#273 - Śmieszny żarcik od środka

Originally published at: #273 – Śmieszny żarcik od środka – YesWas | Podcast

Dziękujemy za przesłuchanie tego odcinka. Yes Was Podcast powstaje dzięki waszemu wsparciu. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Discordzie, Telegramie lub Reddicie. Możesz też napisać do nas maila:

Do usłyszenia za tydzień!

https://media.blubrry.com/yeswaspodcast/p/pnut.pl/podcast/YesWasPodcast-odcinek_273.m4a

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 1:06:29 — 56.2MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

2 polubienia

A overcast go jeszcze nie widzi :frowning:

A na Podcast Addict dawno ściągnięte :man_shrugging:

A tutaj brakujący tweet Huaweia o reklamach:

https://twitter.com/huaweimobilepl/status/1140099128044732417?s=12

Dzięki @Huczas! :slight_smile:

1 polubienie

To jest zawsze tak, że klienty podcastowe potrzebują około 20-30 minut, żeby odcinek dojechał. Niekiedy to jest instant, niekiedy trwa jednak pół godziny.

1 polubienie

Cameo CFO <3

1 polubienie

Już mam ściągnięty od jakiegoś czasu - pojawił się jakieś 5 minut po moim marudzeniu :smiley:

1 polubienie

W UK drodzy Państwo jest coś takiego jak misja publicznej telewizji. Każdy obywatel ma dostęp. Natomiast dobry obyczaj jest taki - i tutaj raczej uderzają nadal w tony dobrych obyczajów sprzed ‘wielkiej’ emigracji XXIw - że za korzystanie z rzeczy nawet jak jest darmowa należy płacić w formie abonamentu, darowizny etc. Model ten istnieje i u nas, tylko, że niestety nikt w w KRRiT nie zajmował, się ani tym bardziej nie robi tego teraz jakością kontentu tylko polityką. Chociaż u nas chyba nadal jest przepis, że jak masz telewizor i chcesz oglądać telewizję to musisz mieć zarejestrowany odbiornik i go opłacasz. ¯_(ツ)_/¯

Reasumując, dlatego pytali o licencję. Masz? To spoko, masz to included. Nie masz? To spoko możesz oglądać, ale nie bądź wiśnia i kup abonament bo dzięki niemu masz taki content.

EDIT: Dodam, że tak samo w większości funkcjonują muzea w UK. Niby można iść wszędzie za darmo, ale czy wypada?

3 polubienia

Drogi pamiętniczku, dzisiaj się dowiedziałem, ze przeczytałem dużo więcej postów niż Orzech.
Drogi pamiętniczku, proszę niech dalej mam tyle czasu w pracy :wink:

Dzięki za wyjaśnienie! Gdyby u nas media publiczne były takiej jakości jak BBC, to kurde może bym nawet abonament płacił. A tak - nie korzystam, to nie płacę, prawda? :>

2 polubienia

Nie korzystasz a płacisz (a przynajmniej powinieneś i grozi ci że ci każą zapłacić wstecz).

1 polubienie

We’ll see. :slight_smile:

1 polubienie

To jest chore, że w Polsce zmuszają ludzi do sponsorowania tej propagandy.

A co do samego odcinka, to było dużo o hajsie i ja to bardzo szanuję. Niech się słuchacze oswajają z tą myślą.

1 polubienie

Jednak nie, ale już nie chciałem tego adresować ponownie w odcinku. Mam przeczytanych najwięcej postów. Wtedy, podczas nagrywania odcinka, miałem 150 więcej niż kolejna osoba na liście :slight_smile:

1 polubienie

To jest w ogóle oszukaństwo, bo ja mam przeczytane wszystko na forum, a i tak masz 50 przeczytanych postów więcej niż ja.

2 polubienia

Nie możesz pobić gazetowego rekordu Warrena Buffetta i nie możesz pobić Orzechowego licznika przeczytanych.

6 polubień

Prawda… PL nie umie być krajem wolnym, więc spokojnie… niedługo będziesz płacił :smiley:

1 polubienie

mam takie pytanie jeszcze do tego postawienia raspberry… tam domyslnie z tego co pamiętam to jest karta 100 mbit. Trzeba by dodać po USB pewnie jakąś gigabitową kartę, ale pytanie jest takie… czy jeśli to będzie w zasadzie odpowiedzialne za cały ruch to wystarczy mu mocy?

na dns? bez problemu :grin: ja mam pihole na pi0w postawione czyli najmniejszym i procek nawet 20% nie łapie… także ten, o ile serwerowni w domu nie masz to spokojnie ogarnie :slightly_smiling_face:

Właśnie stawiam na takim samym pihole. Tylko podłączyłem adapter ethernet bo mam wyłączone w domu 2.4 GHz :grin: