#400 - Dinozaury podcastingu

ja slucham gdzies od odcinka w ktorym kupowaliscie paski do pierwszego Apple Watcha. Wczesniejszych nie slucham bo raczej nigdy nie slucham starszych, skoro mamy tyle nowych :slight_smile: Ale wciaz ladujecie na szczycie listy do sluchania, co powinnisie uwazac za duzy komplement. Zycze kolejnych 400!
Ps. Tez mam a6000 i to wciaz swietny sprzet. Gdybyscie chcieli cos dokupic i nie smierdzi wam sprzet uzywany :wink: , to polecam najlepsze polskie forum o sprzecie Sony: Forum użytkowników systemów Minolta KonicaMinolta SonyAlfa - powered by vBulletin (w dziale gielda mozna czesto znalezc fajne oferty)

2 polubienia

Słucham od pierwszego odcinka. Dzięki Orzechowemu przepisowi na pieczenie frytek w piekarniku, sam zacząłem tak robić zamiast smażyć je na oleju. Czekam na odcinek 1000 i Live z picia wódki z Karolem Paciorkiem :clinking_glasses:

5 polubień

Gratuluję pięknego wyniku. Mnie tam cieszy to, że @pawelorzech bluzga na antenie częściej niż kiedyś. Jak już swego czasu powiedziałem, bluzgać to trzeba umieć a ten Pan akurat robi to kurwa świetnie!
Ja jestem z Wami od okolic 200 odcinka. Nie wiem dokładnie. Starych nie słuchałem. Może kiedyś do nich wrócę.

6 polubień

Hej, robicie kawał solidnej roboty! Słucham nieregularnie od około 300. odcinka, może kiedyś nadrobię resztę. Trafiłem na Was przez podcasty na Spotify mimo że nie jest to szczególnie lubiana platforma :slight_smile:
W pamięć chyba najbardziej zapadły mi rozterki @pawelorzech na temat maila i systemów to-do. Mam podobny problem żeby osiąść na jednym wybranym rozwiązaniu :slight_smile:

7 polubień

Hahahaha! O ile temat maila jeszcze jakoś mnie ciekawi (do dziś siedzę na fastamailu) to jak zaczyna się temat To-Do apek to przewijam. Nie dla moich uszu ten temat.

6 polubień

Ja to już nawet nie pamiętam już jak trafiłem na YWP, prawdopodobnie przez Twittera - kiedyś bardzo mocno tam siedziałem, teraz już sporadycznie zaglądam.
Na pewno dużo wcześniej znałem Arlenę na YT - oglądałem od pierwszego odcinka, śledziłem również na TT i chyba tym tropem trafiłem na Wojta i Orzecha, potem na ich podcast (ale chyba najpierw KJTJ).

W każdym razie to musiało być około roku 2016, jakoś po 100 odcinku na pewno - ale historii się nie dogrzebię, bo przez namowy w podcaście przechodziłem przez różne aplikacje (Overcast, potem długo Castro i teraz Pocket Casts) i archiwum tego co słuchałem przepadło przy przenosinach z jednej do drugiej…

I od tamtego czasu na pewno słuchałem wszystkich odcinków, ale przed setny się chyba nie cofałem…

1 polubienie

Omg, nie słuchałem tego odcinka kjtj😳 frytki tylko z ketchupem, ale do dziś nie wiem z jakim…

3 polubienia

Fajnie się czyta Wasze wspominki. Jestem człowiekiem małej wiary.

3 polubienia

Mówisz na niego wiara?

17 polubień

XD

1 polubienie

@pawelorzech kiedy test?

4 polubienia

Dobrze, że go nie nagraliśmy wtedy, bo bym błąd popełnił i jakiś Kamis polecił, kiedy wiele lat później poszedłem w Krzepkiego Radka i keczupy importowane zza granicy… Zresztą - najlepszy jest też trudnym stwierdzeniem. Niektóre keczupy są po prostu uniwersalnie bezpieczne i dobre - jak Heinz. Ale czy to najlepszy keczup? Pewno nie. Ale gdybym nie znał wielu keczupów jakie są dostępne, a miał zjeść coś z dobrym keczupem? Pewno wybrałbym bezpiecznie Heinz… No więc - nagramy to kiedyś.

11 polubień

Myślałem że to było jeszcze przed powstaniem kjtj :open_mouth:

Pierwszym odcinkiem waszego podcastu był chyba piąty, pamiętam że to były początki podcastów w Polsce więc wziąłem co dawali, i jakoś tak zostałem do teraz.
A najtańsza wódka z jaką miałem okazję się zapoznać to “Barmańska” o smaku arbuza za jedyne 7,99 (pół litra). I oficjalnie uznaję ją za najgorszy płyn zawierający alkohol z jakim miałem do czynienia.

3 polubienia

Co powiesz o Tortexie?:clown_face:

Kurde, aż sprawdziłem, gdzieś koło 175 odcinka. Prawdopodobnie jestem dłużej z podcastem niż z swoją żoną .

Najgorzej jak w trakcie półmaratonu rozładowały mi sie słuchawki akurat jak was słuchałem. W sumie to sporo kilometrów razem ze mną przebiegliscie.

5 polubień

Aż musiałem przewinąć listę odcinków i nie wiem czy od pierwszego, ale na pewno zacząłem słuchać podcastów w 2014 jak mieszkałem w UK pierwszy raz. No i wtedy ywp się zaczął. Ale od którego dokładnie zacząłem słuchać to nie wiem.

1 polubienie

@pawelorzech narzekasz na interfejs i przyciski w swoim Sony. A widziałeś może Lumixa? Przy nim dowolny aparat Sony wygląda jak szczyt najlepszego UX! Mam Lumixa tz200 i wygląda jak projekt studenta pierwszego roku informatyki :joy:

3 dni szukałem w swoim aparacie jak włączyć zaawansowane szybkie ustawienia. Okazało się, że musiałem dłużej przytrzymać przycisk śmietnika, wówczas opcje zaznaczone na ekranie stały się możliwe do zmiany.

Oczywiście poza tym jest serio dobrym aparatem i robi bardzo dobre zdjęcia!

Ps. Pawle, pochwalisz się jakimiś zdjęciami?

2 polubienia

Jasne, wrzucam regularnie na Twitterka czy na swoje story na Instagramie :slight_smile:

A jakie ostatecznie obiektywy masz? Jaki model 50tki?