#336 - Poważny inwestor

Originally published at: #336 – Poważny inwestor – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

  • Inwestowanie,
  • Fortnite,
  • Apple vs Epic,
  • Skróty w iOS,
  • Nie będzie o Omnifocusie i Hey,
  • Zapalanie światła u Młodego Człowieka
  • Zablokowana kamerka w NextDNS,
  • Neuralink.

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

3 polubienia

No elo inwestorstwo :sunglasses:

2 polubienia

+94% na tesli, jebaniutki.

1 polubienie

1-2 dni wcześniej i byłoby ze 120 :upside_down_face:

[edit]

No dobra, tydzień wcześniej :wink:

1 polubienie

Pięknie bańka na Tesli pękła :wink:

1 polubienie

Na Apple tez „pękła bańka” :stuck_out_tongue:

Ale jeśli ktoś myśli, ze tak naprawdę, to podzieliło akcje. Apple chyba na 4, a Tesla na 5.

4 polubienia

Okiem laika wygląda to strasznie.

1 polubienie

Szkoda, ze byłem wtedy małym gówniakiem bez większych oszczędności, bo ja swoje kupowałem jeszcze przed pierwszym splitem :money_with_wings:

3 polubienia

Moje ADHD wymaga większych bodźców, więc z trójki hazardowej: kasyno - derywaty - kryptowaluty, wybrałem to trzecie i tak już leci któryś rok z kolei na tej huśtawce, ale ostatnio stock market prawie dorównuje generowanymi emocjami :smiley:

3 polubienia

Ja też kupuję na Revolucie i też mam Apple i Teslę i FB ale podczas pandemii dużo się działo na energetycznych spółkach i lotniczych i się troszkę przeliczyłem i na jednej straciłem Ok. 70%. I do tego zaprzestali wypłacania dywidendy… ale sprzedałem to ze stratą, wrzuciłem w technologiczną i już odrobiła trochę. American Airlines nadal czekam aż się odbije.

1 polubienie

Pytanie jak rozliczacie to na koniec roku?

236x32
:frowning:

1 polubienie

@pawelorzech Ty się śmiejesz, ze nie umrzemy, a ja jestem świecie przekonany, ze kiedyś odpowiednia suma zapewni albo nieumieranie wcale, albo kilkusetletnie życie na wymienianych regularnie częściach.
O to jest mój - i jeśli dobrze kojarzę, to Greya tez - największy lek. Ze będę ostatnia generacja, która takiego luksusu nie zazna. To byłoby najgorzej. Jak to się stanie za kilkaset/kilka tysięcy lat, to luzik. Ale wyobraź sobie, ze znajdują sposób na nieśmiertelność dzień po tym, jak umierasz.
NAJGORZEJ.

6 polubień

Jeśli ogarną temat po naszej śmierci to jeszcze nie taki dramat, jakby się okazało, że technologia jest, ale starsze organizmy (załóżmy 60+) się nie kwalifikują z tego czy innego powodu i tylko młodsi się załapią…

7 polubień

O Boże. Teraz to nie zasnę.

4 polubienia

Jak w każdej promocji, trzeba kiedyś odciąć tych, co się załapali, od tych, którzy niestety nie są na liście. :slight_smile:

3 polubienia

Podpinam się pod pytanie, ma ktoś jakieś zweryfikowane informacje jak się rozlicza dochody z takich operacji?

Trzeba samodzielnie złożyć PIT-38. Jest trochę jebania z przeliczeniem walut w odpowiednim dniu itd., ale ja tak złożyłem jakoś w kwietniu i nikt mnie nie zaaresztował jeszcze.

7 polubień

Czy Wojtek mówiący o inwestycjach to zemsta za to, jak kazałem wam przez tydzień płacić gotówką? Bo tak się czuję.

6 polubień

Dokładnie tak. Kurs $ z danego dnia ze strony NBP, uwzględnić podatek pobrany przez Revolut i zostawić różnicę. Jeśli ktoś sprzedał sporo razy + dywidendy to w przyszłym roku w kwietniu będzie miał co robić (w tym ja…). Ale za 2019 rozliczałem w ten sposób i też nie było żadnych problemów.

1 polubienie