#418 - Słoń w pokoju

24 polubienia

Czego nie ma w polskojęzycznych podcastach, a co na 90% w nich będzie, to reklamy takie, jak w amerykańskich podcastach. Pewnie wiele osób tutaj wie, jak to wygląda, ale dla formalności: podcaster dostaje tekst reklamowy do przeczytania, podaje reklamowaną stronę oraz własny kod na zniżkę, indywidualny dla każdego podcastu. Dzięki temu reklamodawca zna wynik działania reklamy co do jednego klienta. I te reklamy się powtarzają, więc skuteczność tej reklamy jest sprawdzona.

Trudno byłoby, aby firmy czy agencje reklamowe/mediowe kontaktowały się z dziesiątkami podcasterów chcąc coś zareklamować, do tego byłaby potrzebna platforma grupująca zainteresowane podcasty. I przypomniało mi się to w kontekście utraty pracy Wojtka. Myślę, że z Twoim doświadczeniem w podcaście i w mediach mógłbyś coś takiego założyć i z sukcesem poprowadzić.

Zdaję sobie sprawę, że wszyscy tutaj “kochacie” reklamy tak samo jak ja, ale to zapewne nieunikniony kierunek, więc może lepiej, aby zajął się tym ktoś z doświadczeniem i wyczuciem, kto sam wie czego wolałby nie reklamować w swoim podcaście.

Za to widzę w tym korzyść dla słuchaczy, bo na pewno z takim dodatkowym dochodem wiele ciekawych podcastów by nie upadło, a także zapewne pojawią się nowe, w tym także bardziej profesjonalne. Więc podrzucam taki pomysł.

2 polubienia

A sio. W podcastach cenię to że ludzie robią to z pasji a nie dla pieniędzy. Komercjalizacja jest pewnie nieunikniona ale to nie znaczy że mam to polubić.

1 polubienie

Chyba że podcasty o pasji do pieniedzy

1 polubienie

@vantroff, Dobry Człowieku, Kolego z Internetu, czy mogę prosić o przysługę, tj. jeżeli będziesz się za nim rozglądał i by się pojawił w normalnych cenach - o informację o tym?

Jaka to jest normalna cena? Wczoraj w timetrend zapronowano mi go na bransolecie za 2200 (po rabacie).

EDIT: Oni dają od ręki z 15%

najlepiej za retail, bo nie zamierzam go nosić, tylko zakładać na specjalne okazje trzy razy w roku, więc co będę przepłacał

każda cena będzie lepsza niż na allegro, gdzie ludzie i tak licytują w tej cenie…

EDIT, bo miałem na myśli Moonswatcha

A kumam, to na stronie swatcha powinny być dostępne za 1125, dam znać jakby co :wink:

2 polubienia

Te licytacje to jest szaleństwo dla rozsądnych kupujących, ale nie kupuje się często rozumiem.

Polecam :upside_down_face:

3 polubienia

Chciałem tylko powiedzieć, że miałem mega bekę słuchając tego odcinka jak mówiliście o zwolnieniu Wojtka XDD

7 polubień

wysoko zawiesiliście poprzeczkę epickości przed 420 odcinkiem! Rozumiem, że się właśnie rozpędzacie?! :wink:

Swoją drogą mogę się postawić w miejscu @AndrzejKotarski i serdecznie współczuję konieczności przeprowadzenia takiej rozmowy. Nie znam szczegółów i domyślam się, że sobie to ogarnęliście ale moment kiedy wiedziałeś, że trzeba podjąć taką decyzję i potem ją zakomunikować musiał wymagać jednego głębszego.

10 polubień

Wojt o tym wie, szczegóły zostawię między nami, ale to była z osobistego punktu widzenia dotychczas najtrudniejsza moja rozmowa zawodowa w historii. Wojt sprawił jednak, że pod koniec była jedną z najłatwiejszych. Bo Wojt to Wojt… <3

17 polubień

Pewno zaczął Cię wyzywać i wiedziałeś, że to jednak jest łatwa rozmowa bo trzeba chwasta wyrwać

31 polubień

Nie pomyślałem o tym żeby po prostu odinstalować aplikacje na zegarku takie jak overcast i audioteka.
Tak często frustrowało mnie to, że nie mogę np zmienić głośności z poziomu zegarka jak słucham na słuchawkach. Overcast jak bym nie przekręcił koronki po prostu wycisza dźwięk. Jedyne co wtedy można zrobić to wyjąć telefon i zmienić poziom głośności jak zwierze.

Dziękuję Pan @AndrzejKotarski :slight_smile:

3 polubienia

Ciekawe od kiedy na iOS jest blokada działań w tle o której mówiliście. Taka sama funkcja jest w Androidzie od wersji 6 jeśli się nie mylę. Na Andku też są ubijane procesy typu pobieranie działające zbyt długo w tle. Deweloperzy obeszli to w bardzo ciekawy sposób - pokazuje się powiadomienie z postępem pobierania.
Co ciekawe, jeśli mamy wyłączone powiadomienia z danej aplikacji, wówczas pobieranie też zostanie wstrzymane.

Tak w ogóle to chyba nie padło to pytanie, więc ja zadam

Czy @6ghost9 szuka już nowej pracy, czy planuje urlop/przerwę między etatami?

Jeżeli szuka, to gorąco życzę, żeby szybko znalazł i zamknął szydercom usta :stuck_out_tongue:

Ale oczywiście urlopix między pracami też polecam, dla zdrowia. To nigdy nie jest zły pomysł.

1 polubienie

Szukam od razu od maja, nie ma co się obijać. :wink:

3 polubienia

Jest od zawsze.

1 polubienie

Przecież to głupie pytanie - wiadomo że nie ma urlopu jak się ma dziecko (lub dzieci) :joy:

2 polubienia