#410 - Utrzymuję rodzinę

Originally published at: #410 – Utrzymuję rodzinę – YesWas | Podcast

Pieniądze XXI wieku, miłość do słuchawek na kablu, spóźniony o 4 lata test Apple Pencil, nowe emoji dla Wojta, HBO Max wchodzi do Polski, polecajka z Apple TV+, fenomen Wordle i ostrzeżenie przed Locket. Także jest sporo do omówienia. Zapraszamy do udziału w dyskusji.

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Linki:

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,127222,28062320,hbo-max-w-polsce-od-8-marca-jest-nie-tylko-data-ale-i-ceny.html

https://screenrant.com/is-locket-widget-safe-privacy-conerns-explained/

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:46 – Na rozgrzewkę

00:02:42 – O pieniądzach, wirtualnych i nie

00:11:43 – Earpodsy na kablu ❤️

00:17:46 – Apple Pencil, rerecenzja

00:24:27 – Nowe emoji, jesteście gotowi?

00:29:26 – HBO max

00:38:56 – For All Mankind

00:45:51 – Wordle

00:54:03 – Jeszcze o Locket

00:57:25 – No to naura

00:59:16 – Outro BMC

3 polubienia

Myślałem że tylko mi AirPodsy wypadają jak jem kebaba XD

A co do mikrofonu w AirPodsach to faktycznie, kiedy grałem z kolegami sesje RPG i używałem mikrofonuAirPodsów, to po 3 h już jednego musiałem doładowywać. Od kiedy używam mikrofonu w MacBooku, po 4 h jeszcze mam 30 – 40%.

2 polubienia

potwierdzam, mi tez wypadaly i z nich zrezygnowalem. Zreszta uwazam ze mala ilosc przyciskow i tylko przyciski dotykowe dyskwalifikuja dla mnie tego typu sluchawki.

Mała ilość przycisków? A do czego potrzebujesz więcej?

glosnosc, przewijanie utworow, start/stop, asystent

O to to to :smiley:

No to na AirPodsach w sumie tylko głośności nie można zmienić :thinking:

jak jeszcze uzywalem airpodsow, to nie umialem zrozumiec, czemu jest koniecznosc wyjecia telefonu aby zmienic glosnosc. To podstawowa funkcja.
Aha, zapomnialem o przycisku do wlaczania “hear through”. To i ANC to kluczowe funkcja sluchawek.

Między ANC a trybem kontaktu przełączam się przytrzymując “przycisk” na AirPodsach. No i opanowałem mistyczną sztukę podgłaszania i ściszania muzyki na telefonie bez patrzenia, dzięki czemu mogę to robić nie wyjmując go z kieszeni xD

1 polubienie

mozna to zrobic bez dotykania telefonu

powiedz Siri…

Apple Watch też tutaj jest pomocny. :slight_smile:

6 polubień

No ja z góry zakładam że jeżeli ktoś wysuwa takie argumenty to AppleWatcha nie ma, w przeciwnym razie byłoby to, powiedzmy, nierozsądne.

1 polubienie

Umówmy się też, że rozwiązanie z minimum 999 zł za starego AW to też nienajlepsze wyjście :smile: Opcja dla tych, co już mają świetna, korzystam wielokrotnie.

Zalanie problemu pieniądzem zawsze jest dobrym rozwiązaniem, Orzech świadkiem :sweat_smile:

8 polubień

Cos w tym jest, w podcascie jakos tak to lecialo:

streaming xxx
Orzech: mam ale nie uzywam
streaming yyy
Orzech: mam ale nie uzywam
streaming zzz
Orzech: mam ale nie uzywam
streaming vvvv
Orzech: nie mam, biere

15 polubień

Czuję się atakowany, chyba muszę coś kupić na ukojenie nerwów

18 polubień

Applowi się po prostu nie chce tego dodać w konfiguracji przycisków. Jabry elite 85t mają tak samo jeden przycisk na każdej słuchawce i domyślnie long press na lewej to ściszanie, na prawej to zgłaśnianie

1 polubienie

Mam 65t i tych przycisków jest więcej, bardzo to doceniam

Ale jak w 65t trzeba przeskoczyć utwór do przodu lub do tyłu to ile ja się zawsze namocuję z nimi. Aż ucho boli.

ja skipuje az do konca po 15s :smiley: lub wyjmuje telefon, bo tak mam ustawine w apce, ze przewija a nie skacze do nastepnego utworu