#361 - Minuta głośności

Originally published at: #361 – Minuta głośności – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

4 polubienia

Komentuję, żeby nikt się nie bał dać drugiego komcia.

3 polubienia

Ten odcinek jak najbardziej jest okrągły.
Jak to? Zapytacie. Już wyjaśniam.
361
3+6+1=10
Dziękuję, dobranoc.

7 polubień

Ja bym chciał tylko dodać, że amerykańskie związki zawodowe nie do końca działają w taki sam sposób jak w Polsce. To nie jest tak, że pielęgniarki, czy nauczyciele pracujący za psie pieniądze walczą o swoje.
Oczywiście nie zawsze, ale bardzo często - i mówię to jako lewak - związki zawodowe są bardzo agresywne i swoje cele próbują realizować szantażami, wymuszeniami i - nierzadko - fałszywymi oskarżeniami względem pracodawcy.
Koronnym, ale niejedynym tego przykładem są związki zawodowe policji, w szczególności NYPD, które z pasja bronią policjantów-morderców, korupcji w Policji i dodatkowo uwielbiają parać się oczernianiem w mediach zamordowanych przez policję, nieuzbrojonych obywateli.
A to tylko policja. Gdzie indziej wcale nie jest lepiej, nawet jeśli nie mówimy o takich poważnych zbrodniach.
Unions w US to bardzo często zło i rzadko kiedy naprawdę maja na uwadze dobro ludzi, których reprezentują, a powstają nie tylko „gdy dzieje się komuś zle”, ale zwyczajnie dla zasady, gdzie tylko jest okazja wy***ać kogoś na kasę.
Nie znamy do końca sytuacji w RA, ale gdybym miał stawiać kasę, to zakładałbym że jest dużo mniej zero-jedynkowa, niż zostało to przedstawione.
Zwłaszcza, ze - jeśli ktoś bardzo chce to zrobić - o ile można PJowi zarzucić to, ze walczył z unifikacja mniejszości etnicznych (a jestem przekonany, że powody tej walki były inne), to jakiego argumentu użyjemy przeciwko Sruthi?

Ciężko mi to pisać, bo ciężko tu nie wyjść na dupka, ale ten publiczny lincz w wypadku RA strasznie mi się nie podoba.

8 polubień

Właśnie trochę się powstrzymywałem, trochę chciałem o tym powiedzieć, że mam wrażenie, że możemy czegoś nie widzieć w kontekście właśnie tych związków zawodowych. No ale… No ale sama sytuacja w dalszym ciągu mocno meh.

1 polubienie

@pawelorzech, jakiego konkretnie dongla polecasz?

Jo żech wzioł ten: Satechi Multiport Hdmi V2 Usb-C Hub - Hdmi/Usb 3.0/Usb-C (Pd)/Micro/Sd Space Gray (STSCMA2M) - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Nie wiem czy jakoś super polecam, bo może od nagrania odcinka stwierdziłem, że 2 wyjścia USB to za mało? Ale z plusów - jest solidny, metalowy, swoje waży i wygląda nieźle. No i faktycznie działa.

2 polubienia

Gratulacje Paweł odnośnie nowych zdobyczy.Cieszę się,że macbook spełnia oczekiwania.Właśnie jestem przed zakupem nowego komputera i zastanawiam się czy składać pcta czy kupić pierwszego imaca

2 polubienia

Tak z głupia zapytam - czemu nie skroblujesz tego czego słuchasz w Apple Music ?

Nie ma super prostej metody na to żeby robić to zawsze

Jak to nie?
na iOS masz oficjalną aplikację

Nie wiem czy ona działa na M1 czy nie, ale jak nie to zawsze jest

1 polubienie

O, okej, dobra :o

HIMYM to mój ulubiony sitcom, doskonała wiadomość, że postanowiłeś to oglądać, doktorze.

2 polubienia

Himym król. Gdzieś jeszcze mam Bro Code i Playbook w Polszy. To były chyba pierwsze książki, które kupiłem w Amazonie :wink:
A żółtą parasolkę woziłem w aucie przez długie lata.

3 polubienia

@pawelorzech, reklama na yt mi się wyświetliła, ale imo naprawdę fajne Adres

Edit:

4 polubienia

Mam zamówione, w maju dopiero aktualną partię mają wysyłać. Juz nawet nie pamiętam ile kasy przewaliłem na różne naklejki od nich. Na telefony, na konsole… Na dniach mi przyjdą na switcha

Lol @pawelorzech pytałem cię na telegramie z czwartek o scrobble’owanie z Apple Music na iOS, a ty o tym mówiłeś dzień wcześniej w podcaście. Hue.

1 polubienie

Ja próbowałem kilku appek i w każdej scrobblowanie nie działa jak nie dodałeś wcześniej piosenek do swojej biblioteki. Spotify ciagle król jeżeli chodzi o integracje z lastfm - raz wpisujesz dane w aplikacji i działa, a nie jakieś kombinacje.

No ja nie wiem - popatrz na mój profil - https://www.last.fm/user/kurozukin
A słucham muzyki głównie ostatnio z playlist proponowanych mi na podstawie tego, co słuchają znajomi i nie mam tej muzyki w bibliotece. Ba - niektórych rzeczy sam z siebie na pewno bym nie włączył :smiley:
Po prostu - to działa.