#404 - Jedna pinta

Ja wiem ze w wynajmowanym to przerost formy nad treścią ale jak są ładne włączniki a puszka odpowiednio głęboka to można wrzucić sterownik do puszki :wink:

ale ten bez musialby miec jakas baterie w sobie, inaczej wylaczajac zasilanie zarowki wylaczylby tez swoje wlasne zasilanie.

(Czyta wątek i walczą wszystko ręcznie).

7 polubień

Nie interesowałem się bo mam wszędzie N-ki ale te bez N są dość powszechne. Pewnie masz rację, nie wiem jak inaczej miałoby to działać.

gdyby tylko występowały w innych kolorach niż odcienie bieli

ja mam w domu wszystkie gniazda i włączniki czarne i choćbym chciał (a chcę) wymienić, to nie znajdę pasujących

Z homekitowymi nie pomogę, bo się nie interesowałem, ale zwykłe zigbee od Tuya czy Sonoffa jak najbardziej są czarne. Szklane dotykowe, plastikowe pstrykające.

Ja mam smart oparty na Tuya, bez Homekita. Jako, że miałem zmienianą całą instalację, to wszędzie mam przewód neutralny - nie ma problemu z wyłącznikami. Mam porobione smart wyłączniki/przekaźniki ale też z obsługą “analogową” - głównie dla żony (np SmartOkap). No i kilka automatyzacji, np zgaszenie światła w łazience uruchamia po 10s wentylator na 2 minuty, a jeśli wracam do domu po zachodzie słońca to włączają się dodatkowe lampy na zewnątrz na 5 minut.
Jedyny problem mam z listwą led w kuchni, bo przeniosłem zasilanie na strych i po powrocie prądu zawsze świeci…
Można wyłączyć przez głośnik Google, ale moja żona mówi do niego w tak specyficzny sposób (jak do małego dziecka?), że sprzęt głupieje…
Szukam obecnie włącznika scen pod Tuyę (są takie pod Zigbee, ale nie mam bramki)

Bramkę kupisz za parę zł na Allegro. Używki / komisowe z Lidla chodzą po 50-70zeta. IMHO warto bo otwiera Ci się cały wachlarz czujników na Zigbee które mogą też sterować urządzeniami na wifi

Mam switche Aqary bez neutralnego i działają bez dod. baterii. Mało jest takich na rynku. Szczególnie podwójnych.

Możesz zostawić swoje gniazda i włączniki i użyć tych puszkowych kontrolerów z Fibaro:

Możesz kupić od razu ze wsparciem do HomeKita.

@pawelorzech z inteligentnym światłem w toalecie :slightly_smiling_face:

9 polubień

To u mnie w pracy

1 polubienie

Hmm czy tym pstryczkiem aquary jestem w stanie zastąpić przełączniki „schodowe”?

Wszystko zależy jak sobie zrobisz automatyzacje, ale tak i dużo więcej :slight_smile:

2 polubienia

Tak, tylko jak będziesz miał elektryka starej daty to może nie ogarnąć że drugie i kolejne włączniki musi tylko zasilić bez tego dodatkowego kabla. Ten u mnie nie ogarniał i usiłował te włączniki połączyć jak zwykłe schodowe. Dobrze że wróciłem do domu na czas.

Hejka, powiedzcie czy ktoś korzysta moze z tych lampek led ladujących telefony czy coś ?

O jakich lampkach ładujących telefony mowa?

takiej na przykład?