#385 - Z bazooki do komara

Originally published at: #385 – Z bazooki do komara – YesWas | Podcast

Dziś o rozwijaniu mądrego domostwa u Orzecha – tych automatyzacjach przydatnych i tych tylko dla zaimponowania kolegom. Później debatujemy nad skanowaniem biblioteki zdjęć przez Apple w poszukiwaniu szkodliwych treści. Jak to chcą zrobić i – przede wszystkim – czy warto podejmować tę bitwę w takiej formie?

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 3$ odblokuj sobie dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję YesWas.

Kolejność odcinka:

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum YesWas Podcast (https://forum.yeswas.pl). Serio, to jedno z takich miejsc, gdzie istnieje kultura wypowiedzi! Gorąco zapraszamy do debaty.

Możesz być z nami w kontakcie także na: grupie na Telegramie, Twitterze i Facebooku.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman, Andrzej Kotarski

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

2 polubienia

Czy na mojej malice wszystko elegancko śmigało? No tak.
Czy byłem zadowolony ze swojego setupu malinki? No tak.
Czy użyłem czasu przeszłego w poprzednim pytaniu? No tak.
Czy @pawelorzech przypomniał mi o DietPi? No tak.
Czy zaorałem malinkę? No tak
Czy siedzę od 4 godzin na tym syfem? No tak.
Czy cokolwiek mi działa? No nie.
[*]

23 polubienia

Wiecie co. Piszemy tak miło o Andrzeju w osobnym temacie, a ja ostatnio tak trochę myślałem o Wojtuniu (:two_men_holding_hands:) i dopiero dziś po jego pożegnaniu mi się wszystko wyklarowało:

Wojtek jest jak Ted Lasso.

My Ciebie też. :ghost::white_heart:

19 polubień

Wojteczek, I Ciebie też, bardzo…
Wiem, że nie chce się już dłużej baaaaac.

2 polubienia

Jeśli chodzi o kaloryfery/grzejniki i to, że nie można ich ustawić na zero to nie jest to cecha samego kaloryfera. To jest głowica termostatyczna, którą ma takie a nie inne ustawienia.
Co ciekawe, krótko po wprowadzeniu do mieszkania zepsuła się jedna (którą można było najniżej ustawić na poziom 2 z 6) i przyszedł fachowiec w gramach rękojmi wymienić. Włożył inną, która może się przekręcić na zero. Zapytałem jak to jest i wyjaśnił, że głowice, które mam mają zwykłą plastikową blokadę i wystarczy mocniej skręcić, żeby pękła i można było na zero ustawić.

5 polubień

Widać, ze @pawelorzech nie zagląda do tematu smarthome :sob:

Shame, shame, shame

2 polubienia

To samo z resta @6ghost9 i @AndrzejKotarski. Wojt ma teraz brzdąca to powiedzmy, że jako-tako jest rozgrzeszony. A Andrzej? Phh Andrzej jest jak… dom bez automatyki

6 polubień

Wow, to jedna z najmilszych rzeczy jakie ostatnio usłyszałem! :smiley: Bardzo mi miło! :heart:

5 polubień