#289 - Internet dla mamy

Originally published at: #289 – Internet dla mamy – YesWas | Podcast

Dziękujemy za przesłuchanie tego odcinka. Yes Was Podcast powstaje dzięki waszemu wsparciu. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Discordzie, Telegramie lub Reddicie. Możesz też napisać do nas maila:

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:02:05 — 51.8MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

3 polubienia

Pierwszy :grin:

1 polubienie

Drugi. To był dobry odcinek i będzie ważny za jakiś czas. Zapamiętajcie moje słowa.

Potwierdzam zapisanie się na głosowanie jest trywialne.
Wisma Atria, Orchard Road, 17 piętro Ambasada RP dzida!

P.S.
Swoją drogą do naszej ambasady w Singu nie dałoby się wjechać jak na filmach, bo jest w wieżowcu… taka bidulinka.

Co do HK to faktycznie nie dzieje się tam dobrze. Coraz więcej praw zaczyna być w sumie zdejmowanych. Już jest zakaz używania masek, zaraz będzie zakaz marszy. Generalnie jest dość creepy. Niedawno wróciłem z HK i czuć bipolarność - z jednej strony biznes i życie się toczą, a z drugiej wszędzie widoczne protesty.

1 polubienie

Spodziewałeś się czegoś innego? Mnie tylko dziwi, że Chiny kontynentalne tak długo wytrzymały.

Dobry odcinek. Mega piąteczka za przypominajcie o wyborach.
Powinno się głosować. Nawet jeśli nie ma na kogo… (paradoks, co?)

1 polubienie

To ja mam pytanie o nextdns. Jak jego działanie z warp od cloudflare? Czy te dwie usługi nie będą się gryźć?

Apropos managerów haseł. Mam opłaconą archaiczną subskrypcję za 1password 6. Po update do Cataliny nie działają rozszerzenia w Safari :pensive: moje pytanie, czy warto migrować do BitWardena? Macie porównanie? Jak się sprawuje z integracją z ios/biometryką? Ktoś coś?

Sprawdzałem NextDNS, ale jak dla mnie np. Fyde lepiej blokuje reklamy.

Może musisz włączyć więcej/lepsze listy w NextDNS?

Potwierdzam. Jak jeszcze mi się chciało eksperymentować z tymi blokerami reklam (ostatecznie zdecydowałem się nie używać niczego) to domyślne ustawienia NextDNS były dość łagodne. Później z kolei jak wszystko podłączałem, to mi blokowało… Instagram, wiec trzeba znaleźć jakiś zloty środek, ale defaultowe ustawienia to za mało.

1 polubienie

Przynajmniej się do roboty wziąłeś, a nie ciągle instagram i instagram!

:smirk:

To samo. 3 dni zabawy z NextDNS i koniec końców kupiłem YT Premium family bo w sumie reklamy mnie tylko drażnią na YT.

2 polubienia

Ja chyba trochę za mało youtube oglądam, żeby mi reklamy aż tak bardzo przeszkadzały. Poza tym uważam, ze $18 miesięcznie to trochę zdzierstwo.
Wiele subskrypcji o dużo większej dla mnie wartości kosztuje mnie znacznie mniej. Ponad $200 rocznie za brak reklam to jednak wydaje mi się przegięcie ze strony google.

1 polubienie

Serio to tyle kosztuje w US? Ja płacę 35.99pln, to jest ile? $9?

$16 + podatek. Rodzinny $23.
Ty płacisz jakieś $7-8 netto. Ale biorąc pod uwagę zarobki wychodzi na to samo, a może nawet u mnie jest taniej. Tylko tu nie chodzi już nawet o kasę, a o chciwość google. Biorąc pod uwagę, co dostajesz za mniejsza kasę od takiego Spotify, netflixa, czy Apple Music uważam, ze YouTube przegina. Gdybym dużo oglądał, to jasne - płaciłbym. Ale że oglądam stosunkowo mało (rzadko się zdarza, żebym obejrzał więcej, niż 2-3 wideo na dzien), to mi nie przeszkadzają te reklamy jakoś bardzo.

Ja na macOS używam AdGuard i uważam, że lepszego blokera nie ma. Blokuje wszystkie reklamy w całym systemie. Na iOS trochę gorzej. AdGuard w wersji VPN przestał być rozwijany jakiś rok temu. Jest AdGuard Premium ale działa nieco inaczej. Uzywałem Fyde, który z kolei udaje VPN by skutecznie blokować reklamy i w sumie jest ok. Po przeczytaniu Waszego wątki zacząłem, bawić się NextDNS, ale musiałem się sporo naczytać, zanim wpadłem na to, że trzeba go skonfigurować przez przeglądarkę. Wydaje mi się też że mocniej drenuje baterię od Fyde, ale protestuje jeszcze.