#290 - Daj mienso

Originally published at: #290 – Daj mienso – YesWas | Podcast

Dziękujemy za przesłuchanie tego odcinka. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Discordzie, Telegramie lub Reddicie. Możesz też napisać do nas maila:

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:03:17 — 52.8MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

6 polubień

Tak w sobotu?

1 polubienie

Jak to mówią, lepiej wcześniej niz pozniej :raised_hands::sunglasses:

2 polubienia

Lepiej być zdrowym i bogatym niż biednym i chorym!

4 polubienia

Z zaskoczenia. Będę miał co słuchać w drodze do pracy (jutro:)

1 polubienie

Hej Chłopaki,
zostałem wywołany do odpowiedzi, nawet literalnie :wink:

Nie chce się tutaj zapierać nogami i rękoma, udowadniać, że jest inaczej, ale bardziej posypać głowę popiołem i powiedzieć Wam, jak to wszystko wygląda z drugiej strony, bo mysle ze moze to być kluczowe. Przede wszystkim dzięki za część konstruktywną do której chciałem się właśnie odnieść.

W ubiegłym miesiącu DW (DailyWeb) pobiło 5 letni (9 letni, dw istniało wcześniej jako lubik.info) rekord oglądalności. Pojawiło się u nas 650k sesj i 400k UU. W tym miesiącu, jeśli trend zostanie dochowany, to będzie około 800k, a być może przekroczymy magiczny dla nas milion. Nie pisze o tym, by się chwalić, tylko dlatego że chciałem zaznaczyć skalę.

Ta kwestia tutaj zmienia stety dość dużo, bo ilość tekstów która pojawia się teraz i ich charakter, ma wpływ na wydźwięk całego serwisu. Otóż średnio dziennie wypuszczamy od 8-12 tekstów, płacąc naszym redaktorom nieco więcej niż 5 zł :wink: Są to treści głównie niusowe + opinia redaktora, by nie robić kalki z informacji. Taki był klucz naszego serwisu. Aktualnie w składzie mamy 12 osób, z czego 11 tworzy teksty. Przemek, Marika i Daniel z doskoku tworzą materiał nastawione na wiadomości, generując właściwie jakies 60-70% tego co u nas wychodzi. W efekcie tej skali, pozostałe treści nieco giną, tak jak zauważył Paweł, ale to nie znaczy że ich nie ma, jest ich po prostu w odniesieniu do niusów mniej.

Jeśli chodzi o słabsze teksty, to niestety to się zdarza. Tekst Jakuba był bardzo niefortunny, bo wyszło z niego tona ignorancji, ale nie z premedytacji, tylko braku odpowiedniego przygotowania do tekstu, który poruszał i w zupełności się zgadzam, nie powinno było mieć to miejsca. Pomimo jednak artykułów, które czasem nawet i dzielą nas w redakcji, staramy się unikać taniej sensacji, krzykliwych i bajtowych tytułów, chociaż ta perspektywa wiadomo jest kusząca. Mamy jednak listę usprawnień, które planujemy wdrożyć u nas, by jednak nacisnąć jeszcze bardziej na jakość. Zdradzę nawet, że kilka dni temu ustaliliśmy, że będzie publiczna chłosta za stosowanie wykrzyknika w tytule :wink:

Wracając jednak do sedna, to dziękuje Wam za tą (w niektorych momentach) brutalną krytykę, ale uwierzcie nam, że staramy się być dalej serwisem, który polubiliście te kilka lat temu. Skala jednak potrafi to skutecznie utrudnić na wielu płaszczyznach, bo na pewno wiecie że pojawiają się w którymś momencie konflikty i to na różnych płaszczyznach działania serwisu. Redaktorzy, to tylko ludzie i czasem mają gorszy dzień, wierze jednak, że mimo tych artykułów, które są dla Ciebie słabsze, dalej znajdziesz i te, które wnoszą wartość. Mam także nadzieję, że jednak jeszcze do nas wrócisz Pawle, tym bardziej, że szykujemy coś nowego i z założenia gdzie niusy będą stanowiły mniejszość, w stosunku do felietonów.

Peace,
/Seb

7 polubień

Nie dopuść, aby …web było kojarzone jakością pozostałych dwóch serwisów! A teraz zaraz pewnie wpadnie Gruszka :nerd_face:

1 polubienie

Wiedziałem, że rozpętam niechcący burzę. Ja bardzo na was liczę i trzymam kciuki. Nie bulwersuję się i nie krytykuje czegoś, na czym mi absolutnie nie zależy - wtedy po prostu odpuszczam i przestaję o tym myśleć. Uważam, że macie super ogromny potencjał być najfajniejszym miejscem na internecie z newsami technologicznymi i webowymi. Róbcie dobre rzeczy, mam nadzieję, że będzie dużo lepiej. I w sumie z perspektywy czasu - mocno poleciałem :wink: ale intencje miałem dobre!

1 polubienie

A ja ze swojej strony chciałem Ci bardzo podziękować, że się odniosłeś do rantu Orzeszka - serio nam zależy na tym, żeby mieć co czytać w tym naszym technologicznym internecie. :slight_smile: I mega się cieszę, że nie odebraliście tego jako hejt, tylko konstruktywną krytykę. Trzymam za Was kciuki - niech Was nie pochłonie pogoń za klikami! :heart:

3 polubienia

Aha, czekamy jeszcze na Gruszkę :cowboy_hat_face:

2 polubienia

Apropo słowa “hejt” dość często użytego w podcaście. Chciałbym was prosić o nieużywanie tego określenia, ponieważ wg mnie może to powielać błędny stereotyp, że jakakolwiek krytyka jest hejtem. Doskonale jednak wiemy tutaj, że krytyka z wykorzystaniem argumentów nie ma nic wspólnego z hejtem.

3 polubienia

Dzięki, to też ważny głos w tej dyskusji. Ja wiem, że moja krytyka mogłaby być lepsza, ale chciałem, żeby nie była hejtem właśnie

1 polubienie

No to jest okazja :wink:

5 polubień

Jak za jeden wykrzyknik publiczna chłosta to się boję spytać co robicie za dwa wykrzykniki :worried:
Oszczędźcie tych biednych redaktorów, nie róbcie im krzywdy!

2 polubienia

Zdradzę nawet, że kilka dni temu ustaliliśmy, że będzie publiczna chłosta za stosowanie wykrzyknika w tytule :wink:

Ale muszą się tam w redakcji chłopaki i dziewczyny nap*****lać.

Also, pełna profeska. Brawo!

Cybertruck jest brzydki? Fanów Tesli to nie rusza, 200 tysięcy zamówień w 4 dni

4 polubienia