#323 - Człowiek w środku

Już biegnę, bo odpalam kompa i mam 80*C.

No to wyłczam.

1 polubienie

No dobra, wyłączyłem TB, nie widzę jakichś różnic w kontekście prędkości czy czegoś (a mam dużo badziewia odpalone), ale temperatura spadła do 57*C, wiatraki praktycznie nie wiatraczą, bdb. Wyłączałbym częściej.

#EDIT po godzinie: Ok, już nie chcę żyć inaczej! Dzięki @piotrek69

2 polubienia

to ciekawe jest , ja mam MBP ze zwalona klawiatura i i9 ktory mial gigantyczny problem z throttlingiem, zaraz sprawdze czy to cos da

Edit: Niestety wymaga modulu do jadra a polityka bezpieczenstwa nie pozwala mi go uruchomic :frowning:

Edit 2: Do kompletu: GitHub - CodySchrank/gSwitch: macOS menu bar app that allows control over the gpu on dual gpu macbooks

Edit 3: Zadzialalo jak odpalilem przez sudo, czas na testy

@pawelorzech

Wiem jakie źródło, ale przeczytaj :smiley:

W moim playerze wciąż nie ma odcinka, coś się z RSS pozmieniało?

??? Jak to? W czym słuchasz? Zmieniałem RSS, ale przekierowywałem go też odpowiednio. Możesz mi dać znać jaka aplikacja i (jeśli się da) jaki masz adres RSS podany?

(Jak coś, możesz dodać ten: <![CDATA[YesWas | Podcast]]> )

https://player.fm/series/yeswas-podcast-1662332
pokazuje ze powinien byc ten
https://yeswas.pl/feed/podcast/
W Firefoxie RSS jest ok, ale serwis nie radzi sobie jakos z odswiezeniem
Zrobilem ticketa, mam nadzieje ze ogarną

1 polubienie

Bardzo dziwne, ja tam nie mogę tego tam zmienić, więc dzięki za ticket!

Czy to w tym odcinku było o revolut? I zmianach w nowym update? Kolejne info i to z Krakowem :slight_smile:

Revolut staff claim they’ve been told to quit their jobs or be fired | WIRED UK

1 polubienie

W swoim Macbooku Pro okolice 100 °C miałem na porządku dziennym, ale poczytałem i to standard. Te procki są robione pod takie temperatury i mimo że od minimum dekady takie są, to awaryjności spowodowanej procesorem nic się nie słyszy. Swojego hackintosha też mam ustawionego na pracę w 100 °C, tyle że tutaj pod pełnym obciążeniem tylko. Jakbym miał słabsze chłodzenie, to bym je ustawił tak, że temperatury byłyby jak w Macbooku, byle hałas nie istniał. Za czasów PC zawsze katowałem sprzęt nielekkim podkręcaniem i z dymem szło tylko jak się ostro przegięło, ale nigdy nie wynikało to z samych temperatur. Jak cię nie grzeje, to olać temat i cieszyć się, że jest 80 °C, a nie 104.

Turbo Boost wyłączony, temperaturki przyjemne, nie trzeba uważać, że będą jajka na twardo hehe (żart z moszną)

3 polubienia

Mi w  Mac Mini temperatura raczej nie spada poniżej 80 :smiley: ale to dlatego, że mi zależy na ciszy.

PS Polecam sprawdzić zakresy temperatur pracy dla danego CPU - Intel® Core™ Processors Technical Resources

1 polubienie

Pierwszy odcinek którego nie słuchałem do końca. Końcówka była jakby mixem, co kilka sekund zmieniała się ścieżka na wcześniejszy fragment. Być może to mój czytnik, ale inne podcasty są ok

CC @6ghost9

1 polubienie

A z jakiego playera korzystasz? Bo poza tym, że zmieniliśmy dostarczanie RSS na Anchora to w produkcji odcinka nic się nie zmieniło. Robimy prawilne .mp3 z rozdziałami korzystając z Forecasta, który z kolei bazuje na masterze w .wav.

wspominany juz w tym watku PlayerFM. Widze ze pomoim tickecie zmienili zrodlo na: <![CDATA[YesWas | Podcast]]>

To bylo bardzo dziwne, bo kosze sobie trawe sluchajac juz chyba 6 podcastu z kolei, wiekszosc odcinka przesluchalem i tak w 3/4 nagle zaczely sie problemy. Odtwarzanie szlo ok, ale bylo kilka sekund z biezacej chwili i nagle zmiana na kilka sekund tego co juz bylo np 15 minut wczesniej. Byla ciaglosc w obu watkach, ale tak jakby ktos wzial podcast na dwoch sciezkach, jedna opoznil o 15 minut, po czym zmiksowal przelaczajac co kilka sekund sciezki. Najlepsze ze probowalem tego dosluchac do konca, i jak na kazdej sciezce byla inna osoba, to jeszcze dalo sie zlapac sens, ale jak na oobu sciezkach mowila ta sama osoba to :crazy_face:

Niesamowicie dziwne! Mam nadzieję, że od nowego odcinka będzie już wszystko okej - może ta podmiana RSS poprawi sprawę, ale daj znać przy nowym odcinku, czy nic złego się nie działo! :slight_smile:

1 polubienie

Wczoraj zacząłem przerzucać rzeczy z 1password do Bitwarden. I zorientowałem się, że Bitwarden nie ma haseł jednorazowych.
Czyli zostaję z 1password :person_shrugging:t2:.

1 polubienie

Rzeczywiście. Dzięki.