić, ale jak widać stanowi to problem :smiley:

Jeżeli to jest skrót na maku
image
To w sumie nie dziwię się że trudno się do tego przyzwyczaić :wink:

1 polubienie

Z trójką i piątką też jest ten skrót i robi inne rzeczy. TBH już się przyzwyczaiłem

2 polubienia

Win Shift S łatwiej można obsłużyć jedną (lewą, wolną od myszki) łapą, niż cokolwiek z PrntScr

3 polubienia

ale gdzie 2 monitory nie działają? Przy robieniu screenshotów?

Jak masz M1 zwykły to tylko jeden zewnętrzny monitor możesz mieć podłączony. (dwa w przypadku nie-laptopów)

1 polubienie

Możesz dwa, jeden po Thuberdbolt a drugi po HDMI, miałem tak w Mac mini w poprzedniej pracy.

Nie da się podpiąć bo MB Pro dwóch monitorów naraz. Więc przy robieniu screenshotów również się nie da :wink:

“Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było”

1 polubienie

Ah dobra, sfiksowałem się Mac mini :slight_smile:
Uff, to dobrze, że nie mam “starego” MacBook PRO bo bym osiwiał.

2 polubienia

Kupiłem im 13-tkę PRO na M1;

Na szczęście nie mój problem :wink:

1 polubienie

Zapamiętam, do tej pory jak zwierzę win+prntscr używałem

1 polubienie