#350 - Balls Deep - M1 Story

Originally published at: https://yeswas.pl/ywp/350-balls-deep-m1-story/

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

2 polubienia

@pawelorzech, Ty weź to białe popraw, bo to oczy wypala :pensive:

Oh, wow. Ok, dzięki.

1 polubienie

To musi coś nie tak z Overcastem, bo nie mają obramowania żadnego nasze okładeczki

1 polubienie

Overcast - many najlepsze przyspieszenie, a do tego białe obramówki!

6 polubień

To najgorzej. Ale dzięki, ze sprawdziłeś.

A co do podcastu, to po pierwsze bardzo fajne zreplyallizowane outro :blue_heart:.
Już miałem pisać po poprzednim, ale zapomniałem.

A po drugie :stuck_out_tongue:

ahem, Quick Sync, ahem. OK, nie chip, a rdzeń. Ale dedykowany.

2 polubienia

A tak na dobra sprawę, to maja i chip, bo T2 tez bierze enkodowanie wideo na klatę.

This

2 polubienia

Mam dwa pytania:

1. Gdzie moja woda na gościnne występy?
  2. Kto to za nowi ludzie w moim podcascie?!?! Tym bardziej, że kompetentni?!?!

To kompletny brak wyobraźni i odpowiedzialności.

11 polubień

@pawelorzech pamiętaj o podstawowej zasadzie. Jeżeli możesz kupić MacBooka z M1, ale go nie kupisz, to tracisz! :)))

7 polubień

Stwierdziliśmy, że to ważne i istotne i mamy fajną ekipę i warto o niej mówić w każdym odcinku. A do tego faktycznie jest studio, więc to też jest jakiś taki milestone. No i jest Andrzej, który jest jak iskierka radości w najsmutniejszy dzień. Więc… Ukradliśmy od tych co robią fajnie i robimy po swojemu!

5 polubień

Andrzej jest jak The Setup, kiedy wybierzesz Deathwish.

3 polubienia

O JEZU! Tak! TAK!

1 polubienie

To ja napiszę że expert bardzo chciał ale był mało przekonujący. Procesor jest szybki, ale jak szybki? No Turbo szybki. I tyle się dowiedziałem :smiley:
Z mojego punktu widzenia te nowe komputery to po prostu iPhone włożony w większa obudowę z większym akumulatorem. No i sakramentalne pytanie - skoro teraz cpu pobiera 27w, to jak szybki będzie gdy pobierze 50? Nikt nie odważył się zgadnąć więc ja spróbuję - 2x szybszy? Przyznam szczerze że trochę więcej oczekiwałem po odcinku, ale może niesłusznie, bo to jednak wciąż ywp, i za dużo technikaliow byłoby niezdrowe

1 polubienie

Ja wiem, że chcę MacBooka Air, 16 GB i 1 TB. Tylko na ten zakup, będę mógł sobie pozwolić dopiero około maja, czerwca, i mam dylemat, czy iść w to, czy już czekać do drugiej generacjo Airów z ARM… ech…

Bo podcast do zestawień “ten procesor ma 2000 pkt w skali benchmarku X” się nie nadaje - masz tonę tabelek, zestawień w internecie.
Jak dla mnie to dobrze, że nie wyciągali eksperta do gadania o tabelkach.
A co do wydajności/wat
Bliżej temu do skali logarytmicznej niż liniowej, więc założenie, że 2x więcej mocy daje 2x wzrost wydajności jest mocno nietrafione

1 polubienie

No i do teraz nie wiem czemu architektura arm zużywa mniej ram i czemu procesory arm w androidach o tym nie wiedzą :wink: tak tak, tam też jest arm, a odniosłem wrażenie że ekspert zapomniał o tym fakcie, jak i o raspberry pi czy fakcie że w np w chmurze AWS od dawna można sobie uruchomić VM na arm. Nie wspomniano też o procesorach serwerowych and epyc, które mają 64 rdzenie, np 7742 i to jest cisc…

Ja tam lubię ich posłuchać bo czasami mówią z sensem.

Ja ten odcinek słuchałem przez 2 tygodnie bo nie mogę przeboleć jak czasem Miłoszowi włączy się ten tryb Apple Mesjasza, całkowicie bezkrytyczny i gada głupoty wtedy po prostu. I jeszcze broni wszystkiego co Apple robi nawet jak ewidentnie nie jest to idealne. Nawet pracownicy Apple są mniej nachalni.

3 polubienia

Miłosz super wypadł w kompocie

Naprawdę dobrze się go słucha jak opowiada o tym co kocha.