#336 - Poważny inwestor

Originally published at: https://yeswas.pl/ywp/336-powazny-inwestor/

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

  • Inwestowanie,
  • Fortnite,
  • Apple vs Epic,
  • Skróty w iOS,
  • Nie będzie o Omnifocusie i Hey,
  • Zapalanie światła u Młodego Człowieka
  • Zablokowana kamerka w NextDNS,
  • Neuralink.

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

3polubienia

No elo inwestorstwo :sunglasses:

2polubienia

+94% na tesli, jebaniutki.

1polubienie

1-2 dni wcześniej i byłoby ze 120 :upside_down_face:

[edit]

No dobra, tydzień wcześniej :wink:

1polubienie

Pięknie bańka na Tesli pękła :wink:

1polubienie

Na Apple tez „pękła bańka” :stuck_out_tongue:

Ale jeśli ktoś myśli, ze tak naprawdę, to podzieliło akcje. Apple chyba na 4, a Tesla na 5.

4polubienia

Okiem laika wygląda to strasznie.

1polubienie

Szkoda, ze byłem wtedy małym gówniakiem bez większych oszczędności, bo ja swoje kupowałem jeszcze przed pierwszym splitem :money_with_wings:

3polubienia

Moje ADHD wymaga większych bodźców, więc z trójki hazardowej: kasyno - derywaty - kryptowaluty, wybrałem to trzecie i tak już leci któryś rok z kolei na tej huśtawce, ale ostatnio stock market prawie dorównuje generowanymi emocjami :smiley:

3polubienia

Ja też kupuję na Revolucie i też mam Apple i Teslę i FB ale podczas pandemii dużo się działo na energetycznych spółkach i lotniczych i się troszkę przeliczyłem i na jednej straciłem Ok. 70%. I do tego zaprzestali wypłacania dywidendy… ale sprzedałem to ze stratą, wrzuciłem w technologiczną i już odrobiła trochę. American Airlines nadal czekam aż się odbije.

1polubienie

Pytanie jak rozliczacie to na koniec roku?


:frowning:

1polubienie

@pawelorzech Ty się śmiejesz, ze nie umrzemy, a ja jestem świecie przekonany, ze kiedyś odpowiednia suma zapewni albo nieumieranie wcale, albo kilkusetletnie życie na wymienianych regularnie częściach.
O to jest mój - i jeśli dobrze kojarzę, to Greya tez - największy lek. Ze będę ostatnia generacja, która takiego luksusu nie zazna. To byłoby najgorzej. Jak to się stanie za kilkaset/kilka tysięcy lat, to luzik. Ale wyobraź sobie, ze znajdują sposób na nieśmiertelność dzień po tym, jak umierasz.
NAJGORZEJ.

6polubień

Jeśli ogarną temat po naszej śmierci to jeszcze nie taki dramat, jakby się okazało, że technologia jest, ale starsze organizmy (załóżmy 60+) się nie kwalifikują z tego czy innego powodu i tylko młodsi się załapią…

7polubień

O Boże. Teraz to nie zasnę.

4polubienia

Jak w każdej promocji, trzeba kiedyś odciąć tych, co się załapali, od tych, którzy niestety nie są na liście. :slight_smile:

3polubienia

Podpinam się pod pytanie, ma ktoś jakieś zweryfikowane informacje jak się rozlicza dochody z takich operacji?

Trzeba samodzielnie złożyć PIT-38. Jest trochę jebania z przeliczeniem walut w odpowiednim dniu itd., ale ja tak złożyłem jakoś w kwietniu i nikt mnie nie zaaresztował jeszcze.

7polubień

Czy Wojtek mówiący o inwestycjach to zemsta za to, jak kazałem wam przez tydzień płacić gotówką? Bo tak się czuję.

6polubień

Dokładnie tak. Kurs $ z danego dnia ze strony NBP, uwzględnić podatek pobrany przez Revolut i zostawić różnicę. Jeśli ktoś sprzedał sporo razy + dywidendy to w przyszłym roku w kwietniu będzie miał co robić (w tym ja…). Ale za 2019 rozliczałem w ten sposób i też nie było żadnych problemów.

1polubienie