#343 - Sam sprowadziłem piekło

Originally published at: #343 – Sam sprowadziłem piekło – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

2 polubienia

@pawelorzech jak dostaniesz te słuchawki to możesz potestować mikrofon? Byłbym zobowiązany :grin:

2 polubienia

Jak przyjdzie to zrobię test audio, pewno nie będą dobre do nagrywania podcastu, ale do zoomów jak najbardziej

Dobry odcineczek. :heart: Samo gęste. :yum:

1 polubienie

Porada Orzecha odnośnie produktywności powinna być stałym segmentem w każdym odcinku

2 polubienia

Też zamówiłem :upside_down_face: Miałem Beats X i nigdy nie miałem z nimi problemów. A o mikrofon pytam bo zazwyczaj w recenzjach jest pomijany.

1 polubienie

Co do tych tagów w Todoist to rozkminiłem to podobnie jakiś czas temu. Ja o nich myślę jako o „kontekstach” dlatego mam tam też takie jak „phone” gdy mam obdzwonić jakichś ludzi, „town” gdy jestem w centrum miasta i mam coś załatwić czy nawet „print&scan” gdzie mam rzeczy dodane na zasadzie „jak będę już drukował, skanował to przy okazji to też zrobię”.

Dodatkowo mam każdy task otagowany stopniem pracochłonności (low/medium/high). Do tego customowy filtr, który pokaże mi taski z due date w najbliższych 14 dniach z etykietą „low”. Filtr nazywa się „Quick Win” :wink:

Jeszcze planuję sobie w Todoist wydatki na zasadzie zakupów do domu (np filtry do oczyszczaczy, końcówki do szczoteczek) czy samochodu. Taguję je „spent” i mam filtr pokazujący takie w ciągu najbliższych 14 dni.

3 polubienia

Ja nie wiem czy to już są żarty czy nie są żarty xD

5 polubień

Pisałem serio, bo pomysł żeby tagować po miejscu to bardzo dobra rada.
Aczkolwiek jako żart też śmieszne.

3 polubienia

Jestem zadaniowym świrem, chętnie, ale nie zawsze mam dobre pomysły (taka niepopularna opinia na temat własnych możliwości)

Z tego co zdążyłem się pobieżnie zorientować, to chwalą je. Więc tym bardziej czekam na Twoją recenzję i coraz trudniej przychodzi mi wstrzymanie się z ich zakupem.

PS Mam nadzieję, że zrobi ją też Klawiter z Mieszkiem w roli głównej.

Ale mało tych recenzji coś jest. Ja jestem też ciekawy, czy trzymają połączenie tak dobrze jak moje Powerbeatsy 4 z H1.

D’dobry, zapowiedź o RSSach mnie strigerowała do popełnienia pierwszego posta.
Reeder 5 z kolei skłoni mnie prawdopodobnie zaktualizować Mojave do Cataliny.

  1. Jak najlepiej zarządzać widokami (kontami) w Reeder/NetNewsWire? Próbowałem nadać temu jakiś porządek, ale oprócz wydzielenia youtuba do osobnego konta nic ciekawego nie wymyśliłem
  2. Jak używać funkcji “read later”? Gdzie to się pojawia, jeśli dodam jakiś artykuł?
  3. Jak mogę jednym kliknięciem wysłać sobie wybranego RSSa na Kindla? (w sumie nie musi być to RSS chyba)
2 polubienia

Co do punktu 3 mogę się wypowiedzieć, bo trochę w tym grzebałem przez ostatnie 2 dni
Jest kilka opcji

  1. Pocket2kindle - spoczko, ale ja czytam na tyle dużo, że 50 artykułów tygodniowo to zbyt mało
  2. Pocket > Calibre > wysłanie przez maila - epub źle mi się budował i nie było treści (najnowszy recipe, więc nie mam pojęcia)
  3. Reabble - czytnik RSS w przeglądarce dostosowany do kindle, ale to już osobna aplikacja, jest demo account, możesz sprawdzić

Doszedłem do wniosku, że strasznie się nie opłaca w to bawić, bo to więcej zachodu niż korzyści, jeśli nie czyta się super długich artykułów

To ja tylko powiem, że zachęcam do rzutu okiem w stronę Instapaper, bo tam jest ten ficzer

1 polubienie

Z instapaper jest taki problem, że przynajmniej w moim odczuciu jest dość upośledzone w stosunku do pocketa

Właśnie mi przyszły te Fleksy. Nie ma opcji automatycznego przełączania się między urządzeniami z iOS 14 :triumph: Tzn między iPhonem a zegarkiem jest, tak jak kiedyś, ale między iPhonem a iPadem już nie. Wychodzi na to, że to jest zarezerwowane dla H1 - na Powerbeatsach 4 działa bez problemu.

To nie jest jakiś super duży problem dla mnie, no ale znowu, 50 funtów/250zł to jest niewielka cena

Dla mnie też niby nie, bo mam Powerbeats, ale gdyby to były moje jedyne słuchawki to by zdecydowanie był, tym bardziej że jakoś mocno tego faktu nie eksponują na swojej stronie.
Poza tym mikrofon wydaje się trochę lepszy niż w Beats X (z racji umieszczenia, w zimie może się znajdować pod kurtką, wiec zobaczymy w praktyce - w domu jak narazie jest ok), dźwięk jest mniej basowy niż w Powerbeats, a największy plus w porównaniu do X to mocniejsze magnesy :upside_down_face: Wszystko inne jest bardzo podobne.

Jednak jest to napisane na stronie, przy supported devices:

Regulacja głośności działa odwrotnie niż się spodziewałem - przycisk bliżej ciebie (nad złączem USB) pogłaśnia, a ten od zewnątrz przycisza. Trzeba się będzie przyzwyczaić. Nie wiem czy powinno być odwrotnie, ale jak chcę zrobić ciszej to robię głośniej.

Przy wideo nie ma dostrzegalnego opóźnienia, przy grach jest minimalne.

1 polubienie

@pawelorzech tak zdecydowanie przewodnik po RRSach. Pisany dla mnie bardziej użyteczny niż słuchany.
Miałem już kilka podejść i wiem, że to dla mnie, tylko to dostosowanie mnie przerasta (ostatni raz próbowałem kilka lat temu - może się coś od tego czasu zmieniało)?

1 polubienie