#289.5 - Zjedz łyżkę cymanonu

Super to czarne logo. Odrazu poczułem się jakbyśmy zebrali się w jakimś ekskluzywnym ciemnym pomieszczeniu i chyba o to chodzi :sunglasses:

3 polubienia

Panowie już jest tyle:

1 polubienie

(My dostajemy trochę mniej bo opłaty Patreona, ale i tak to szalone)

Właśnie słucham jak mówisz że jak będzie stówka miesięcznie to będzie super. Dziwne uczucie, daje gościom kasę oni mówią że wydadzą to na głupoty a ja się cieszę.

3 polubienia

Tak z ciekawości, ile z tego zjada Patreon?

Pewnie jakieś 30%

Nie, nie, aż tak źle to nie jest :slight_smile:

Z uzbieranych 170 dolarów, do naszej dyspozycji jest 154.

Kurde, jak pisałem na telegramie - wkurzają mnie kolejne comiesięczne stałe opłaty, ale kusi… kusi bardzo.
Co jest w bonusie bo mnie kusi opcja 6$ a nie 3$ :smiley: Tylko muszę sobie sam to uzasadnić.

1 polubienie

Bonus może być taki, że jak zrobimy np. koszulki, to osoby z progu 6 coś z tego będą miały (kod? koszulka? kto wie). To taka opcja, że jak robimy coś więcej, to te osoby mogą na to liczyć albo na jakieś dodatkowe bonusy. Opcja za 3 to tylko feed + ranga. Niczego nie obiecujemy na progu za 6, ale mamy parę pomysłów i serio - pracujemy nad wszystkim, żeby było warto tam być :slight_smile:

Kusisz :slight_smile: i obawiam się że nie wytrzymam i zostanę patronem :smiley:

Mnie już skusiliście…

PS. Ale na rangę jeszcze czekam :wink:

Już masz. One się raz na chyba 6h refreshują. Jak ktoś mi da znać, że nie ma, to refryshuję bota ręcznie, ale generalnie to będzie automat.

1 polubienie

Nadrobiłem wszystkie (3) odcinki after dark i mam 2 kwestie:

  1. Nie chce żeby to zabrzmiało ze to są złe odcinki, bo nie są. To jest coś nowego i może się wyśmienicie rozwinąć bo super potencjał i dobrze mi się tego słuchało. Ale… Zlaplem się na tym już po fakcie opłacenia patreona ale gdzieś podświadomie to na pewno grało role. Myśle ze 50% motywacji do tego czynu kryje się w samym forum. W sensie dla mnie podcast i to forum jest już calosciowym, jednolitym obrazem tego czym jest YWP. Co mi to daje, jak mi to spędza czas itd. YWP to nie tylko te 40 min na słuchawkach (prędkość x2) ale to wszystko dalej i całkiem nowe rzeczy. Dyskusje, społeczność, poziom. :tophat:

  2. @6ghost9 kocham Wojtka mózg :heart:. Jak mi na czynniki pierwsze rozłożyłeś Twoje 2 podejścia do rozwiązania chellenow! To jest piękne! Pierwszy raz „to” miałem jak odsłuchałem Wasze nagrywki w terenie i wtedy tez tłumaczyłeś jak do tego podszedłes. Tu widzę analogie i styl podejścia do rozwiązania wyzwań.

5 polubień

Dzięki wielkie za ten komentarz, ja też lubię swój mózg… :smiley: Motywacja do zostania patronem pewnie dla każdego jest trochę inna, ale z naszej strony najważniejsze, że dajemy jednak coś w zamian. Wcześniej przy Patronite tego nie było w ogóle i wręcz mieliśmy wyrzuty sumienia, że tak to wygląda. A teraz jest tak jak powinno być i myślę, że to też będzie ewoluować i się rozwijać (chociażby dlatego, że możemy poczyniać jakieś drobne inwestycje w odcinki, dzięki Waszemu wsparciu!).

1 polubienie

Też uważam, że to jest super zrobione i przemyślane!!! Zdecydowanie lepiej niż poprzednio. I to był bodziec do zostania patronem. Odsłuchałem o tym odcinek i od razu złożyłem donacje. Klarownie wyłożyliście motywację i Wasze podejście. Nie chciałbym właśnie zostać źle zrozumiany - chodzi mi o to, że w tym momencie i w takiej konstrukcji YWP jest już “dobrze skonstruowanym produktem”. W sensie jest podcast, są exclusiwy (na dobrym poziomie!) i jest forum. To jako całość robi dobrą robotę! Dobrze zrobiony podcast z zaangażowaną społecznością.

Dzięki. Ja tylko chcę dodać, że to też była odpowiedź na pytania ludzi, czy jest jakiś sposób na to, żeby nas wesprzeć. To jest sposób, żeby nas wesprzeć. Jeśli Twoją motywacją jest tylko “danie nam pieniędzy”, to możesz to zrobić. Odcinki dodatkowe są gratisem, nie trzeba ich słuchać (lol), ale po prostu nie chcieliśmy, jak takie darmozjady, zbierać pieniądze i nie dawać nic od siebie więcej.

Ale nie ukrywam, że bardzo mnie cieszy, że widzisz podcast + forum jako całość, bo to chyba dobrze o wszystkim świadczy.

1 polubienie

Danie wam pieniędzy to moje ulubione danie :ramen::dollar:

5 polubień

A ja mam lekką zagwozdkę…

Nie to, że nie chcę dać Wam swoich pieniędzy, ale:

  • poza bitem Pawła, który mnie rozwaliła na łopatki, to na razie ten content nie daje mi nic wartościowego. Przepraszam jeśli to zabrzmi źle - nie mam złych intencji, ale też jestem dość zmęczony i trudno znaleźć mi wyszukane słowa. W każdym razie… challenge to nie jest coś, na co chciałbym poświęcić swój czas i tak już mocno skompresowany :slight_smile:
  • Z drugiej strony chciałbym Was wspierać finansowo i tu pojawia mi się clash intelektualny - jest cała masa ludzi, którzy się cieszą z tego content, mało tego tworzenie go sprawia Wam ogromną radość, a on do mnie jakoś nie trafia. Już w zasadzie wolałbym chyba dać ten piniondz po prostu bez żadnych oczekiwań.
  • Jest jeszcze jeden aspekt - powracających subskrybcji. Kurde, subskrypcje to jest zło tego świata A.D. 2019. To jest patologia i rak świata cyfrowego. Pięknie opowiedział o tym David Smith w Under The Radar ostatnim. Chyba już bardziej merch by do mnie przemówił. Typu zapłacę za produkt marżę 100%, ale niech będzie formą gratyfikacji. Sticker na latka z fajnym wąsem za 100 PLN - git, fajna rzecz… ale nie wiem czy chcę słuchać o challengach :confused: No problem mam z tym.
5 polubień

I feel you. Ja zupełnie nie mam żadnych oczekiwań co do YWP Dark, a challenges w ogóle do mnie nie trafiają.
Ale tak jak opłacałem Patronite regularnie odkąd powstał, tak będę opłacał Patreona.
Nie z powodu bonusowych treści, ale za stworzenie tego kawałka dobra w sieci (podcast, kiedyś grupa na fejsie - teraz forum).

2 polubienia

Dzisiaj sobie odsłuchałem te afterdarki i tak zbierałem się, żeby opisać odczucia, a tu proszę, napisałeś prawie dokładnie to, co ja chciałem napisać. Ja opłaciłem patronajta w ciemno, jako formę rewanżu za robotę YWP, bez żadnych oczekiwań w stosunku do dodatkowych treści, tyle, że jakoś podświadomie spodziewałem się, że te dodatkowe treści, to będzie coś naprawdę ekstra, bo wiem, że potraficie robić dobre rzeczy, tymczasem te challenge to jest coś, co można by było upchnąć w dodatkowych 10 minutach zasadniczego podcastu. Ogólnie pomysł na dodatkowe treści za paywallem jest spoko, ale musicie jakoś bardziej zadbać o jakość tego contentu, bo za chwilę może zacząć patronów ubywać tak samo szybko jak teraz przybywa. Czym innym jest jeśli powiecie: “dej no 3 dolany, a będzie nam miło”, a czym innym “dej no 3 dolany, będziesz miał coś ekstra”, bo w pierwszym przypadku dam te 3 dolany i będę się cieszył takim samym podcastem jak do tej pory, a w drugim przypadku jednak jakieś wymagania co do tej części “ekstra” w końcu się pojawią, i to “ekstra” to nie może być po prostu dodatkowe pół godziny podcastu. Jeśli chcecie, żeby z tej akcji wyrosło coś grubszego, to musicie się jednak bardziej postarać.
A teraz kwestia techniczna. Możecie content związany z odcinkami afterdark wrzucać do opisów odcinków albo na forum, albo tu i tu, tak, żeby nie używając aplikacji patronite’a mieć do niego dostęp? Dziękuję.

3 polubienia