#418 - Słoń w pokoju

Originally published at: #418 – Słoń w pokoju – YesWas | Podcast

Przed Wami napraaaaawdę dobry odcinek. O synchronizowaniu audiobooków na Apple Watch. O Twitter Blue i możliwościach personalizacji. O kolaboracji kultowego modelu zegarka Omega i budżetowego Swatcha – ludzie oszaleli. Czy jest za czym? No i o pewnym wydarzeniu, które wprowadziło… no, jakby to powiedzieć, no… nową dynamikę do naszego podcastu. Round 1. Fight!

Ten odcinek wspiera NTFY (Nice To Fit You). Sprawdź nową aplikację mobilną NTFY do cateringu dietetycznego na https://ntfy.pl/aplikacja-mobilna. Z kodem ”app10” dostaniesz 10% zniżki na zamówienie.

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł (lub 3$) odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Linki:

https://www.swatch.com/pl-pl/bioceramic-moonswatch.html

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:28 – Słoń w pokoju

00:17:44 – Omega x Swatch

00:31:56 – Sponsorem odcinka jest NTFY

00:37:12 – Apple Watch i synchro audio

00:45:43 – Twitter Blue

01:01:42 – Zapraszamy do Patreona!

01:03:47 – Outro BMC

1 polubienie

Nie ma tematu o nowym odcinku podcastu, więc zapytam tutaj. Miałem przez dłuższą chwilę problem ze zrozumieniem czy @6ghost9 został zwolniony przez @AndrzejKotarski w tym miesiącu i ma wypowiedzenie przez kwiecień czy zwolnił Go w maju zeszłego roku i dopiero teraz temat wypłynął. (zakładam że to pierwsze, ale powiedział Wojtek: “Andrzej pozbawił mnie środków do życia od maja”, a nie “… pozbawi…”
W tym samym temacie, przynajmniej mi się wyjaśniło jak zawodowo wygląda życie Wojtka, bo Orzech mówił, że zmienił pracę, Andrzej to wiadomo, a o Wojtku było cicho od dawna i ostatnie co wiedziałem, to że zaczął pracę w Altenbergu i potem cisza. I jakoś nawet nigdy nikt nie napomknął jak Andrzej przyszedł do podcastu, że chłopaki pracują razem (not anymore), choć wiadomo było skąd się znają.

1 polubienie

Źle czasu przeszłego użyłem. W kwietniu jeszcze pracuję u Andrzejka, ale od maja jestem „wolny” aka bezrobotny.

6 polubień

Domyślam się, że padło “pozbawił” bo już decyzja zapadła.

Nie ma tego złego. Więcej czasu na gierki XD

1 polubienie

Tak też pomyślałem, ale w pierwszej chwili byłem skonsternowany, bo może o czymś nie wiedziałem, albo było na grupie telegramowej, gdzie nie zaglądam. Naprawdę się nie czepiam tego jak Wojtek to powiedział, bardziej pisałem o własnym nieogarnięciu.

Tak tak, mogło to być mylące trochę. No worries!

1 polubienie

A propos dyskusji o klasycznych zegarka to trochę mnie panowie zmroziło. Ja nie wiem co ja myślę, to pierwszy raz kiedy poczułem się totalnie boomersko. Gdzieś ostatnio krążył filmik z nastolatkiem nie umiejącym odczytać godziny z klasycznego zegara. Myślałem, że to totalna aberracja, a słyszę w podcaście że nie :).
Zawsze powtarzałem, że oznaką starzenia się jest to, że przed imprezą zaczynamy martwić się co będziemy jedli, a nie co pili. A teraz jeszcze dochodzi jeden syptomp - umiejętność korzystania z zegarka ze wskazówkami :slight_smile: :slight_smile:

4 polubienia

Pracę daj Wojciechowi
Kadrami potrząśnij, kadrami potrząśnij, ooo
Pracę daj Wojciechowi
Bądź wzorem ludzkościiiiiIIIII

15 polubień

Wow! Cudowne! :heart:

Świetny odcinek, głupio człowiek wygląda stojąc w kolejce i śmiejąc się sam do siebie, ale co tam.

Mam takie wrażenie że Wojtka zwalniają a Paweł zwalnia się sam. I to się nazywa równowaga i konsekwencja w prowadzeniu podcastu :wink:
No to teraz Paweł Twój ruch, na co zmieniasz? Może jakis startup robiący nft? :wink:

7 polubień

Kusisz! Ale ja jestem w dobrym miejscu i chcę porobić rzeczy tutaj. Ale na boku jakieś nft zawsze ogarnę…

2 polubienia

Już to kiedyś słyszałem… I mam wrażenie, że więcej niż raz :joy:

9 polubień

Oczywiście! A potem albo trzeba spierdalać z kraju; albo z perspektywy powrotu do fizycznego biura :smiley:

Zresztą mówisz jakbyś nigdy nie zmieniał pracy nawet jeśli kiedykolwiek w historii byłeś tam zadowolony

2 polubienia

przy okazji: o byt Wojtka sie nie boje, w koncu kopie bitcoiny to ma na zycie, jakby co to mu Pawel pozyczy pare NFT :wink:

6 polubień

Wnoszę, żeby w ramach pokuty @AndrzejKotarski to w następnym odcinku zaśpiewał :rofl:

Też długo myślałem. To jak z jazdą na rowerze. Zakładasz, że każdy umie a rzeczywistość zaskakuje.

6 polubień

Nawet przekażę autorskie prawa majątkowe na rzecz @6ghost9 xD

Podsumowując to co pisałem na Telegramie:

  1. Na Księżycu była też Bulova, stąd jej model Lunar/Moon watch
  1. Z tego co da się wyczytać w necie to MoonSwatche 8 kwietnia powinny być dostępne online.
  2. MoonSwatch mission to Mars to nawiązanie do Alaska Project
  1. Z tego co widziałem w necie, paski da się zmieniać:

Sam kolor mission to Venus to “nawiązanie” do Rolexa OP Tiffany Blue

3 polubienia

Oh dear, ile odpowiedzi (bardzo mnie się to podoba!) :smiley:

Znaliśmy się chwilkę wcześniej, ale raczej bardzo przelotnie. Na pewno więzi zacieśniły się w pracy. Efektem był Nagrany. Zresztą mieliśmy go pierwotnie nagrywać w nieco innym składzie, czyli ja, Wojt i ktoś trzeci, ale… przez Nagranego poznałem Orzeszka. Czyli to raczej Nagrany jest powodem 3-osobowego YWP.

Umiem. Aczkolwiek wiąże się to z chwilową rozkminą, a nie intuicyjnym rzuceniem oka i pełną wiedzą. Ja widzę w tym różnicę. :slight_smile:

To już od dawna jestem bardzo stary.

Mieliśmy taki vibe zaraz po wciśnięciu zakończenia nagrywania, więc super. :slight_smile:

Deal. Ale pożałujesz tego Ty, a nie ja, bo ja śpiewać lubię, choć nie umiem.

To jest dobre info. Zegarek poza napisem Omega wydaje mi się bardzo, bardzo zbliżony designem do Omegi, a z lepszych materiałów (edit: lepszych materiałów niż Omega i Swatch, a nie sama Omega :P). Obawiam się, że skończy się brakiem zakupu jakiegokolwiek :wink: Trochę boję się plastikowości OmegaxSwatch.

5 polubień

Dzisiaj go przymierzałem. Jest świetny, kiedyś do mnie trafi. On ma kwarca ale superdokładnego (10 sek na rok).

1 polubienie

Ta OmegaxSwatch fajnie wygląda na materiałach reklamowych, ale obawiam się, że IRL będzie odpustową zabawką.

1 polubienie