#361 - Minuta głośności

To ja jeszcze dodam co do tej końcowej radkowej stopki, szykuje się temat o tym co się- ludziom stało-się że nie da się jak normalny człowiek kupić karty graficznej ze sklepu w normalnej cenie tylko po eBayach po dzikich cenach trzeba szukać? To wszystko przez te dogecoiny?

No to jestem pod wrażeniem, ze Tobie działa. W opisie appki na IOS jest nawet informacja: „only songs added to your library can be scrobbled”. I sam nie jestem w stanie tego przeskoczyć. Niestety :frowning:

jest problem z ilością dostępnych rdzeni i bardzo dużo ląduje u górników

1 polubienie

Wydaje mi się, że było o tym w YesWasie. W skrócie karty kopiąc zarabiają taką kasę, że w styczniu zwracały się w 3,5-5 miesięcy. W lutym zarobki jeszcze bardziej wystrzeliły (zwrot w 2-3 miesiące), a teraz znowu jest jak w styczniu. Czyli nawet jak ktoś nie jest minerem, tylko chciał ulepszyć o nowe GPU swojego gamingowego PC, albo stację roboczą, to teraz nie dość, że koszt karty może mu się zwrócić, to zarobi jeszcze na wszystkie inne komponenty całkiem szybko.

A nawet jakby kopanie nie było takie opłacalne, to te karty w normalnej cenie mają taki stosunek wydajności do $$$, że i tak byłyby gigantyczne problemy z dostępnością, bo za dużo graczy chce zrobić wymianę.

1 polubienie

Możliwe - na telefonie słucham offline, więc mam to w bibliotece.
Apple Music głównie słucham na Macbook Pro.

2 polubienia

@pawelorzech, mam tak samo jak ty. Kupiłem MBA z M1 i iPada zakładając, że tablet będzie urządzeniem pierwszego wyboru. Ale… to jak szybko, płynnie i w ogóle miodnie działa maczek sprawia, że z tablet wykorzystuje jedynie do FaceTime’a, puszczania bajek i nauki angielskiego z córą.

1 polubienie

@pawelorzech dokładnie to miałem na myśli pisząc jakiś czas temu

Ipad jest naprawdę spoko do oglądania filmów, czytania czy nawet prostych maili. Ale umówmy się, że traci swoje właściwości jak sie go ubierze w case Logitecha z klawiaturą. Staja się wtedy sporym klocem (nawet jeśli odczepi się od niego klawiaturę).

A większość popularnych czynności można łatwiej zrobić na urządzeniu z klawiaturą i gładzikiem (wieloletnie przyzwyczajenia).
Ipad jest spoko ale trzeba niejednokrotnie zmienić sposób działania.
Młode pokolenie się już z tym rodzi mam wrażenie :slight_smile:

1 polubienie

Ja jestem iPad only (poza pracą). Ogólnie - iPad nie wymusza miejsca ani pozycji. Klawiaturę mam bluetooth. Leży w szufladzie przez większość czasu, bo rzadko piszę coś dłuższego w czasie wolnym.