#299 - Jak zbierać haki na PiS i nie dać się złapać

Originally published at: #299 – Jak zbierać haki na PiS i nie dać się złapać – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem i wesprzyj Yes Was Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 59:59 — 50.1MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

2 polubienia

Jako że od Invidious korzystam od momentu jego powstania (pisałem o tej stronie już na forum), a wcześniej przez dwa lat Hooktube zanim nie zamknęli projektu, dodam od siebie, że on dobrze działał przez praktycznie cały czas, dopiero w ostatnich miesiącach chyba wzrosło zainteresowanie, no i tak jak Orzech mówi zdarza się że strona działa wolno. Więc jak ktoś chce zacząć z tego korzystać to proponuję wybrać sobie jakąś alternatywną instancję. Dodatkowo zachęcam aby wgrać sobie do przeglądarki wtyczkę, która wszystkie wejścia do YouTube przekieruje na Invidious. Jest do tego też shortcut na iPhone, a wtyczka do FreshRSS odpali filmiki od razu w feedzie. Można również zainstalować open source’ową desktopową apkę FreeTube, która korzysta API Invidious i działa na Mac/Windows/Linux (również posiada wtyczkę, aby wejścia na YouTube w przeglądarce przekierować do tego programu). Androidowcy mogą również skorzystać z aplikacji NewPipe lub YouTube Vanced, a na iOS jest YouTube++, ale tego ostatniego osobiście nie sprawdzałem.

9 polubień

To jest komentarz, który - wraz z linkami - zasługuje, żeby świecił. Lepszy niż nasz opis odcinka.

4 polubienia

yt premium 6 ziko miesiecznie w rodzinie a tworcy wideo przynajmniej cos z tego maja pozdr

2 polubienia

Ja zapłaciłem jakoś 12 zł za YT Premium myśląc, że taka jest opłata i tyle dla mnie jest ta usługa warta. Ale następna płatność 35 zł spowodowała natychmiastowe wyłączenie usługi. Nie oglądam aż tyle, aby reklamy jakoś specjalnie mi przeszkadzały, a nawet zdarza mi się kliknąć i coś kupić, co być może paradoksalnie “pogarsza” moją sytuację, bo może przez to próbują mi ich wpychać jeszcze więcej.

W każdym razie u mnie listy do obejrzenia później działają bardzo dobrze. Ale jeśli na koncie jest jakiś bug czy problem, można założyć swoją, prywatną listę. Generalnie nigdy nie miałem problemów z listami na YT.

Mam też na uwadze to, że YT wciąż jest pod kreską (albo przynajmniej całkiem niedawno był), więc czuję się trochę nie fair dodatkowo odcinać się od ich formy zarobku.

1 polubienie

YOUTUBE :clap: TO :clap: GOOGLE :clap: I :clap: NIE :clap::clap: POD :clap: KRESKĄ

W sensie, jeśli mam być szczery, “okradając” Google nie czułbym się źle. Totalnie.

2 polubienia

*foliarstwo intensifies*
Używałbym tego coco jumbo, ale nie chcą moich piniędzy a mam dać im dostęp do danych.

3 polubienia

przecież hajs z yt premium nie idzie tylko do google ale do jutuberów tak samo jak przychód z reklam

1 polubienie

U mnie jest

1 polubienie

Bardzo fajny odcinek, ale smuteczek, że temat taki jak poradnik prezentowy ląduję za paywallem. :frowning:

1 polubienie

Oj tam od razu paywall. Ja uważam, że prowadzącym naprawdę należy się jakiś pieniądz za tyle lat nagrywania świetnego podcastu. Płace nie tylko dla Afterdarka.

1 polubienie

Trochę przez przypadek tak wyszło!

W sumie to co ma jedno do drugiego :slight_smile:

To może forumowicze by się wymienili tym co warto kupić jako prezent świąteczny w 2019 i każdy by dodał coś od siebie? https://forum.yeswas.pl/t/prezenty-swiateczne-2019-poradnik-zakupowy/2021

2 polubienia

Fuck, przez ostatnie 40 minut pisałem temat właśnie o prezentach świątecznych, więc może tam byśmy umieszczalli jakieś swoje pomysły?

3 polubienia

Polaczylem oba tematy w jeden.

2 polubienia

Wiem. Ale nawet jako własność Google YT nie daje sobie rady finansowo, jednocześnie wypłacając spore sumy popularnym jutuberom. Pomyśl sobie, gdyby podobna platforma nie istniała wcale, gdyby nikt do niej nie dopłacał. Jako androidowiec dałem sporo zarobić Google’owi, ale YT traktuję osobno. Poza tym sam płacisz, nawet jeśli za niszową usługę (ASMR), ale zawsze, więc mają oni jakąś konkretną wartość. Pomyśl sobie, gdyby Twoja dziewczyna miała szukać ASMR na stronach WWW, fejsie albo Twitchu. Kiepsko by to wyglądało.

Moje życie by się nie zmieniło - i tak nie korzystam, więc dla mnie YT może nie istnieć :slight_smile:

Dla Ciebie może nie, ale dla ludzi którzy się z YT utrzymują to już duża zmiana. Akurat na YT i twitchu nie blokuję reklam. Jakoś przy treści video mam dużo większa świadomości i poczucie tego, że z każdej głupiej reklamy twórca coś dostaje.

1 polubienie

Dlatego siła jest w decentralizacji. Torrenty czyli sieci P2P nadal są żywe a jak dodamy do tego blockchain to wychodzi bardzo dobrze działający serwis streamingowy i dość tani w utrzymaniu warunkiem jest posiadznie symetryka minimum 100/100 jako standard sieciowy.

Z Video jest ciężej bo ktoś musi to trzymać żeby się nie usuwało.

Ale połączyć to można np. API lub RSS i stworzyć serwis również self hosted który będzie w działaniu przypominał frontend YT.

Niestety brak potencjalnych zysków i chęci do zrobienia czegoś takiego no bo jest YT zniechęca.

1 polubienie