#309 - Kup se coś ładnego za te gigabany

Originally published at: #309 – Kup se coś ładnego za te gigabany – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem i wesprzyj Yes Was Podcast! I zyskaj bonusy w sklepie ThinkStore.pl!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:00:05 — 56.0MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

3 polubienia

https://apps.apple.com/us/app/master-password-get-immune-to-loss/id510296984

Ale ja nadal uważam, ze lepiej napisać swój algorytm. Ja tak robię od dawna. Żeby życie nie było zbyt przyjemne, to każda strona/aplikacja ma przypisany inny klucz szyfrujący, wiec jest trochę zapamiętywania, ale jak cywilizacja upadnie, to będę w stanie każde hasło odtworzyć mając kilkanaście minut, kartkę i długopis.

Mam taki swój DIY generator, który wypluwa mi hasło po wpisaniu klucza i nazwy strony/serwisu.

I tym sposobem moje hasła wyglądają tak, jak wygenerowane przez 1Password, a nie jestem niczyim zakładnikiem.

I jeszcze żeby było miłej, to trzymam wszystko w keychain. A jak.

Polecam.

3 polubienia

Musiałem :joy:

5 polubień

Tak w ogóle to już wyhaczyłem 550 cebulionów z poleceń Flexa. :sunglasses:

4 polubienia

Waaaaaattt

How my master? :wink:

Ja 50 zł z pierwszego polecenia od kogoś i 10x ktoś użył mojego. To już niby max. :smirk:

Obstawiam, że polecenia mogły polecieć z forum Orange i trochę z Twittera.

2 polubienia

Szury są super! Miałem łącznie 3. Pierwszy wabił się Chandler ale niestety nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia na którym jest. Po tym jak odszedł kupiłem dwa kolejne ( Jack i Daniels). Oba dożyły sędziwej starości :slight_smile: :rat:

2 polubienia

No przykro mi się tego słuchało bo jakość podcastu niestety leci w odwrotnym kierunku do ego dwóch z prowadzacych. No ale nie o tym.
Należy jednak wspomnieć o tym, że jeden z prowadzących wyraził inną opinię niż pozostałych dwóch Panów. Nie hejtował managerów haseł bo trudno zapamiętać główne hasło, bo hasła trzyma się w głowie itp. A polecał… Bitwardena. I tu chyba wielu z nas jednak przyklaśnie takiej rekomendacji.

4 polubienia

Tak, główny prowadzący to akurat najmocniejszy punkt tego podcastu.

4 polubienia

Chciałbym tylko zauważyć że choć trzymania hasła do banku w pliku tekstowym nie pochwalam, to jednak przy zaszyfrowanym dysku trzeba się do tego Maca zalogować, aby taki plik odczytać. Nie różni się to jakoś bardzo od menedżera haseł z master password.

Co do samego podcastu, to cenię go właśnie za różnorodność dobranych prowadzących, co skutkuje różnymi punktami widzenia.

1 polubienie