#291 - A gile

Originally published at: https://yeswas.pl/ywp/291-a-gile/

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Discordzie, Telegramie lub Reddicie.

Zostań naszym patronem i wesprzyj Yes Was Podcast!

Do usłyszenia za tydzień!

http://media.blubrry.com/yeswaspodcast/p/pnut.pl/podcast/YesWasPodcast-odcinek_291.m4a

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:03:30 — 52.9MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

7lajków

Albo nie usłyszałem, albo nie mówiliście, ale tak się zastanawiam. Czemu Patreon a nie Patronite?

Mówimy w odcinku After Dark 1 z tego co pamiętam, ale już odpowiem tutaj:

  1. Patreon daje nam więcej możliwości np. feed RSS jest dla patronów automatyczny - nie musimy nic robić. Płacisz = masz dostęp. Nie płacisz = Patreon sam wygasza Twój feed. To jest super wygodne.
  2. Mają integrację z naszym forum, więc rangi też dają się automatycznie i nie musimy tym zarządzać w żaden sposób.
  3. Mają świetną aplikację, która nam pozwala skupić się na tworzeniu dodatkowych treści, którymi możemy się podzielić i nie musimy się zastanawiać JAK to wrzucić. Możemy wrzucić bardzo łatwo wszystko z telefonu, bo opcji tam jest od groma.

W skrócie - jest więcej narzędzi, z których korzystamy i które pozwalają nam zająć się robieniem rzeczy, a nie zastanawianiem się jak to wrzucić i jak dać komuś dostęp do nowych odcinków albo okładek albo czegokolwiek.

2lajki

Miód. Idę myśleć, jak wytłumaczyć żonie regularnie ubywające z konta trzy dolki :smiley:

1lajk

Najlepsze jest to, że tych trzech dolarów można serio nie zauważać, bo to są naprawdę niewielkie pieniądze w skali miesiąca. Dla nas oczywiście to jest sporo, bo osób po 3 dolary już mamy trochę. Ale generalnie 14zł miesięcznie to się czasami gubi i nie ma dramatu. Dlatego takie fajne są te progi.

elo,
A jest inna opcja niż ten patreon? Nie chce tam zakładać konta, dodatkowo po wybraniu PL naliczany jest VAT i jest prawie 4 dolany, a jednak chciałbym wesprzeć, co robiłem na patronite też.

Wysyłanie na Revolucie? Albo bezpośrednio do Was na Paypal?

1lajk

Niestety, żeby to wszystko było automatycznie to można zrobić to tylko przez Patreon. Możesz wybrać inny kraj, np. USA tak jak ktoś tutaj doradzał:

no dobra - poszło ;/

1lajk