#422 - Lucas Rizzotto

Originally published at: #422 – Lucas Rizzotto – YesWas | Podcast

Pogadamy dziś o wielkim kryzysie Netflixa. Liderowi streamingu spadły cyferki i zaczęła się panika na giełdzie. O jakich spadkach mowa? Czy to koniec ery „Netflix first”? Czy skończą się dzielone konta? Poza tym Wojt opowie o niezwykłej historii Lucasa Rizzotto i jego koledze z mikrofali. Twitter i Elon Musk? O tym pogadamy w After Darku!

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Linki:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-ogladac-netflix-cena-subskrypcja-jak-wspoldzielic-konto

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro 

00:00:25 – Bry 

00:01:42 – Netflixowi spadło 

00:37:11 – Mikrofalowy kolega 

00:52:05 – Co w Afterku? 

00:52:56 – Outro BMC

2 polubienia

421 - zaginiony?

Przez to, że 420 tak naprawdę stał się 419.75, a 420 był 421, to teraz czas na 422. Więc odcinek 421 jest pół zaginiony:)

5 polubień

Obraz

9 polubień

Ponoć ilość subskrybentów w Netflix zmalała bo wycofali się z Rosji, gdyby nie to to by wzrosła

1 polubienie

razem z keczupowym KJTJ?

2 polubienia

To jest w planie!:slight_smile:

5 polubień

Jakbym pracował w firmie, która płaci najgorzej w branży, bo w zamian daje akcje, to też bym miał doła, kiedy kurs by zaczął nurkować :smile:

5 polubień

the-hangover-zach-galifianakis

Jeśli chodzi o piratowanie… To nawet się już tego nie wstydzę.

Aktualnie jakoś tak się złożyło że mam aktywne subskrybcje Netflix, Prime, Apple TV, Disney+, Player.

Jeśli czegoś nie na powyższych a niektóre, jak HBO nie są dostępne w moim regionie to się już nawet nie czaję

20220426_133939

Wiele razy mówiłem, że byłbym totalnie sprzedany jakby ktoś uruchomił VOD agregujące wszystkie inne w trochę niższej cenie niż każde z osobna.

6 polubień

Tak jak @Marx napisał, w danych netfliksowych jest uwzględnione wyjście z Rosji (-700k userów). Finalnie ogólny spadek to mniej niż 1% subskrybentów, więc nie jest jeszcze tak źle, zobaczymy czy trend się utrzyma. Choć przyznaję, że też już częściej zaglądam do HBO, bo na netfliksie znajduję coraz mniej ciekawego contentu.

49:45 dostałem gęsiej skórki.

Bardzo zazdroszczę braku problemów z Netflixem. Nie wiem co masz na myśli mówiąc “nieprawda” kiedy ja DOSŁOWNIE czytałem w odcinku FAQ Netflixa.

Tu jest o tym, że jest limit urządzeń: https://help.netflix.com/pl/node/64923
Tutaj o tym, że pliki wygasają: https://help.netflix.com/pl/node/54865
Problem z too many downloads, który też miałem: https://www.reddit.com/r/netflix/comments/5n5gj9/us_solved_too_many_downloads/
Problem z pobieraniem na zbyt wielu urządzeniach jest - jak się okazuje - już fixowalny samemu i nie trzeba pisać do supportu (ale dalej występuje i w ustawieniach konta trzeba usuwać urządzenia z pobranymi plikami).
Są też limity na pobrania od konkretnych studiów lub dystrybutorów: https://help.netflix.com/pl/node/54867 (btw. komunikat nie mówi, że z tego wynika ten błąd)

To co tam co mówiłem jest nieprawdą?

Nie słuchałem jeszcze, tylko chce dać znać, ze istnieje rewelacyjny podcast o streamingu i tym co się dzieje na tym rynku, prowadzony przez Jasona Snella i Julię Alexander (a Jej ludzie płaca za analizy tego co tam się dzieje), także polecam bardzo jak ktoś się chce dużo dowiedzieć.

Poniżej link prosto do odcinku o sytuacji nerfliksa.

1 polubienie

Apple TV nie ma limitu czasowego na pobieranie do offline, bo tak jakby wszystko co jest dostępne jest ich i nie zakładają, że wygaśnie im licencja w przeciągu miesiąca czy pół roku od pobrania…

Netflix na swoje produkcje też ma dłuższe limity, ZTCP, rzeczy które ja pobierałem miały 30 dni ważności od pobrania i 48h od kliknięcia play, niektóre krócej, a niektórych nie da się pobrać - bo tak działają ich licencje i co pan poradzisz… :man_shrugging:

HBO i Prime Video też mają podobne limity.
Nie sprawdzałem jeszcze z HBO Max, ale HBO GO wywinęło mi kiedyś taki numer w podróży, że nie mogłem się dostać do contentu offline, bo aplikacja się wylogowała (iPad bez LTE, zagranico) i kazała się zautoryzować, po znalezieniu wifi i zalogowaniu do konta wykryło, że przecież jestem w innym kraju i taki :eggplant: , nie będę mógł oglądać tego co pobrałem - w pobranych miałem pustkę, mimo że z pamięci iPada mi nie uwolniło tych odcinków, więc nie mogłem pobrać ponownie przez brak miejsca…

Co zaś do samej aplikacji Netflixa, to wciąż technicznie jest chyba najlepsza mimo mankamentów. HBO Max jest niezłe, ale zdarzają się babole i crashe, a Netflix niezależnie od miejsca oglądania przynajmniej pamięta dokładnie pozycję, na której się skończyło

Prime Video miażdży Netfliksa. Sam X-Ray to jest takie dobro, że Jezus Maria.
Disney+ w sumie tez jest bardzo dobry. Mniej chaosu, niż w aplikacjach Netfliksa.

1 polubienie

Ja to Ci jednak HBO polecam wziąć tego polskiego. 240zl rocznie to żaden wydatek, a katalog masz olbrzymi i wspaniały. No, chyba, ze i tak już płacisz za Sky, to wtedy może ciut mniej się opłaca, ale to wciąż dużo dobra. A skoro i tak będziesz musiał jechać na VPNie to wal od razu do USA. Tyle skarbów tam na Ciebie czeka :purple_heart:

Jakbym miał oglądać to na telewizorze, a nie chce vpn’a na cały ruch sieciowy w domu nakładać. Z tego powodu olałem tą bibliotekę filmów co Sony na PlayStation w Polsce wypuściła. Pojawiło mi się na konsoli ale jeczalo, że zły region.

Że skarbami piraci dobrze sobie radzą XD

1 polubienie

@6ghost9 Nie ma linków do mikrofalówkowego A.I.

Aż się musiałem zastanowić co to jest, tak często używam :joy:

Po co to w ogóle?

Tu masz cały kanał:

https://youtube.com/c/LucasRizzotto

A tutaj konkretnie mikrofalowy projekt:

A tu wątek na Twitterze jak Ci się nie chce oglądać. :smiley:

5 polubień