#323 - Człowiek w środku

Originally published at: #323 – Człowiek w środku – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem, wesprzyj Yes Was Podcast i zyskaj bonusy w sklepie ThinkStore.pl!

  • Więcej o MBP 16,
  • Granie na Switchu
  • TES: Blades,
  • Teatr online,
  • Windows i Mac.

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

2 polubienia

Patrzcie jaki ładny player!

2 polubienia

No tak nie bardzo z tym scrollem XD:
image

1 polubienie

Coś złe robisz xD

3 polubienia

Masz rację, teraz lepiej:
image

5 polubień

No i proszę xD (a tak na serio daj znać na czym, ale dziwne bo mi działa)

W sumie wszędzie. Na Windzie na chromie jest pasek, na andku na chromie nie ma paska, ale da się scrollować tak samo w dół.

2 polubienia

Winda + Chrome z adblockami i nextdnsami - też mam scrolla.

Nosz kurde. Dobra. Sprawdzę temat.

Mam rozwiązanie @pawelorzech Wystarczy kupić Maca xD
a co do samego playera to śliczny, ale kto by chciał słuchać podcastu z forum :expressionless:

2 polubienia


Rozumiem, że użytkownicy Google Podcast nie są godni słuchania :smile:

2 polubienia

O, ciekawe… jest z tym jakiś problem niestety. Zachęcam do zmiany na cokolwiek innego albo dodanie tego linka: YesWas | Podcast • A podcast on Spotify for Podcasters

1 polubienie

już najbardziej “prawilnie” jak się da - mac os + safari. I też mam scroll. Inne przeglądarki to samo.

1 polubienie

Bardzo dziwnie, ale jak mówiłem - sprawdzę to. Pewno jutro rzucę okiem wtf.

Szybki fact-check odnośnie Revoluta:

  • Złotówkowe numery konta w Revolucie dla rezydentów PL są dostępne od grudnia 2018 r.,
  • pierwsze dwie cyfry waszych numerów konta są różne, ponieważ w polskich numerach rachunków bankowych pierwsze dwie cyfry to cyfry kontrolne, a dopiero następne osiem jest zależne od banku i jego odpowiedniego oddziału (w przeciwieństwie do standardowej metody używanej np. w numerach kart płatniczych lub numerach PESEL, gdzie cyfrę kontrolną umieszczamy na końcu). Revolut zawdzięcza swoje polskie numery rachunku współpracy z lokalnym oddziałem Danske Bank, który jest dość charakterystyczny w tego typu usługach. (nie wiem czy to aktualna informacja, ale wiem, że z ich oferty korzystał też np. PayPal)

Co do teatru online:

Bardzo mnie to cieszy, że takie inicjatywy powstają, bo instytucja teatru ma swoje problemy z dostępnością dla odbiorców, którzy nie mieszkają na terenach miejskich, nad czym osobiście bardzo ubolewałem. Koszty dojazdu, parkingu i jedzenia na mieście, gdy nie można po spektaklu stosunkowo szybko wrócić by zjeść w domu często zaczynają przewyższać samą cenę biletu. Dobrze jest widzieć, że te systemowe bariery w dostępie do kultury przynajmniej w części zostają znoszone.

Co do password managera:

Może ktoś mi powiedzieć, co brakuje pękowi kluczy iCloud? Można się ładnie do wszystkiego logować odciskiem palca i nie ma żadnego problemu. Mówię oczywiście z perspektywy użytkownika, który nie ma potrzeby korzystania z wieloplatformowego rozwiązania.

3 polubienia

ja się też nad tym zastanawiałem. Po co ja tyle płacę rocznie skoro można trzymać w pęku kluczy i nawet integracja w systemie jest lepsza.

Na ten moment moja odpowiedź to: trzymam tu nie tylko swoje loginy i hasła ale też jakieś piny, kody itd. Wszystko co jest potrzebne, żeby się gdzieś dostać. I do tego trzymam też nie cudze (rodzinne) loginy.

Dodatkowo administrowanie tym w 1P jest znacznie łatwiejsze niż w Keychain. Tam jest taki bałagan przez certyfikaty, jakieś systemowe klucze, że spokojnie można się tam zgubić albo usunąć coś potrzebnego. Ja tam wolę nie zaglądać, żeby nie popsuć.

Czy to jest warte swoich pieniędzy? Bo ja wiem… Są jakieś darmowe ekwiwalenty. Ale jak z czegoś dużo korzystam i ma mi służyć to ja się kieruje zasadą, że cenę płaci się raz a jakość pamięta długo. O jakości 1P niech świadczy fakt, że on jest dla mnie przezroczysty. Na każdym urządzeniu. Działa. Służy jako schowek rzeczy. Jest poręczny.

4 polubienia

Ja normalnie używam pęku kluczy iCloud ale mam z nim 2 problemy:

  • Czasem proponuje mi hasło, wybieram je, po czym próbuję się zalogować i nie jest zapamiętane a czasem mi nie proponuje i nie ma możliwości wymuszenia tego i tak się dzieje bardzo często.
  • Nie można go używać na przykład w Chrome.
    Mówię tu o używaniu na Macu.
1 polubienie

Dziele hasła w rodzinie oraz mam kody jednorazowe w 1Password. Pęk kluczy nie działa tez tak dobrze do przeglądania haseł bo interfejs jest prawie nieistniejący.

1 polubienie

À propos teatru online, to ja z kolei kupiłem bilet na Standup On-line i było to rozwiązane tak, że pokazywała się strona z wstawionym na nią odtwarzaczem Vimeo. Przyznaję, że nie zerknąłem w źródło, być może było to zrobione podobnie, tzn. “embed” był do streamu również po prostu prywatnego. Natomiast jest to zapewne dla wielu osób o wiele mniej wygodne rozwiązanie, niż link do YT, chociaż twórcy tego nie ukrywają i informują, że gwarantują poprawne odtwarzanie w przeglądarce Chrome.

Wydarzenie jak widzę się już powoli wykrusza, było co tydzień, a następne jest dopiero 20 kwietnia. Zrobili kilka odcinków, więc zapewne jakoś tam się to spinało finansowo przez chwilę. Realizacyjnie było okay, żadnych problemów z dźwiękiem, również kilka kamer. Co prawda trochę już musztarda po obiedzie, ale obejrzałem jeden odcinek i polecić mogę chyba jedynie najbardziej zagorzałym fanom stand-upu, poza świetnym Piotrkiem Szumowskim, czyli może 20% całości, z opinii wnioskuję, że odcinki były bardzo nierówne, w zależności od gości, z przewagą raczej na średnio niż dobrze, ja akurat trafiłem na jeden z tych słabszych.

@pawelorzech jeszcze nie skończyłem słuchać, wiec może o tym wspomnieliście, ale może sprobuj sobie wyłączyć turbo boosta?
Marco mówi, ze od lat tego używa i nie czuje jakiegoś przesadnego braku mocy, a komfort jest mega. Nic Ci nie powinno huczeć, a przy sześciu mocnych rdzeniach to i tak Ci ten TB ma pryszcz potrzebny.

3 polubienia