#332 - Splamiliśmy się pracą

Originally published at: https://yeswas.pl/ywp/332-splamilismy-sie-praca/

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

3polubienia

Kurcze, próbuje wpisać kod na Free Your Music, Ale gdy próbuje go wpisać podczas płatności - zamiast karty - to dostaje info że kod jest niewłaściwy. Ktoś z androidem próbował to wpisać?

@pawelorzech podpytasz tam ziomeczka o ten kodzik? :slight_smile:

1polubienie

Jasne, już spróbuję podpytać :slight_smile:

2polubienia

Hej, płatność musisz zrobić na naszej stronie internetowej, FYM.fm (niestety nie ma łatwego sposobu na kody zniżkowe w androidzie i ios). W momencie płatności, klikasz “Dodaj kupon” i wpisujesz YESWAS. Dostaniesz po płatności kod licencyjny (także w mailu), który możesz wpisać w Androidowej apce (I already have a license) oraz w apkach Desktopowych. Kod licencyjny który masz powoduje, że apki się nawzajem synchronizują, wiec możech ich używać naprzemiennie :slight_smile:

6polubień

Dzięki bardzo za wyjaśnienie i przy okazji: witamy w naszych skromnych progach! :smiley:

2polubienia

Co do tematu przechodzenia do innych usług streamingowych. Jest to w sumie trudne, bo często zależy od posiadanego sprzętu. Mam głośnik JBL Playlist, kupiony głównie ze względu na działanie przez wifi. Obsługuje Chromecast i Spotify. Spotify działa tam rewelacyjnie, jest praktycznie bezobsługowe. A Chromecast? To jakiś dramat, używałem YouTube Music oraz to drugie od Google, działało tylko wtedy gdy miałem włączoną przeglądarkę.
Planuję zakup zegarka Garmin, nie widziałem tam innej usługi muzycznej niż Spotify. Być może jest, na stronie producenta nie znalazłem informacji.
Tak więc, jeśli chciałbym zmienić streaming, musiałbym zmienić sprzęty w domu. A czy to ma sens?

Zapomniałem dopisać podsumowanie. Wpływ Spotify na producentów sprzętu jest na tyle duży, że przechodzenie na inny streaming może być bardzo upierdliwe, a nawet niemożliwe. Biorąc pod uwagę wcześniej wspomniany przeze mnie głośnik JBL Playlist, obsługuje on Chromecast, Spotify oraz BT. Jeśli chciałbym przejść do Apple Music, wówczas… Mogę używać tylko BT, co w sumie uwstecznia go do poziomu zwykłego głośnika BT, bez zalet WiFi.

Mam wrażenie, że Spotify w aktualnej formie w jakiś sposób mnie od siebie uzależniło. Działa to trochę jak taka lawina, bo:

1. skoro używam Spotify cały dzień i wkurzają mnie reklamy to kupiłem premium
  2. skoro mam premium, to mogę używać głośnika ze wsparciem Spotify Connect
  3. skoro chcę kupić sobie smart zegarek z zapisem muzyki offline, to znajdę jakiś z obsługą Spotify
  4. Itd…

Coś, co jest mega ułatwieniem, powoduje też moje uzależnienie od jednej usługi. A w wersji jako-tako budżetowej ciężko znaleźć urządzenia, które wspierają więcej usług streamingowych.

5polubień

Ja się odbiłem od punktu pierwszego :smiley: