#397 - Czy metaświat to Meta?

Originally published at: #397 – Czy metaświat to Meta? – YesWas | Podcast

Porozmawiamy o metaświecie. Mark Zuckerberg nazywa go następcą internetu mobilnego. Dlatego firma Facebook to oficjalnie już Meta. Czy Fejs będzie królem zmiany? Czy ta zmiana w ogóle brzmi jak coś fajnego? Czekacie na metaverse? Zapraszamy do odcinka!

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

3 polubienia

@6ghost9 poka proszę konfigurację tego Maca Pro w wolnej chwili

2 polubienia

Pokażę przyjacielu w tym wątku - w tym tygodniu postaram się go odpalić, zainstalować Monterey i wyszorować do czyściocha. :*

1 polubienie

dziękuję, wyczekuję :slight_smile:

@pawelorzech Mówiliście, że brakuje Wam w pandemii takiego ficzera, jak TouchID. Przecież jak macie Apple Watch, to jest opcja odblokowania ekranu z FaceID w maseczce (tylko trzeba mieć zakryty nos, bo inaczej nie działa).

Oczywiście, to jest i działa, ale np. nie zaloguję się w maseczce do 1Password:)

2 polubienia

No racja, w sumie o tym nie pomyślałem. To samo z apką banku.

O to chodzi. Zawsze czuję dyskomfort logując się w miejscu publicznym. Poza tym, aby Face ID poszło w maseczce to trzeba raz odblokować telefon, a nie zawsze jest to takie oczywiste. Dlatego Face + Touch na ekranie by mi wszedł bardzo.

Zawsze można przyjanuszować i chodzić bez maseczki :smiley: Mieszkam we Wrocławiu i widzę ostatnio, że w galeriach, tak 10% ludzi nosi maseczki (wliczając w to pracowników galerii). Nawet przy wejściu do kina już nikt nikogo nie upomina.

W UK są zalecane, ale nie obowiązkowe.
Owszem, jest kilka miejsc gdzie są wymagane, ale wtedy jest o tym informacja (np. przychodnia).

Nie polecam, wskaźniki zachorowań nie lubią tej obserwacji.

5 polubień

Hłe hłe… w pandemicznym iPhone SE 2020 nie ma takich problemów :wink:
Przypadek?

A co do tematu odcinka - nie tknę nic od pana Cukierberga. Konto dawno usunąłem (2017 jeśli dobrze pamiętam), i nie wiem co mogłoby być dla mnie w tej mecie pociągające…

1 polubienie

Mac Pro (late 2013)

3,5 Ghz 6-rdzeniowy Intel Xeon E5
AMD FirePro D500 3Gb (x2)
pamięć: 64Gb (4x16) 1866Mhz DDR3 (nie oryginalna, ale śmiga bez problemów - mogę dorzucić oryginalne kości, bo chyba gdzieś jeszcze zachowałem)
dysk: 256 Gb

Do tego: monitor EIZO CX241 24’’ (1920x1200) (HiDPI/Retina przy 960x600 xD)

Zapraszam na priv jak coś. :slight_smile:

1 polubienie

obstawiam ze w przyszlym roku jednak FaceID sie pojawi w MBP. Podobnie dlugo zwlekali z dodaniem TouchID.

No właśnie to mnie boli, bo chcę zmienić lapka - stary już trochę zamula przy projektowaniu (no i trochę też bawię się After Effects i modelowaniem 3D). Teraz nie wiadomo, czy czekać i liczyć na FaceID za rok, czy nie męczyć się z lagozą i kupić nowszy.

Chociaż po 5s namysłu zdecyduję się pewnie na któryś z obecnych modeli. Korzystam z Apple Watcha i Face/Touch ID nie są potrzebne XD

Dam 200 zł jezli Pan przywiezie. muj synek mazy o takim. a teraz wiadomo zdalna skola to nie letko.

:wink: :wink: :wink:

17 polubień

Może kogoś zainteresuje Icelandverse

4 polubienia