#418 - Słoń w pokoju

Oczywiście! A potem albo trzeba spierdalać z kraju; albo z perspektywy powrotu do fizycznego biura :smiley:

Zresztą mówisz jakbyś nigdy nie zmieniał pracy nawet jeśli kiedykolwiek w historii byłeś tam zadowolony

2 polubienia

przy okazji: o byt Wojtka sie nie boje, w koncu kopie bitcoiny to ma na zycie, jakby co to mu Pawel pozyczy pare NFT :wink:

6 polubień

Wnoszę, żeby w ramach pokuty @AndrzejKotarski to w następnym odcinku zaśpiewał :rofl:

Też długo myślałem. To jak z jazdą na rowerze. Zakładasz, że każdy umie a rzeczywistość zaskakuje.

6 polubień

Nawet przekażę autorskie prawa majątkowe na rzecz @6ghost9 xD

Podsumowując to co pisałem na Telegramie:

  1. Na Księżycu była też Bulova, stąd jej model Lunar/Moon watch
  1. Z tego co da się wyczytać w necie to MoonSwatche 8 kwietnia powinny być dostępne online.
  2. MoonSwatch mission to Mars to nawiązanie do Alaska Project
  1. Z tego co widziałem w necie, paski da się zmieniać:

Sam kolor mission to Venus to “nawiązanie” do Rolexa OP Tiffany Blue

3 polubienia

Oh dear, ile odpowiedzi (bardzo mnie się to podoba!) :smiley:

Znaliśmy się chwilkę wcześniej, ale raczej bardzo przelotnie. Na pewno więzi zacieśniły się w pracy. Efektem był Nagrany. Zresztą mieliśmy go pierwotnie nagrywać w nieco innym składzie, czyli ja, Wojt i ktoś trzeci, ale… przez Nagranego poznałem Orzeszka. Czyli to raczej Nagrany jest powodem 3-osobowego YWP.

Umiem. Aczkolwiek wiąże się to z chwilową rozkminą, a nie intuicyjnym rzuceniem oka i pełną wiedzą. Ja widzę w tym różnicę. :slight_smile:

To już od dawna jestem bardzo stary.

Mieliśmy taki vibe zaraz po wciśnięciu zakończenia nagrywania, więc super. :slight_smile:

Deal. Ale pożałujesz tego Ty, a nie ja, bo ja śpiewać lubię, choć nie umiem.

To jest dobre info. Zegarek poza napisem Omega wydaje mi się bardzo, bardzo zbliżony designem do Omegi, a z lepszych materiałów (edit: lepszych materiałów niż Omega i Swatch, a nie sama Omega :P). Obawiam się, że skończy się brakiem zakupu jakiegokolwiek :wink: Trochę boję się plastikowości OmegaxSwatch.

5 polubień

Dzisiaj go przymierzałem. Jest świetny, kiedyś do mnie trafi. On ma kwarca ale superdokładnego (10 sek na rok).

1 polubienie

Ta OmegaxSwatch fajnie wygląda na materiałach reklamowych, ale obawiam się, że IRL będzie odpustową zabawką.

1 polubienie

24 polubienia

Czego nie ma w polskojęzycznych podcastach, a co na 90% w nich będzie, to reklamy takie, jak w amerykańskich podcastach. Pewnie wiele osób tutaj wie, jak to wygląda, ale dla formalności: podcaster dostaje tekst reklamowy do przeczytania, podaje reklamowaną stronę oraz własny kod na zniżkę, indywidualny dla każdego podcastu. Dzięki temu reklamodawca zna wynik działania reklamy co do jednego klienta. I te reklamy się powtarzają, więc skuteczność tej reklamy jest sprawdzona.

Trudno byłoby, aby firmy czy agencje reklamowe/mediowe kontaktowały się z dziesiątkami podcasterów chcąc coś zareklamować, do tego byłaby potrzebna platforma grupująca zainteresowane podcasty. I przypomniało mi się to w kontekście utraty pracy Wojtka. Myślę, że z Twoim doświadczeniem w podcaście i w mediach mógłbyś coś takiego założyć i z sukcesem poprowadzić.

Zdaję sobie sprawę, że wszyscy tutaj “kochacie” reklamy tak samo jak ja, ale to zapewne nieunikniony kierunek, więc może lepiej, aby zajął się tym ktoś z doświadczeniem i wyczuciem, kto sam wie czego wolałby nie reklamować w swoim podcaście.

Za to widzę w tym korzyść dla słuchaczy, bo na pewno z takim dodatkowym dochodem wiele ciekawych podcastów by nie upadło, a także zapewne pojawią się nowe, w tym także bardziej profesjonalne. Więc podrzucam taki pomysł.

2 polubienia

A sio. W podcastach cenię to że ludzie robią to z pasji a nie dla pieniędzy. Komercjalizacja jest pewnie nieunikniona ale to nie znaczy że mam to polubić.

1 polubienie

Chyba że podcasty o pasji do pieniedzy

1 polubienie

@vantroff, Dobry Człowieku, Kolego z Internetu, czy mogę prosić o przysługę, tj. jeżeli będziesz się za nim rozglądał i by się pojawił w normalnych cenach - o informację o tym?

Jaka to jest normalna cena? Wczoraj w timetrend zapronowano mi go na bransolecie za 2200 (po rabacie).

EDIT: Oni dają od ręki z 15%

najlepiej za retail, bo nie zamierzam go nosić, tylko zakładać na specjalne okazje trzy razy w roku, więc co będę przepłacał

każda cena będzie lepsza niż na allegro, gdzie ludzie i tak licytują w tej cenie…

EDIT, bo miałem na myśli Moonswatcha

A kumam, to na stronie swatcha powinny być dostępne za 1125, dam znać jakby co :wink:

2 polubienia

Te licytacje to jest szaleństwo dla rozsądnych kupujących, ale nie kupuje się często rozumiem.

Polecam :upside_down_face:

3 polubienia

Chciałem tylko powiedzieć, że miałem mega bekę słuchając tego odcinka jak mówiliście o zwolnieniu Wojtka XDD

7 polubień

wysoko zawiesiliście poprzeczkę epickości przed 420 odcinkiem! Rozumiem, że się właśnie rozpędzacie?! :wink:

Swoją drogą mogę się postawić w miejscu @AndrzejKotarski i serdecznie współczuję konieczności przeprowadzenia takiej rozmowy. Nie znam szczegółów i domyślam się, że sobie to ogarnęliście ale moment kiedy wiedziałeś, że trzeba podjąć taką decyzję i potem ją zakomunikować musiał wymagać jednego głębszego.

10 polubień