#387 - Poka pulpit

Originally published at: #387 – Poka pulpit – YesWas | Podcast

Technologiczne faile w wakacyjnej aplikacji, aktualizacja w sprawie skanowania zdjęć przez Apple oraz omawianie pierwszych ekranów telefonów całej redakcji. Warto zostać do końca, aby przekonać się, że czasem rozwiązania naszych problemów są naprawdę blisko…

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję YesWas.

Linki:

https://www.campaniartecard.it

https://forum.yeswas.pl/t/pokascreenboard-pokapulpit/22/712

  • 00:00:00 – Intro BMC
  • 00:00:25 – Wstęp
  • 00:02:40 – Podróżne życie
  • 00:15:43 – CSAM update
  • 00:24:00 – Pierwsze ekrany
  • 00:53:51 – Surfshark i zaskakujący koniec
  • 01:05:24 – Outro BMC

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum YesWas Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

4 polubienia

Fajny odcinek, bardzo, szczególnie końcówka

4 polubienia

Ok, tydzień szydery czas zacząć. Nie mam wiele na usprawiedliwienie poza początkowym problemem, który popchnął do takiej decyzji.

4 polubienia

Co do wątku o Neapolu to moja teściowa mieszka jakieś 30-40km od Neapolu i to jest jeśli chodzi o technologie to na poziomie lat 80 chyba. Robiłem im przelew to we włoskim banku powiedzieli ze nie można dostać przelewu z internetu i muszę osobiście w placówce zrobić przelew, w czasie tej rozmowy przyszedł przelew z revoluta.

Tak samo telefony do szpitali itd to nikt nie odbiera, trzeba wszystko osobiście i wiadomo ze tylko w języku włoskim :slight_smile:

2 polubienia

Jeśli chodzi o technologie, widziałem bardzo bardzo dużo fajnych anten telewizyjnych, takich co się w marketach sprzedaje za 40 zł.

1 polubienie

Ale my czasem naprawdę zapominamy jak mocno rozwinięty mamy nasz kraj pod kątem IT (tutaj duże ukłony dla Anny Streżyńskiej).

Rozmawiałem ostatnio z parą informatyków, którzy od roku są w Monachium i mówią, że nasz ePUAP (choćby kulawy) to na razie jest dla zachodnich sąsiadów nieosiągalny.

Wiadomo, że u nas jeszcze wiele do zrobienia, ale np. ePIT, mObywatel, wniosek o dowód elektroniczny. Naprawdę idzie to do przodu - chociaż urzędnicy nie zawsze nadążają.

8 polubień

Tak samo powszechność płatności elektronicznych. ePUAP to jest złoto, naprawdę. Wnioski do urzędów przez Net też naprawdę sprawiają, że z administracją państwową to od gigantycznego dzwonu się zdarza bezpośrednio.

2 polubienia

Jeśli chodzi o wniosek o dowód przez internet to tego już nie ma.

1 polubienie

w jednym z podacstow slyszalem, ze czlowiek 14 lat mieszkal w UK i ani razu nie mial kontaktu z urzednikiem. Po powrocie do Polski 3 miesiace zajela rejestracja auta w roznych urzedach…

1 polubienie

Z tego samego powodu dla którego nie złoży się o paszport, potrzebne są odciski palców.

1 polubienie

W UK większość rzeczy odbywa się przez pocztę.

Kilka lat temu, jak w Polsce nie było jeszcze żadnego banku wspierającego Apple Pay, grupa Amerykanów z mojego korpo przyjechała i była zachwycona, że tu w byle sklepiku są w stanie płacić telefonem, a u siebie muszą poszukiwać specjalnych naklejek na szybie informujących o takiej możliwości

3 polubienia

Tak trochę nie rozumiem tej rozkminy na temat tego, co jest na ekranach telefonu. Na pierwszym ekranie trzymam głównie te rzeczy, które mają liczniki powiadomień. A cała reszta nawet nie wiem gdzie jest- odpalam spotlighta i o ile nie ma tego co będę chciał od razu w podpowiedziach to wpisuje góra 2-3 pierwsze litery nazwy apki i jest. Bez zastanawiania się, na którym to ekranie albo w którym folderze.

2 polubienia