#295 - Darmowe pieniądze

Originally published at: #295 – Darmowe pieniądze – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem i wesprzyj Yes Was Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:03:46 — 53.3MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

4 polubienia

Fajne to

Dlaczego używasz Telegram zamiast Signal do grupy YW podcast?

Signal pokazuje numer telefonu, Telegram - nie. Oraz Telegram ma grupy otwarte, Signal - nie.

Understood.

To wynika z samych założeń signal - to komunikator do komunikacji z osobami które znasz :slight_smile:
Po to dla paranoików jest potwierdzanie tożsamości f2f i grupy tylko zamknięte, bo dbające o prywatność i bezpieczeństwo rozmów.

1 polubienie

Co trzeba było zrobić po instalacji Keybase aby cebulka wpadła?

Kiedyś trochę więcej, na dzień dzisiejszy:

https://keybase.io/a/i/r/d/r/o/p/spacedrop2019

You must join Keybase, which is free and open source. And you must prove you’re a real human, by receiving an SMS.

You must verify a phone number in a country that hasn’t attacked us with fake accounts. The current list of acceptable countries is: Argentina, Australia, Austria, Belgium, Belize, Bermuda, Bolivia, Brazil, Bulgaria, Chile, Croatia, Costa Rica, Dominican Republic, Ecuador, El Salvador, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, French Guiana, Germany, Greece, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Japan, Kenya, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Mexico, Netherlands, Nicaragua, Nigeria, New Zealand, Norway, Panama, Paraguay, Peru, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom, United States, Venezuela.

We will edit this list if necessary.

Canada is excluded due to our inability to verify Canadian phone numbers were not purchased at scale.

3 polubienia

A gdzie można dostać darmowe BATy?

1 polubienie

@annalovesrobots za zainstalowanie Brave na iphonach ostatnio dawali, a poza tym za oglądanie reklam na przeglądarce (obojętnie czy na telefonie czy na kompie). Tylko, przynajmniej u mnie, słabo to działa bo przez ostatnie 3 albo 4 dni miałem 2 reklamy na kompie i 3 na telefonie, mimo że miałem ustawione najpierw 2 reklamy na godzinę a potem 5

1 polubienie

Za takie pierwsze posty powinny być odznaki cebulki na forum :chestnut: :wink:

8 polubień

Ja to szanuje. Takich ludzi nam trzeba.

8 polubień

DEJ CEBULĘ!
tak się skupiałam na przycebuleniu że nie słuchałam ze zrozumieniem lol

3 polubienia

Takie pytanie czy te reklamy wyświetlają się tylko na jakiejś puli stron, czy obojętnie co przeglądamy a brave wyświetla reklamę?

Brave skonfigurowałem na nowym kompie, więc nie miał żadnych informacji wcześniejszych, ale jak na razie dostałem reklamy przystosowane do tego co przeglądałem, miałem coś tam z jakimś software housem i coś z programowaniem jakieś pierdoły i wyskoczyło to w losowym momencie - niby mam ustawione x reklam na godzinę a jak na razie od czwartku na maku miałem 2 reklamy a na telefonie 3. Jeśli Cie to interesuje to na kompie za 2 reklamy mam 0.10 BATA (0,02 USD) a na telefonie za 3 - 0.20 BATA (0,05 USD). Z tego co patrzyłem to BAT stoi teraz około 1 do 1 z PLN.

1 polubienie

Pewnie Brave Rewards lepiej działają w UK niż w Polsce i są lepsze stawki, bo być może nie mają aż tyle przystosowanych reklam lub z tego powodu że niedawno weszli na PL, bo kiedyś jak próbowałem to uruchomić to Polska nie była dostępna.

Ja jestem w Uk. I brave na PC używam od miesiąca mniej więcej. Ani jednej reklamy :confused:

Ale jakie to są reklamy? Różnią się czymś od normalnych które są na stronach? Jak to rozpoznać? Korzystam sporadycznie z brave ale w moim przypadku to mega słabo działa, 0.3bat uzbierane przez jakieś pół roku.

A może po jakich stronach się poruszać żeby je zbierać ?

Czy to na maku czy na telefonie wyskakuje Ci powiadomienie czy chcesz wejść w daną stronę (reklamę). Za wejście w dany link dostajesz x BATów, nie wiem czy trzeba tylko wejść w link czy spędzić pewną ilość sekund, ale mi proponowało takie strony, że mnie zaciekawiły i nie miałem tak że wszedłem i wyszedłem.
Ja te reklamy dostałem kompletnie losowo, raz przy oglądaniu Youtube’a a drugi raz przy siedzeniu na jakiejś randomowej stronie.
Szkoda tylko, że na razie tak mało mi wyskoczyło reklam, ale muszę przyznać, że każda z nich była ciekawa a nie jakaś zupełnie losowa.

5 polubień