#362 - Surfowanie po internetach

Originally published at: #362 – Surfowanie po internetach – YesWas | Podcast

Ten odcinek jest we współpracy z firmą Surfshark! Skorzystaj z 83% zniżki i 3 miesięcy gratis przy zakupie planu na dwa lata! Surfshark.deals/yeswas

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

5 polubień

Sprzedaliśmy się.

5 polubień

Nawet treść linka mówi o tym, że jesteście infuencerami. Influencery się sprzedają. Tak, sprzedaliście się. Czy to źle? Nie.

4 polubienia

Wie ktoś do ilu urządzeń można podłączy jedno konto tego vpna?

1 polubienie

Unlimited, pozdrawiam.

3 polubienia

Nie chciałbym chłopakom robić pod górkę, bo lubię posłuchać, choć nie zawszę się zgadzam. Ale względem nowego partnera podcastu proponowałbym zachować odrobinę ostrożności.
Dla osób zainteresowanych nieco zaufaniem do niektórych providerów usług VPN polecam analizę OSINTową przedstawioną przez Adama Haertle (Zaufana Trzecia Strona).

Dla zabieganych TLDR: Wprawdzie Adam omawia głównie Norda, ale zauważa interesujące przesłanki uprawdopadabniające relacje właścicielskie między kilkoma VPNami, za którymi prawdopodbnie stoi jeden podmiot - Tesonet / Tefincom z Litwy. Przewija się tam również Surfshark.

9 polubień

super że poleca pi hole i raspberry pi do blokowania reklam na wszystkich urządzeniach

Jeżeli ktoś myśli o zakupie surfshark żeby oglądać Netflix albo hbo za granica, to niestety nie działa :frowning:

1 polubienie

Właśnie sprawdziłem i na We Netflix działa jak się łącze z Warszawą :crown:

1 polubienie

Potwierdzam, Warszawa mi działa z Netflixem :slight_smile:

We, czy SS?

we sprawdzałem w zeszłym tyg, faktycznie działa ale jest trochę wolny.

Surfshark!

To trochę jak z każdym właściwie serwisem, któremu dajemy informacje na nasz temat. Natomiast według tego pana - 10 Best VPN Services (2023): Security, Features + Speed - Surfshark jest OK. My też tak sądzimy, generalnie nie reklamujemy czegoś, w co nie wierzymy albo czego nie używamy/nie używalibyśmy. Ale dobry punkt w dyskusji, oczywiście :slight_smile:

1 polubienie

@pawelorzech czy SurfShark jest według Ciebie lepszy od Mullvada?

Być może coś się zmieniło, sprawdzałem ss w listopadzie.

Na pewno interfejs ma lepszy jakies osiem razy. Mullvad nie trzyma żadnych Twoich danych co jest fajne. You can’t go wrong chyba

Nie wiem po co mi trzeci VPN, ale nie kupić, to stracić, więc wziąłem :sweat_smile:

4 polubienia

Skusiłem się. Najwyżej zrezygnuje po kilku dniach. Dostaję tylko poniższe powiadomienia i trochę głupieje co mam zrobić, bo żadne hasło jakie wpisuje nie pasuje.


N,o ja już chyba że dwa razy musiałem od nowa to ogarniać, bo to jest jedyne hasło, które zapominam wrzucić do password managera. Dalej chyba tam go mam :smiley: